Kaip išsirinkti tinkamą prausiklį

Rinkdamiesi prausimosi priemones, dažniausiai dėmesį atkreipiate tik į jų puikų aromatą? Specialistai rekomenduoja pasidomėti ir kitomis įvairių prausiklių savybėmis bei sudėtimi. Prausiklių paskirtis – ne tik pašalinti nuo odos nešvarumus, bet daug platesnė. Ką pasirinkti – muilą ar dušo želė? Kuo skiriasi dušo želė ir dušo kremas? Kuo ypatingas yra šampūno pasirinkimas? Pasistenkite rasti atsakymus.
 

Muilas – nuo seniausių laikų žinoma higienos priemonė. Muilas gaminamas iš gyvulinių ir augalinių riebalų ir cheminių sudedamųjų dalių: šarmų, kvapiųjų medžiagų bei įvairių priedų. Geriausiai odai tinka rūgščios reakcijos (pH-5,5) kosmetinis muilas, nes jis tausoja odos dangą. Kosmetiniame muile yra odai naudingų aliejų, natūralių augalų ekstraktų, vitaminų, drėkinamųjų, maitinamųjų ir nuo žalingo aplinkos poveikio apsaugančių medžiagų. Muilas negausiai putoja, bet švelniai nuprausia odą. Jei oda riebi, spuoguota, geriausiai tinka muilas su gliceroliu ir riebalų liaukų veiklą slopinančiomis medžiagomis. Muilas skirtas riebiai odai, šalina nešvarumus, odos riebalus, bakterijas bei slopina odos uždegimą. Sausai odai rekomenduojama rinktis mažiau aromatinius, kuo mažesnio šarmingumo muilus, kad nedžiovintų odos. Jautriai odai prausti patartina rinktis muilus, kurių sudėtyje yra odą raminamųjų medžiagų. Kokį naudosite muilą – kietą ar skystą, neturi esminės reikšmės, svarbiausia – pritaikyti jį savo odos tipui. Naudojant kietą muilą, reikėtų stengtis jį laikyti sausai ir visada švarų, nes kitaip jis praras savo higieninę funkciją, taps ne tik neveiksmingas, bet ir pavojingas, nes jame pradės daugintis mikrobai. Vyresnio amžiaus žmonės dažnai naudoja ūkinį muilą. Tai nėra gerai. Visų pirma, jame yra labai didelis šarmų kiekis, todėl šis muilas tinka tik skalbti. Per didelis šarmų kiekis muile skatina odos ligų išsivystymą. Nesvarbu, kokio tipo oda, tačiau kosmetinį muilą dermatologai pataria naudoti saikingai. Geriausiai jį kaitalioti su kitomis prausimosi priemonėmis.


Šveičiamasis prausiklis turi smulkių šveičiamųjų dalelių, pavyzdžiui, persikų ar vynuogių kauliukų, padedančių pašalinti negyvas viršutinio odos sluoksnio ląsteles. Negyvų odos ląstelių šalinimas šveičiamaisiais prausikliais – būtina veido ir kūno procedūra. Odos paviršiuje suragėjusios ląstelės trukdo jai kvėpuoti, valytis bei sugerti kosmetikoje esančias medžiagas. Užtenka vieną kartą per savaitę naudoti šveičiamąjį prausiklį. Geriausiai tinka riebiai ir normaliai odai.


Dažniausiai naudojama dušo želė, kurios sudėtyje yra įvairių drėkinamųjų bei maitinamųjų komponentų. Šios prausimosi priemonės reakcija paprastai atitinka optimalią (pH-5,5), o odai švelnumo įspūdį suteikia sudėtyje esančios įvairios rūgštys. Dušo želė puikiai nuplauna riebalus ir prakaitą. Tinkamiausia normaliai ir riebiai odai. Prieš renkantis reikėtų įdėmiau perskaityti etiketes, kad įsigytumėte ne tik tinkamo pH, bet ir mėgstamo kvapo. Į dušo želė sudėtį dažniausiai įeina įvairūs žolelių ekstraktai, Negyvosios jūros mineralai, eteriniai aliejai, kokoso pienas.


Dušo kremas nuo dušo želė skiriasi savo konsistencija. Kremas tirštesnis, jame yra ne tik švelniai plaunančių, bet ir riebalų kiekį atkuriančių bei drėkinamųjų medžiagų. Ši prausimosi priemonė ypač tinka sausai ir normaliai odai prausti. Naudojant prausimosi kremą nebūtina odos tepti drėkinamaisiais losjonais ar pieneliais.


Vonia su aromatiniais aliejais. Norėdami būti švarūs, prauskitės po dušu ne mažiau kaip du kartus per dieną. Norėdami pastangrinti ir sušvelninti kūno odą, du kartus per savaitę pasilepinkite vonioje su eteriniais aliejais. Kad aliejus gerai pasiskirstytų vandenyje, 6–10 lašų eterinio aliejaus ištirpdykite šaukšte jogurto ar medaus. Gulint vonioje eterinis aliejus pasisavinamas greitai ir lengvai: pro odos poras ir kvėpavimo takus. Nepatartina pilti aliejaus į karštą vonią, nes jis greitai išgaruos.


Žodis „šampūnas“ (sampoo) senovės hindi kalboje reiškia „masažas“. Jis siejamas su pojūčiais, todėl plaukus plaunant šampūnu reikia įsijausti į patį procesą. Šampūnas labai svarbi higienos priemonė, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą. Šampūnų pasiūla labai gausi: pagal plaukų tipą, plaukų spalvą, atskirai vyrams, moterims ir vaikams, gydomieji, stiprinamieji, slenkantiems plaukams stiprinti, purumo suteikiantys, tiesinamieji, žvilgesio suteikiantys, gaivinamieji, maitinamieji, šampūnai du viename (šampūnas su kondicionieriumi, šampūnas su balzamu, šampūnu su dušo želė). Kokybiškas šampūnas užtikrina plaukų švelnumą, minkštumą ir suteikia švarumo jausmą. Vaikams rekomenduojama rinktis švelnius, mažai putojančius, bemuilius, be lanolino šampūnus. Šampūno pasirinkimas priklauso ne tik nuo plaukų ir galvos odos tipo, bet ir nuo amžiaus. Brendimo laikotarpiu plaukai dažniau riebaluojasi, todėl juos patartina trinkti taip dažnai, kaip reikia. Apie 20–25 metus išryškėja plaukų tipas: riebūs, normalūs, sausi. Nuo 35 metų net ir tinkamai prižiūrimi plaukai ima sausėti, atsiranda žilų plaukų, todėl pasirinkti tinkamą šampūną tampa dar svarbiau. Apie 45 metus tinkamas šampūnas ypač svarbus, nes plaukai silpnėja, retėja, tampa mažiau elastingi, tai lemia ir hormonų pokyčiai. Gydomųjų šampūnų nepatartina pirkti nepasitarus su gydytoju.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

avei
2009-08-27 17:03
pritariu BETE, kur kas nors aprašo viską apie šampūnus, kokia sudėtis tinkamiausia ir visa kita, hmmmmm, kažkaip norėtųsi profesionalios informacijos
BETE
2008-03-11 13:52
krc jus ce levai varot ar gali kas nors nrml aprasyt apie sampunus?????????????????

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai