Biologinė medicina – vis populiaresnė

Nors savaitgalius dauguma skiriame laisvalaikiui, bet medikai neretai juos aukoja tobulinimuisi. Rudenį gydytojams įvairių renginių daugiau nei bet kada, ir pasirinkti tikrai yra iš ko. Tad vieną iš šeštadienių pilnutėlė vieno viešbučio salė akivaizdžiai demonstravo, kad vyksta kažkas tikrai aktualaus. Tai buvo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bei Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacijos seminaras „Aktualūs homotoksikologijos ir homeopatijos klausimai“.
 

„Į renginį susirinko per 200 dalyvių, – džiaugėsi med. m. dr. Virginija Dambrauskaitė-Gudavičienė, Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacijos Lietuvoje prezidentė. – Didelė dalis dalyvių nėra homeopatų licencijas turintys specialistai, bet jie taiko homeopatiją, domisi jos principais ir pritaiko praktikoje.
Konferencijos gydytojams organizuojamos kasmet, bent 2 kartus tai būna tarptautiniai renginiai, dažniausiai su kolegomis iš Vokietijos, kadangi jie yra pirmaujantys ir turintys giliausias tradicijas šioje srityje. Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos homeopatų asociacija, kuriai vadovauja doc. Almantas Bagdonavičius.“
Vienas iš seminaro svečių, jau 11 metų atvykstantis pasidalinti patirtimi, – med. m. dr. Klausas Kustermanas iš Vokietijos. Jis turi kliniką Baden Badene ir skaito paskaitas keliuose Vokietijos universitetuose. Paklaustas, ar tokios konferencijos reikalingos mūsų gydytojams, atsako vienareikšmiškai: „Žinoma, jūs juk matote pilną auditoriją. Gydytojai laukia tokių renginių. Kaunas yra biologinės medicinos centras Lietuvoje. Kasmet atvykdamas aš matau augantį susidomėjimą homeopatiniu gydymu. Aš bendrauju su kolegomis lietuviais, jie labai smalsūs ir draugiški.“
Savo pagrindinį tikslą renginyje daktaras apibūdina taip: „Noriu perduoti kolegoms Lietuvoje savo žinias. Prieš 30 metų jau būdamas tradicinės medicinos gydytojas baigiau homeopatijos mokslus. Bet nebuvau visai patenkintas. Tada atradau kompleksines homeopatines priemones. Dauguma tradicinės medicinos vaistų veikia simptomus. O mūsų, biologinėje medicinoje, laikoma, kad simptomai išreiškia žmogaus kūno būseną, ir mes neturime jų užrakinti, atvirkščiai, turime „paleisti“ juos ir atkurti organizmo sistemas.“
 

Ilgas kelias iki šiandienos


Pirmuosius homeopatijos kursus Lietuvos homeopatų asociacija organizavo 1995m. Po metų Kauno medicinos universiteto Medicinos ir farmacijos specialistų tobulinimo kursuose pradėtas skaityti homeopatijos kursas vaistininkams, dar po 3 metų – ir gydytojams. 2004-2005 m. 144 valandų bazinius kursus „Homeopatija šiuolaikinėje praktikoje“ išklausė ir homeopato licenciją gavo 36 gydytojai.
„Nėra labai daug gydytojų, kurie turi homeopato licenciją, – sako med.m.dr. Virginija Dambrauskaitė-Gudavičienė – Aš pati 18 metų tai praktikuoju, ir vis daugiau ir daugiau įsilieja kolegų, kurie nebūtinai turi homeopato licenciją, bet skiria kompleksinius homeopatinius vaistus. Medicinos akademijos Vidaus ligų katedroje jau nuo 2006 metų skaitomas 240 val. kursas gydytojų homeopatų specializacijai gauti, jos kuratorius doc. A.Unikauskas.“
2006 m. išleistas pirmasis Lietuvos istorijoje vadovėlis „Homotoksikologija“.„Labai džiaugiuosi, kad Kaune yra studijų programa, į kurią įtraukta homeopatijos ir homotoksikologijos kryptis. Tai puikus žingsnis. Pas mus, Vokietijoje irgi yra keletas universitetų, pavyzdžiui, Berlyne, Magdeburge, kur dėstoma homeopatija. Bet ji tikrai nedėstoma visuose Europos universitetuose“, – sako svečias iš Vokietijos.
Lygindamas biologinės medicinos situaciją Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, dr. K.Kustermanas sako, kad giliausias tradicijas šioje srityje turi Vokietija. Dauguma šios šalies medikų ir klinikų taiko homeopatiją, jei mato, kad tai tinkamas pasirinkimas. „Tai nėra homeopatai, jie yra tradicinės medicinos gydytojai, bet renkasi, ką mano esant geriausia konkrečioje situacijoje“, – akcentavo svečias iš Vokietijos.


Jis papasakojo, kad įvairiose Europos šalyse yra skirtingai. „Pavyzdžiui, Švedijoje gydytojas net negali taikyti homeopatijos, jis prarastų licenciją. Italijoje homeopatija yra įprasta ir labai mėgstama ligonių. Ispanijoje, Prancūzijoje homeopatija taip pat įprasta, bet kitokia nei Vokietijoje. Tad Europoje situacija nėra homogeninė“, – patirtimi dalijasi daktaras.
 

Biologinė ir alopatinė medicina: ne konkurentės, bet lygiavertės „kolegės“


Med.dr. Klausas Kustermanas sako, kad ką taikyti – alopatinę ar homeopatinę mediciną, reikia spręsti kiekvienu konkrečiu atveju.„Homeopatija tinka ne visada. Ji netiks sudėtingose situacijose, kai reikia gydyti ligoninėje, daryti operaciją. Bet homeopatija yra optimali lėtinėms ligoms arba ligų prevencijai, – sako med. m. dr. K. Kustermanas. – Jei ligoniui, sakykim, trūksta vitaminų, homeopatija nepadės, reikia gydyti alopatinės medicinos principais. Kai reikalinga ilgalaikė terapija ar norint išvengti ligų, dažniausiai geriau tinka biologinės medicinos principai. Juos taikau daugiau kaip 30 metų, nors esu tradicinės medicinos gydytojas. Jei žmogui pakilęs kraujospūdis, aš jį gydau tam skirtais vaistais, jei reikia, gydau antibiotikais. Bet, kai galima, atiduodu pirmenybę natūralioms priemonėms. Tad bendra erdvė šitiems metodams išties labai didelė. Galėčiau iš savo praktikos papasakoti daugybę sėkmingų istorijų. Mane jos įtikina homeopatiją taikyti ir toliau“
Antihomotoksiniai preparatai sėkmingai vartojami gydant lėtines, kvėpavimo sistemos, sąnarių ir reumatines ligas. Šis metodas veiksmingas gydant ūminius negalavimus: skrandžio ir žarnyno ligas, galvos svaigimą, peršalimo ligas ir kt. Homeopatinių vaistų šalutinis poveikis mažas, jie lengvai derinami su kitais vaistais. Šios savybės ypač svarbios sergantiesiems keliomis lėtinėmis ligomis, kai tuo pat metu reikia kelių vaistų.
 

Biologinė medicina


Tai medicinos sritis, vertinanti organizmą kaip vieningą darnią sistemą ir apimanti keletą natūralių gydymo būdų: homeopatiją, akupunktūrą, fitoterapiją, manualinę terapiją, apiterapiją ir kt.
Biologinės medicinos tikslas – imuniteto ir organizmo resursų stiprinimas ir atkūrimas.
Viena iš jos šakų – homotoksikologija – gydytojo homeopato Hanso Heinricho Reckewego (1905-1985) sukurtas mokymas apie ligų, kurias sukelia homotoksinai , žmogų veikiantys nuodai, gydymą.
Tai moderni, palyginti su klasikine, Hanemano homeopatijos forma, kai gydymo tikslais vartojami kompleksiniai preparatai. Juos sudaro kelios mediciniškai veiklios homeopatiškai perdirbtos medžiagos, kurių kiekviena dalis stiprina viena kitos efektyvumą ir padeda pašalinti patologinę būseną. Antihomotoksiniai vaistai aktyvina kūno gynybinę sistemą, kartu neutralizuodami ligos priežastį – homotoksinus.
 

Šiek tiek istorijos


Ankstyviausios užuominos apie homeopatinį gydymą aptinkamos XIX a. pradžios Vilniaus universiteto medikų darbuose.
1864 m. Vilniuje atidaryta pirmoji Lietuvoje homeopatinė vaistinė, dar po pusės šimtmečio, 1907 aisiais, išleista pirmoji lietuviška knyga apie homeopatinį gydymą.
Nuo 1920 m iki 1984 m. Kaune veikė vienintelis Lietuvoje homeopatijos vaistinės skyrius.
Po penkerių metų doc. A. Kaikario iniciatyva Kaune buvo įkurta iki šiol veikianti homeopatijos vaistinė.
1992 m. Kaune įsteigta Lietuvos homeopatų asociacija, kurios pirmtakės yra Vilniaus homeopatijos pasekėjų ir Kauno homeopatinio gydymo draugijos.
1998 m. įsteigta Homotoksikologijos ir antihomotoksinės terapijos asociacija, šiuo metu vienijanti apie 240 narių.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai