Kosmetika rudenį

Atvira veido oda labiausiai reaguoja į temperatūros pokyčius, svyravimus, kurių itin padaugėja artėjant vėlyvajam rudeniui. Kaip ją reikėtų prižiūrėti, kokios sudėties kosmetikos ir veido priežiūros priemones pasirinkti, kad būtume gražios ir apsaugotos nuo šalčio ar vėjo? Apie tai papasakojo grožio specialistė gydytoja Aušra URBUTIENĖ.
 

Kremai veidui


Atvėsus orams, kai lauke šalta ir drėgna, o patalpose šilta ir sausa, oda prisitaiko gana sunkiai: dėl temperatūros svyravimų ji sausėja, pakinta spalva. Permainingas oras, temperatūros skirtumai, vėjas ypač nepalankiai veikia sausą odą, kuri yra labai pažeidžiama, todėl ja reikia rūpintis. Tačiau būtina žinoti, kad sausa oda nemėgsta per daug kosmetikos ir jautri naujiems preparatams.
Ir rudenį nereikėtų pamiršti vasarą naudotų drėkinamųjų kremų, nes, jiems veikiant, sukaupta drėgmė tarsi „užrakinama“ ir oda drėkinama iš vidaus.
Orams šaltėjant, į odos priežiūros rinkinį reikia įtraukti ir maitinamąjį kremą, kuris atlieka ir saugo nuo šalčio ir vėjo bei pamaitina klimato pokyčių nualintą odą.


 

Kada naudoti maitinamąjį kremą?


Rudenį normalios ir ypač sausos odos priežiūrai reikia naudoti maitinamuosius kremus, kad jie išsaugotų hidrolipidinę odos plėvelę. Reikėtų rinktis maitinamuosius kremus, kurių sudėtyje yra: natūralių aliejų (nakvišų, simondisijų ir kt.), alantoino, bisabololio, vitaminų A, E,F, C. Nemažiau svarbu žinoti, kada ir kaip reikėtų naudoti maitinamuosius kremus. Paprastai jie yra vartojami tuomet, kai ilgesnį laiką praleidžiame lauke, gamtoje ir pan. Pavyzdžiui, moterys neretai klysta, kai šiltoje patalpoje patepusios veidą maitinamuoju kremu, net nepalaukusios nė pusvalandžio, išeina į lauką, kur šalta ir žvarbu. Tai nėra gerai. Kuo ilgiau patepę veido odą kremu būsite patalpoje, tuo geriau, optimalus laikas – iki 1 val. Kitaip kreme esantis vanduo gali sukelti papildomą odos atšalimą ar net jos sudirginimą.
Aišku, jeigu jūsų oda yra riebi, naudoti maitinamojo kremo nederėtų, verčiau įprastai naudojamą dieninį kremą papildykite neriebia drėkinamąja emulsija.
 

Kaip derinti maitinamąjį ir drėkinamąjį kremą?


Jeigu daugiau laiko dieną praleidžiate dirbdami ar ilsėdamiesi lauke, tai naudokite maitinantį kremą, o vakare – drėkinamąjį, jeigu dirbate biure, parduotuvėje ar kitoje patalpoje, tai maitinamasis kremas jūsų veido odai bus per „sunkus“.
Šaltuoju metų periodu odai trūksta vitaminų, todėl reikėtų pasirinkti kremus, kurių sudėtyje jų yra. Pavyzdžiui, vitaminas E saugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, padeda išsaugoti odos stangrumą, neleidžia atsirasti raukšlėms, vitaminas D padeda atsinaujinti odos ląstelėms. Vitaminas C atnaujina odos stangrumą, suteikia jai gražią sveiką spalvą, dalyvauja kolageno sintezėje, vitaminas A padeda atsikratyti odos išsausėjimo, šerpetojimo.
Reikėtų nepamiršti ir viso kūno odos priežiūros, svarbu nuolat naudoti maitinamuosius vitamininius kūno kremus ar švelnius losjonus. Rytą sausą odą pakanka atgaivinti losjonu be spirito, patepti dieniniu maitinamuoju kremu. Sausai veido ir kaklo odai geriau naudoti kosmetines priemonės, kuriose yra didesnis lipidų kiekis.
 

Vakarinis veido priežiūros ritualas


Po darbo dienos veido priežiūra turėtų būti itin atidi ir kruopšti. Pirmiausia nuvalykite veido odą švelniu muiliuku ar losjonu, kuriame nėra spirito. Po to odą patepkite drėkinamuoju kremu, jei jūsų namuose yra šilta ir sausa, arba maitinamuoju kremu, jeigu namuose yra vėsu ir šalta. Prieš miegą panaudoti drėkinamieji ar maitinamieji kremai panaikina drėgmės trūkumą.

Kokie komponentai turėtų būti drėkinamajame ar maitinamajame kreme? Jeigu jūsų veido oda yra plona, sausa ir brandi, jums reikėtų įsigyti kremą, kurio sudėtyje būtų medžiagų, artimų odos epidermio lipidams – nesočiųjų riebalų rūgščių – gama linolinės, linolinės rūgšties, taip pat vitaminų, alantoino.
Kelis kartus per savaitę galite dėti specialią maitinamąją ar drėkinamąją veido kaukę.
Vakare sausą odą patariama prausti kosmetiniu pieneliu. Jei odai itin trūksta drėgmės, prieš maitinamąjį naktinį kremą galima tepti drėkinamąją priemonę.
 

Kokios kosmetikos priemonės gali sudirginti veido odą?


„Yra suskaičiuota, kad šiuolaikinė europietė vienu metu vidutiniškai naudoja apie 15 įvairių kosmetinių priemonių. Ingredientai, įeinantys į jų sudėtį, ne tik neutralizuoja vienas kito aktyvumą, bet gali sukelti alerginę odos reakciją. Nakčiai reikėtų vengti serumų, kurių sudėtyje yra vaisių rūgščių, taip pat spirituotų tonikų, aktyvių kremų su retinoliu. Per dažnai naudojant minėtas priemones, oda gali būti dirginama, ypač sausa ir jautri“, – teigia Aušra Urbutienė.
Jei oda jautri, geriau rinktis bekvapius hipoalerginius kremus, neturinčius spirito, nes jautri oda nemėgsta spiritinių ingredientų ir aromatinių medžiagų.
Reikėtų nepamiršti toninio maskuojamojo kremo, kuris ne tik paslepia odos trūkumus, paraudimus, bet ir saugo odą nuo nepalankių aplinkos veiksnių, suteikia švelnų, lygų matinį atspalvį.
 

Atvėsus orams, reikėtų vengti šių procedūrų:


· paviršinių šveitiklių, skrabų su stambiomis dalelėmis (galima sužaloti odos epidermį),
· priemonių, kurių sudėtyje yra acetono, glikolio ar askorbo rūgšties,
· lazerinio šlifavimo,
· veido balinimo.
 

Odos būklę gerina:


· daržovės, vaisiai,
· jūros gėrybės,
· maisto papildai, turintys omega 3 omega 6 riebalų rūgščių,
· poilsis,
· geras pakankamas miegas,
· atsipalaidavimo metodikos.
 

Prieš perkant naują kremą


Jei yra galimybė, visuomet išbandykite jį ant riešo vidinio odos paviršiaus arba ant jautrios odos už ausies kaušelio. Jei per 72 valandas ant odos neatsirado paraudimo ar kitų nepageidautinų reakcijų – pirkite.
 

Kaukė sausai veido odai


2–3 šaukštus aliejaus pašildykite ant vandens vonelės. Iš vatos, iškirpę skyles nosies ir burnos ertmėms, paruoškite kompresą, vatą suvilgydami aliejumi. Tokią veido kaukę laikykite 20 minučių.
Akių grožis
 

Kokį blakstienų tušą, apvedžiojimo pieštukus reikėtų vartoti rudenį?


Šiaip šios priemonės neskirstomos pagal sezonus, tiesiog patariama lietingu, šlapdribos laikotarpiu naudoti vandeniui atsparų tušą ir eiti į lauką tik gerai susigėrus kremui ir skystai pudrai, kad paskui lyjant lietui neliktų „juodulių“ apie akis. Jei akys ašaroja, tai reikėtų pirkti tušą jautrioms akims.
Šilkinės lūpos
 

Kokios sudėties lūpų dažais reikėtų dažyti?


Reikėtų pirkti lūpų dažus, kuriose yra maitinamųjų medžiagų, vitaminų A,E, augalinių aliejų, hialurono rūgšties.
 

Kaip pasirinkti lūpų apvadus?


Taip pat sunku išskirti sezoniškumą, bet galima teigti, kad lūpų apvadas turėtų būti minkštesnis, jei naudojate lūpų dažus, jei mėgstate lūpų blizgį, tai lūpų apvadas turėtų būti kietesnis, kad kontūras neišsilietų.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai