Nužvarbimas

Šaltu metų laiku ilgą laiką pabuvus lauke, veido oda gali nužvarbti. Tam nereikia minusinės temperatūros, užtenka drėgmės ir vėjo. Šiltoje patalpoje imama jausti, jog oda tapo jautresnė, dirglesnė, atsiranda uždegimo simptomų, oda blogai reaguoja į buvusias priežiūros priemones, kartais po kelių dienų pradeda šerpetoti. Kaip išvengti nužvarbimo, kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laiku ir ką daryti nužvarbus, pasakoja Grožio terapijos ir kosmetologijos centro specialistės vyriausioji gydytoja Jolanta ŽILIENĖ bei vyriausioji kosmetologė Oksana ŠIMKIENĖ.
 

Ar nužvarbimas gali praeiti savaime, be medikų įsikišimo?


Gali, jei nužvarbimas lengvas. Tiesiog vieną dieną žmogus gali blogai jaustis, o kitą dieną jau bus geriau. Jeigu tai kartojasi, jei žmogus turi polinkį rausti, kapiliarų tinklas yra pakitęs arba oda šiaip jautri, tuomet reikia kreiptis į medikus, nes negydant gali išsiplėsti kapiliarų tinklas bei atsirasti odos dehidracija. Šie sutrikimai vargina ne vieną. Todėl tikrai neverta laukti, kol bus blogai, geriau įsigyti profilaktinių priemonių ir išvengti nemalonaus nužvarbimo bei jo padarinių.


 

Ką daro medikai?


Atsižvelgia į požymius. Jei yra uždegimas - gydo nuo uždegimo. Jei oda šerpetoja (per kurį laiką nustoja savaime), gali skirti drėkinamųjų medžiagų, nuo kurių tos ląstelės lengviau pasišalina. Geriausia pagalba - papasakoti žmogui, kaip prižiūrėti tokiu atveju odą, ko vengti, kaip prižiūrėti odą einant į lauką, kokias odos priežiūros priemones pasirinkti.
 

Tai kaip gi prižiūrėti odą šaltuoju metų laiku?


Būtina keisti odos priežiūros įpročius: vasarą rytais oda drėkinama, vakarais maitinama riebesniais kremais. Žiemą šitos priemonės turėtų pasikeisti vietomis. Oda turi būti drėkinama vakare, kai po to nereikia eiti į lauką.
Beje, nereikia įsivaizduoti, kad būtina teptis gyvuliniais taukais. Anksčiau tai buvo vienintelė kovos priemonė su šalčiu. Dabar žinoma, kad kai kurie riebalai net nedideliame šaltyje stingsta, todėl plona veidą dengianti riebalų plėvelė sutrūkinėja, ir vėjas vis tiek pasiima drėgmę iš giliausių odos sluoksnių. Todėl reikėtų naudoti riebalą, kuris žemoje temperatūroje nesustingsta. Tie, kurių veido oda riebi, neturėtų stengtis jos nuriebinti eidami į lauką. Odos riebalai ją apsaugo, jei nuimsime tą apsauginį sluoksnį, išėjus į lauką galima greitai nužvarbti.
 

Kokios procedūros atliekamos kosmetikos centruose nužvarbus veido odai?


Vienas iš nužvarbimo padarinių - odos jautrumas. Atliekamos nujautrinamosios procedūros, tam naudojami produktai, skirti jautriai odai.
Taip pat atliekamos procedūros, skirtos raudoniui mažinti. Padeda viskas, kas vėsina ir mažina uždegimą. Tai daugelis drėkinamųjų, šaldomųjų ir vėsinamųjų procedūrų. Be abejo, klaidinga galvoti, kad po procedūrų dings kapiliarai. Kapiliarus reikia šalinti. Efektyviausias būdas - lazeris.
 

Kokia yra pirmoji pagalba nužvarbus?


Purškiamas “Avene” vanduo aerozolyje turi raminamųjų savybių. Jis gali būti pirmoji raminamoji priemonė. Apsipurkšti veidą galima bet kuriuo dienos metu, purkšti galima ir ant kosmetikos. Taip pat patartina užsitepti raminamąją drėkinamąją kaukę. Joje didelis vandens procentas, per kelias minutes vanduo susigeria į odą, ją vėsindamas. Jei odos jautrumas lieka ir kitą dieną, tuomet reikia imtis drėkinamųjų procedūrų.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai