Jūsų plaukai verti visko, kas geriausia gamtoje

Kiekvieną dieną atraskite laiko užsiimti grožio magija. Gamta pateikia jums be galo daug grožio receptų...Tik reikia laiko sau...laiko augalams...šiek tiek magijos. Atsistokite prieš veidrodį ir pažvelkite į savo plaukus...Ar jie jums patinka gėrėtis jais, kedenti tarp pirštų, lėtai ir besimėgaujant šukuoti, džiaugtis blizgesiu? Nesate patenkinta plaukais? Be galo daug vaistingųjų žolelių, aliejų, vaisių ir daržovių, kurie gali padėti jums džiaugtis ir mėgautis plaukų grožiu....belieka atrasti tik savąjį receptą...savo grožio magiją...Jūsų plaukai to verti...
 

Varnalėšos vaistinės savybės žinomos nuo seniausių laikų


Tai – geriausia kosmetinė plaukų ir galvos odos priežiūros priemonė. Varnalėšų lapų kompresai, šaknų nuovirai, sultys, aliejus naudojami slenkant plaukams, esant pleiskanoms, sausai galvos odai, ploniems, praradusiems blizgesį plaukams. Varnalėšų aliejus laikoma viena geriausių priemonių nuo plaukų slinkimo. Aliejus naudojamas grynas, taip pat galima maišyti su kitais aliejais, įlašinti į šampūnus, kaukes, balzamus.
Plaukus gydo ir stiprina varnalėšų šaknų nuoviras: 20 g supjaustytų varnalėšų šaknų, pavirinkite 5 min. 0,5 l vandens, kai atauš, perkoškite ir įtrinkite galvos odą. Paskui plaukus perskalaukite švariu vandeniu. Trinkite 2 mėnesius po 3 kartus per savaitę.
Slenkant plaukams: 4 valgomieji šaukštai vaistinės gelsvės, varnalėšų šaknų bei dilgėlės žolės mišinio (lygiomis dalimis), užpilti 4 stiklinėmis šalto vandens. Uždengus 15 min. pavirti ant silpnos ugnies, 15 min. palaukti, perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.
Jeigu labai slenka plaukai ir vargina pleiskanos, 2 kartus per savaitę plaukite galvą varnalėšos šaknų ir medetkos žiedų nuoviru (20 g varnalėšų ir 10 g medetkų litrui vandens); galite pridėti 15 g apynių spurgų.
Jeigu norite atsiauginti plaukus: 20 gramų varnalėšos šaknų užplikykite stikline vandens ir 20 minučių leiskite nusistovėti; po to virkite, kol liks pusė buvusio skysčio kiekio. Ištirpinkite gabalėlį kiaulės vidaus taukų ir lygiomis dalimis sumaišykite su paruoštu nuoviru. Sandariai uždenkite ir keletą valandų palaikykite. Kai masė atauš ir sutirštės, paviršiuje likusį vandenį nupilkite. Šiuo tepalu tepkite galvos odą.
Sausiems plaukams rekomenduojama kaukė: 1 valgomasis šaukštas varnalėšų aliejaus sumaišomas su 5 šaukštais natūralaus nesaldaus jogurto ir žaliu kiaušiniu. Gauta mase įtrinama galvos oda, pridengiama polietilenu ir rankšluosčiu, o po 20–30 minučių kaukė nuplaunama šiltu vandeniu.
Plaukams stiprinti: 6 šaukštai vandens vonelėje pašildyto varnalėšų aliejaus sumaišomi su 4 šaukštais apelsinų sulčių. Gautu mišiniu įtrinama galvos oda, aptepami plaukai. Masažuojama apvaliais judesiais. Baigus masažuoti, plaukai išplaunami su šampūnu.
Plaukai auga nuolat maždaug po 1–1,5 centimetro per mėnesį. Atskiras plaukas savo vietoje gali išbūti bent šešetą metų, tai yra pakankamai ilgai, kad užaugtų ilgesnis nei metro ilgio. Tačiau, atsižvelgiant į plaukų prigimimą, struktūrą ir, žinoma, priežiūrą, jie gali būti gerokai ilgesni.
 

Vaistinės medetkos užpilais ir nuovirais dažniausiai skalaujami plaukai


Medetkos graižų užpilas stiprina plaukus ir skatina jų augimą. Šiame augale yra eterinio aliejaus, kuris gaminamas iš vaistinių medetkų žiedų ekstrakcijos būdu. Kosmetiniai preparatai, kurių sudėtyje yra medetkų ekstrakto, ypač tinka jautriai odai. Šis aliejus naudojamas grynas, taip pat gali būti maišomas ir su kitais aliejais. Aliejus gaivina plaukus, ypač tinka jautriai ir išsausėjusiai galvos odai, lūžinėjantiems ir silpniems plaukams. Norint turėti gražius ir sveikus plaukus, rekomenduojama 1 kartą per savaitę juos įtrinti medetkų aliejumi, taip pat 2 kartus per savaitę skalauti medetkų užpilu.
Slenkant plaukams: 20 g varnalėšos šaknų ir 10 g medetkos žiedų užpilti 1 litru verdančio vandens ir pakaitinti ant silpnos ugnies. Šiuo nuoviru plauti galvą bent du kartus per savaitę.


Bent kartą per savaitę plaukus išskalaukite alaus ir vaistingųjų augalų antpilo mišiniu. Nuo jo plaukai suminkštėja ir gražiau žvilga. 50 g medetkų žiedų, beržų lapų, varnalėšų šaknų ir apynių spurgų mišinio užpilama stikline karšto šviesaus alaus, palaukiama, kol atvėsta, perkošiama. Pašildžius išskalaujami išplauti plaukai. Stiprinamaisiais augalų antpilais naudinga plaukus skalauti po kiekvieno plovimo.
Galvos plaukų skaičius daugiausiai priklauso nuo prigimtinės spalvos. Apie 140 tūkstančių plaukų turi blondinai; brunetai – apie 105 tūkstančius, rudaplaukiai – apie 90 tūkstančių. Kasdien iškrenta maždaug 50–100 plaukų.
Vaistinės ramunės užpilai stiprina plaukų šaknis, naikina pleiskanas, gelsvina plaukus
Ramunėlių eterinis aliejus gaunamas iš šių augalų žiedynų distiliacija vandens garais, pasižymi ryškia mėlyna spalva su žalsvu atspalviu. Šis aliejus, pasižymintis antiseptinėmis, odą raminančiomis savybėmis, plačiai naudojamas kosmetikoje, odos bei plaukų priežiūros priemonėse. Naudojamas plaukų slinkimo profilaktikai, nes skatina plaukų augimą, taip pat maitina ir šviesina plaukus.
Užpilui pagaminti 4 valgomieji šaukštai džiovintų ramunėlių graižų užpilami 1,5 l verdančio vandens, virinama 5–10 min., nukošiama. Šiuo užpilu skalaujami plaukai.
Šviesiems plaukams siūloma: saujelę ramunėlių ir rozmarino užpilti puse stiklinės degtinės. Antpilą geriausia pastatyti šiltoje tamsioje vietoje. Butelį kasdien pakratyti. Po dvejų savaičių antpilą perkošti, supilti į sandarų indą. Šiuo antpilu keletą kartų per savaitę įtrinti galvos odą.
Plaukų struktūrą ir spalvą mums padovanojo gamta, tačiau jų tvirtumas, elastingumas ir žvilgesys daugeliu atvejų priklauso nuo priežiūros. Pats paprasčiausias būdas turėti gražius plaukus – nuolatos ir kruopščiai juos plauti.
 

Didžioji dilgėlė – visiems gerai pažįstamas daugiametis žolinis augalas


Dilgėlės galia plaukų grožiui ypač didelė. Šis augalas pasižymi gydomosiomis savybėmis: stabdo plaukų slinkimą, gydo pleiskanas, ypač tinka sausiems, pažeistiems ir saulės nuvargintiems plaukams.
Dilgėlės lapų užpilas, stiprinantis plaukus: 1 valgomąjį šaukštą džiovintų ir sutrintų dilgėlės lapų reikia užpilti stikline verdančio vandens. Išplovus plaukus, skysčiu įtrinama galvos oda.
Slenkantiems plaukams: 30 g džiovintų dilgėlės bei šalpusnio lapų ir 20 g susmulkintų ajerų šaknų užpilti vienu litru verdančio vandens, 10 min. pavirti, 1 val. palaukti, kol prisitrauks; tada perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.
Jeigu plaukai linkę greitai riebaluotis, reikia naudoti gysločio, šalavijo bei dilgėlės lapų ir raudonėlio žolės lygių dalių antpilo mišinį. 5 šaukštai mišinio termose užpilami 1 l verdančio vandens, 1–1,5 valandos palaukiama, perkošiama, atskiedžiama šiltu vandeniu. Antpilu išskalaujami išplauti plaukai.
Galvos plaukuotoje dalyje yra apie 100-120 tūkst. plaukų, 80-85 proc. jų yra augimo, 2–3 proc. – pereinamojoje, o 10–15 proc. – ramybės fazėje. Plaukas ir jo folikulas labiausiai pažeidžiami augimo fazėje.
 

Valgomasis česnakas ir svogūnas nepamainomi stiprinant plaukus.


Česnako sultys stiprina plaukų šaknis, todėl patartina jomis trinti galvos odą. Svogūnų lukštų nuoviras stiprina plaukus, suteikia jiems blizgesio.
Slenkant plaukams: paimti lygiomis dalimis česnako ir svogūno, juos sutarkuoti smulkia trintuve ir išspausti sultis. Šiomis sultimis įtrinti galvos odą, uždėti ant galvos polietileninį maišelį ir šiltai apvynioti. Palaikyti apie 1 val. Jeigu pradėtų deginti, maišelį reikia nuimti! Po procedūros galvą būtina gerai išplauti, užbaigiant plauti šaltu vandeniu. Šią procedūrą galima atlikti ne dažniau kaip vieną kartą per savaitę.
Jeigu jūsų plaukai lūžinėja ir slenka, prieš miegą galvą ištepkite sutarkuoto svogūno košele, apsiriškite polietileno plėvele ir skarele. Nors ryte ir gerai išsiplausite galvą, svogūno kvapas laikysis dar porą dienų.
Nedidelę svogūno galvutę sutarkuokite, o košelę įvyniokite į keletą kartų sulenktą marlę. Šiuo ryšulėliu trinkite galvos odą. Po kelių valandų išplaukite. Po kelių procedūrų išnyks pleiskanos, niežėjimas, plaukai sutvirtės ir atsinaujins jų spalva. Plaukai bus elastingi ir minkšti.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Lina
2019-04-29 16:47
Sutinku, maziau chemijos, ivairiu kaukiu, ir as dar visad pasirupinu plaukais is vidaus, atradau gera papilda plauku augimui .Pabandykit:)
jjJmHIfT
2012-07-16 19:01
yxvslonb
Agnetėėė
2010-10-07 19:07
Turėjau ilgus, storus, purius plaukus 60-70cm ..Bet...nusikirpau...
Dabar liko 30cm. Be galo pergyvenu, kad man nebeatauks tokie kokie buvo stiprūs.
Kai nukirpau pastebėjau, kad pradėjo labaiu slinkti. Kaip sveikai ir greiti vėl atauginti tokiu plaukus?
P.S.Pamiršau pasakyti, kad amn 15 metų.
Kaip amn greitai ir sveikai vėl atauginti tokius plaukus?;;;;; dar džiaugiusi, kad neišsikarpiau jų, tada nežinau ką būčiau dariusi....
Padėkite, ačiū
garbane
2010-09-13 01:51
varnalesu aliejus tikras stebuklas,pati naudoju ir dziaugiuosi!!plaukai blizga ir neluzineja.galima jo nusipirkti eurovaistinese ;D
Biok gerbeja
2010-04-22 16:58
Patarimas: kuo maziau chemijos, tuo geriau, o jos maziau yra lietuviskuose kosmetikos "BIOK laboratorija" gaminiuose. Isbandyta ir patikrinta. "Biok laboratorijos" kosmetikos nekeisciau i jokia uzsienietiska ;)
silva
2010-01-03 13:22
as taip pat pabandysiu trinti plaukus su svogunu kosele
Cukrė*
2009-08-30 23:14
As bandysiu trint plaukus svoguno kosele ;Dp
besirupinanti
2009-02-19 19:04
lb daug ko suzinojau butinaj pirksiu varnelesu alieju o siaip kitka apie svogunus ir ypac dilgeles zinojau
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai