Putojantis pasaulis

Šiais laikais visuomenės informavimo priemonės mirga nuo įvairių šampūnų reklamų. Į pagalbą pasitelkiami žymūs žmonės, garsiausios reklamos bendrovės. Tačiau tai įneša tik dar didesnę sumaištį. Kokį šampūną pasirinkti? Tai klausimas, į kurį atsakyti galite tik jūs ir jūsų plaukai, o ne aktoriai ir „žvaigždės“. Žinoma, kur kas lengviau plikiams – nėra plaukų, nėra galvos skausmo. Jei plaukų vis dėlto turite, specialistai atsakymo pataria ieškoti suvokus, kad pagrindinė šampūno paskirtis – išplauti galvą. Tačiau kaip neapsirikti?
 

Pirmasis žingsnis


„Grožio ir plaukų atnaujinimo centro“ specialistė Tatjana Staniulėnienė teigia, kad pirmiausia, prieš įsigijant šampūną, būtina nustatyti savo plaukų ir galvos odos būklę ir tipą. „Plaukus reikia plauti kad ir kas dieną, jei tik jie atrodo riebaluoti. Tačiau pirkite tik jūsų plaukų tipui bei kasdieniam galvos plovimui skirtą šampūną. Jei plaukai sausi –reikėtų sausiems ir normaliems plaukams skirtų šampūnų. Juos vertėtų kaitalioti. Jei plaukai linkę riebaluotis, įsigykite atitinkamai riebiems ir normaliems plaukams skirtų priemonių, kurias taip pat reikia kaitalioti“, – sako specialistė.
Kaip nustatyti? Normalūs plaukai pasižymi blizgesiu ir elastingumu, lengvai iššukuojami, švelnūs. Tokie jie lieka net kelias dienas po plovimo.
„Pirmas riebių plaukų požymis – tai greitas riebalavimasis po plovimo, – sako T. Staniulėnienė. – Kartais žmonės plaukus turi plauti net po porą kartų per dieną. Tačiau dažniausiai riebūs plaukai, siekiant, kad jie būtų švarūs, turi būti plaunami kasdieną arba kas antrą dieną. Pagrindinė plaukų riebalavimosi priežastis yra pagreitėjęs galvos odos riebalų išsiskyrimas“.
Sausi plaukai labiau lūžinėja, neblizga, greitai veliasi, o galiukai šakojasi. „Sausi plaukai rečiau riebaluojasi. Tokiu atveju plaukų galima neplauti kad ir dvi savaites – jie atrodys normaliai, apdulkėję, bet neriebaluoti“, – vardija plaukų specialistė. Pasak jos, kai plaukai sausi, sausa ir galvos oda. Ji dirglesnė ir jautresnė aplinkai.
Žinoma, lengviausia atskirti dažytus ar chemiškai paveiktus plaukus.


 

Plaukai kinta


Galvos odos epidermis keičiasi bei atsinaujina kas dvidešimt aštuonias dienas. Ilgainiui gali pasikeisti ir plaukų tipas. Todėl neverta metų metais naudotis ta pačia plaukų priemone. „Jeigu yra problemų su sveikata, įtemptas darbas, daug stresų, nuovargis ar nepalankios darbo sąlygos, darbo patalpoje mažai deguonies, be abejo, visa tai atsispindės plaukuose“, – teigia T. Staniulėnienė.

„Šampūną visada reikia rinktis atsižvelgiant į šiandieninę plauko būklę“, – pataria specialistė. „Ankstesnis šampūnas, kuris Jums galėjo tikti, pasikeitus galvos odai, gali tapti dirgikliu. Nuo jo gali niežėti galvą, atsirasti pleiskanų“, – teigia T. Staniulėnienė.
 

Netaupykite plaukų sąskaita


Specialistų teigimu, vien iš etiketės neįmanoma pasakyti, ar šampūnas jums tiks. Net jei šampūnas tinka visiems kitiems šeimos nariams, vienam jų jis gali visiškai netikti. „Šampūnus visuomet reikia skalauti. Nebūna šampūnų, kurių nereikėtų nusiplauti. Jeigu mes šampūną nuplauname, – kokia vitaminų poveikio tikimybė? – retoriškai klausia T. Staniulėnienė. – Žinoma, tam tikra dalis įsigeria, bet mes plaukus išskalaujame per greitai. Kur kas veiksmingesnis čia balzamas, kondicionierius ar plaukų kaukė, kurie įtrinami ilgesniam laikui ir lengviau įsigeria į odą“.
Jei pirksite ne savo plaukų tipui skirtą ar tiesiog jūsų plaukams netinkamą šampūną, – oda apie tai jums būtinai „praneš“ jau po pirmo plovimo, kai kuriais atvejais – po kelių (kai plaukai labai gerai išskalaujami), tačiau tai ilgai netruks. Jeigu išsiplovus galvą atsiranda niežulys, pleiskanų, odą tempia, ji parausta ar būna kitų nemalonių pojūčių, – neverta taupyti, geriau iš karto keliauti į parduotuvę naujo šampūno. Jei bandysite gudrauti ir šampūno nekeisite, galite susilaukti rimtesnių odos problemų, kurias išspręs tik gydytojai.
Galvą geriau plauti minkštu vandeniu. Žinoma, Lietuvoje, ypač miestuose, jo nė su žiburiu nerasi, tačiau minkštesnį vandenį galima pasidaryti ir pačiam. „Vandenį minkština jo parūgštinimas šaukštu valgomojo acto ar citrinos sulčių. Kur kas sudėtingesnis, tačiau veiksmingesnis receptas: vandenį išvirinti, užšaldyti, po to pašildyti (bet neužvirinti) ir juo skalauti plaukus“, – atskleidžia plaukų specialistė. Taip pat sveika galvą skalauti žolių ekstraktais.
Jei plaukus trenkame kasdien, geriau naudoti švelnesnius, kartais net vaikiškus šampūnus. Nes dažnas trinkimas gali sumažinti labai svarbių natūralių riebalų kiekį, kurie saugo galvos odą ir suteikia plaukams žvilgesį. Jei reikia naudoti gydomuosius šampūnus, tarkim, nuo pleiskanų, jų jokiais būdais negalima naudoti kasdien, nes tai gali ne tik nepagydyti, bet ir dar labiau pakenkti. „Tai pernelyg „agresyvūs“ šampūnai, – sako T. Staniulėnienė. –Todėl juos būtina kaitalioti su švelnesniais, jautrios odos priežiūrai skirtais šampūnais“.
Svarbiausia, kalbant apie tinkamą šampūno parinkimą, – stebėti ir nebūti abejingiems. Plaukai patys „parodys“, kuri priemonė jiems tinkmiausia, tereikia įsiklausyti.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Vaidula
2008-11-29 20:37
labai geras straipsnis dabar atidziau rinksiuosi sampunus

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai