Sniegas ant pečių

Padarius apklausą tikriausiai paaiškėtų, kad didžioji dalis žmonių bent kartą gyvenime yra susidūrę su pleiskanomis: nemaloniu galvos odos funkcijų sutrikimu, pasižyminčiu niežėjimu ir dideliu odos lupimusi – pleiskanojimu. Nors pleiskanos neužkrečiamos ir retai kada jas galima pavadinti rimta liga, tai, kad jos neįtikėtinai įkyrios bei atsparios, patvirtins visi. Žinoma, šiais laikais jas naikinti yra daug paprasčiau nei prieš kelis dešimtmečius. Plačiau apie tai pasakoja ir pataria „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ.
 

Priežasčių – ne viena


Pleiskanos – tai baltos negyvos odos atplaišos. Nemalonius pojūčius kelia ir niežtinti bei besilupanti galvos oda.
Vis dar nesutariama, dėl ko atsiranda pleiskanos – specialistai neturi vieno konkretaus atsakymo. Vienu metu pleiskanų atsiradimas buvo siejamas su pernelyg sausa arba su per riebia oda. Po kurio laiko pradėtas kaltinti per dažnas arba per retas galvos plovimas šampūnu, taip pat netinkama ir kenksminga dieta, stresas, per dažnas šukuosenos formavimo priemonių naudojimas. Visi šie veiksniai, matyt, prisideda prie galvos odos pleiskanojimo.
Dar viena pleiskanų atsiradimo priežastis yra odos grybelis, moksliškai vadinamas malassezia. Jo randama beveik visų suaugusių žmonių galvose. Ten šis grybelis „tūno“, nesukeldamas problemų, tačiau kartais tampa nevaldomas. Tada malassezia pradeda skatinti per didelį riebalų išsiskyrimą iš plaukų folikulų, o tai suerzina odą. Galutinis šio proceso rezultatas – suaktyvėjusi odos ląstelių gamyba ir daugybė negyvų odos atplaišų. Jos, susimaišiusios su plaukų ir odos riebalais, tampa ryškiai baltos ir labai matomos.


Įtakos pleiskanų atsiradimui turi ir hormonų svyravimai, stresas, ligos, nerviniai sutrikimai, susilpnėjusi imuninė sistema.
Smulkių pleiskanų gali atsirasti ir esant labai išsausėjusiai galvos odai (šaltuoju metų laiku, dažnai būnant šildomose patalpose ir pan.), taip pat sergant seborėjiniu dermatitu. Sergant šia liga oda pasidengia raudonu riebiu bei baltai gelsvu sluoksniais. Seborėjinis dermatitas paveikia ne tik galvą, bet ir kitas riebalus išskiriančias odos vietas: antakius, užausius, nosies kraštus, pažastis.
Dar viena pleiskanojimą skatinanti liga yra psoriazė.
Oda gali pleiskanoti ir dėl visai paprastų priežasčių – netinkamų plaukų priežiūros priemonių naudojimo. Toks sutrikimas vadinamas kontaktiniu dermatitu.
 

Rizikos grupės


Amžius: pleiskanojimas dažniausiai prasideda jauname amžiuje ir tęsiasi per vidutinį žmogaus amžių. Tai jokiu būdu nereiškia, kad vyresni žmonės pleiskanų neturi. Kartais jos vargina visą gyvenimą.
Lytis: kadangi vyrai pleiskanų turi dažniau nei moterys, kai kurie tyrėjai mano, kad hormonai taip pat turi reikšmės jų atsiradimui.
Riebūs plaukai ir galvos oda: minėtasis malassezia grybelis maitinasi riebalais, todėl, jei galvos oda riebi, – ji labiau linkusi į pleiskanas.
 

Ką daryti? Kaip įveikti pleiskanas?


Svarbiausias ir esminis žingsnis – tinkama plaukų ir galvos odos priežiūra. Kompanija „Cutrin“ sukūrė specialią priežiūros liniją, kurią sudaro šampūnas, balzamas ir plaukų kremas.
Drėkinamasis ir kondicionuojamasis šampūnas Bio+ balance shampoo yra skirtas sausai ir jautriai galvos odai. Jis drėkina ir atgaivina galvos odą. Švelniai valo, puikiai kondicionuoja. Ksilitolis ir laktitolis galvos odą ramina ir balansuoja. Šampūne esančios veikliosios medžiagos – keramidai (naujausias biotechnologijų pasiekimas) padeda atsinaujinti odai ir sumažina dirglumą. Šampūnas švelnus, neturi alergiją keliančių kvapniųjų medžiagų.
Bio+ balance balsam plaukų balzamas suteikia plaukams lankstumo ir paslankumo. Alyvų vaškas kondicionuoja plaukus ir galvos odą. O Bio+ balance moisturizer drėkinamasis ir kondicionuojamasis sausos odos gelio pavidalo kremas saugo odą nuo pleiskanojimo ir dirglumo, sugrąžina švelnumą. Kremas yra intensyvaus veikimo, drėkina galvos odą 24 valandas. Jis yra lengvai naudojamas, nenuskalaujamas, sustiprina balansuojančio šampūno efektą. Ypač tinka, pasireiškus atopiniam dermatitui.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

pleiskana
2009-06-12 18:54
straipsnis idomus, naudingas, taciau ”cutrin”reklama ne vietoj. naudojau sios firmos sampuna nuo pleiskanu , poveikio jokio(kitiems gal padeda. padejo tik ”nizoralis ”
nirvana
2009-04-02 20:33
aciu uz informacija..
bet viska gadina reklama tik vienos firmos

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai