Nemokamos paskaitos būsimoms ir esamoms mamytėms lapkričio mėnesį.

Nemokamos paskaitos būsimoms ir esamoms mamytėms lapkričio mėnesį.

 

Kad gimęs vaikelis ir mamytė būtų sveiki.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenes sveikatos biuras (VVSB) nuo 2010 m vykdo programą, skirtą nėščių ir pagimdžiusių moterų švietimui.

Programos tikslas - organizuoti mokymus ir konsultacijas būsimoms ir esamoms mamoms psichologinės ir fiziologinės būklės kitimo kausimais, saugios kūdikių aplinkos kūrimo, vaikų užkrečiamų ligų ir būdų apsaugoti mamytę ir būsimą vaikelį nuo nepageidaujamų sunkių infekcinių susirgimų.

 

Statistika rodo, jog 9 procentai moterų nėštumo metu patiria depresiją, o pogimdyvinė depresija ištinka apie 10-15 procentų gimdyvių. Šia liga gali susirgti bet kuri neseniai pagimdžiusi moteris, tačiau tai nereiškia, kad ji yra blogesnė mama ar prasčiau pasiruošusi motinystei. Depresija - tai liga ir moteris niekuo dėta, kad susirgo. Moteriai būtina pagalba, nes ji pati negali įveikti pokyčių, kuriuos organizme sukelia hormonų kaita. Priežasčių, įtakojančių depresijos vystymąsi, yra ir daugiau, todėl žinant jas, galima sumažinti riziką susirgti šia liga.

 

 Laiku nenustačius pogimdyvinės depresijos diagnozės ir neskyrus tinkamo gydymo, liga gali išsivystyti į chronišką depresiją ir trukdyti prieraišumo tarp motinos ir kūdikio formavimuisi. Prisirišimas prie motinos vaikui labai svarbus dviem aspektais: teikia galimybę ne tik tenkinti fizinius poreikius, bet ir kurti psichikos struktūrą. Be šio ypač artimo ryšio vaikas negali tinkamai psichologiškai bręsti bei įgyti bendravimo su aplinka įgūdžių.

 

Susirgusi depresija mama pati nepastebi, kad serga. Ir ne tik ji. Nors apie tai kalbama ir tarsi visi žino, kad egzistuoja tokia liga, artimiems žmonėms nelengva pripažinti, kad kaip tik mano žmona, duktė ar draugė susirgo. Jei nieko nedaroma, iš šios duobės moteris gali ilgai neišlipti.

 

Nėra idealių tėvų, kurie sukurtų absoliutų saugumą bei dvasinę ramybę savo vaikams. To ir nereikia. D.Winnicottas, vienas žymiausių psichoanalitikų, įvedė terminą „pakankamai gera mama“, taip pabrėždamas, kad idealių tėvų nebūna. Be streso sveikas žmogus neužauga. Svarbu, kad stresas nebūtų pernelyg stiprus, pernelyg ilgalaikis ir nesuvaldomas. Sveikus vaikus užaugina ne idealūs, bet pakankamai geri tėvai. Ką reiškia būti tokiais tėvais, kaip atpažinti pogimdyvinės depresijos simptomus, kaip padėti jaunoms mamos – apie tai kalbama psichologės paskaitoje.

 

Nuo šių metų spalio mėnesio pradedamos skaityti paskaitos „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“. Paskaitų metu bus nagrinėjami tokie klausimai: Kaip apsaugoti savo vaiką nuo galimų pavojingų situacijų namuose bei kieme? Kaip sukurti kuo saugesnę aplinką savo mažyliui? Kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalbą, įvykus užspringimui ir nugedimui?


 Paskaitų metu aptariami dažniausiai vaikui pasitaikantys nelaimingi atsitikimai namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir tėvams, turintiems mažylius, patariama kokias saugos priemones taikyti nelaimingų atsitikimų namuose prevencijai. Bus apžvelgiami galimi nelaimingi atsitikimai kieme. Paskaitų metu primenama, kokias saugos priemones taikyti, norint išvengti nelaimingų atsitikimų kieme. Patariama, kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitas mokoma, kaip suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui. Demonstruojama, kaip pašalinti svetimkūnį iš kvėpavimo takų, naudojant kūdikio manekeną.

 

Svarbu paskaitų metu suteikti žinių, kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalba, įvykus nudegimui. Kadangi nuo to, kaip bus suteikiama pirmoji pagalbą, labai priklausys tolimesnis žaizdų gijimas, randėjimas. Per paskaitas patariama, kaip išvengti tokių pavojingų situacijų, kaip vaikų užspringimas ir nudegimas.

 

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras išleido knygutę „Saugokite savo mažylius“. Paskaitų metu vyks šios knygutės pristatymas ir įteikimas paskaitos klausytojams. Tai naudingų patarimų knygutė skirtą tėvams, auginantiems vaikus. Kaip žinia, bendrieji vaikučių apsaugos principai išlieka panašūs visą laiką. Tačiau reikia atsižvelgti ir į kūdikio raidos etapą. Vaikučiui išmokus ką nors nauja, reikės iš naujo įvertinti jo aplinką, kad naujuosius įgūdžius jis galėtų lavinti saugiai. Svarbu priminti, kokie nauji pavojai kyla vaikučiui sulaukus tam tikro amžiaus, ir kaip geriausia jų išvengti.

 

Mokymai apie skiepus ir skiepų kalendorių supažindina tėvus su mokslo įrodyta informacija apie skiepus, skiepų kalendorių, ligas, nuo kurių skiepijama. Taip pat paskaitų metu supažindinama su dažnai žiniasklaidoje aptarinėjamais klausimais apie skiepų šalutinį poveikį vaiko sveikatai.

 

 Tėvai išsamiai supažindinami su infekcinių ligų, nuo kurių galima pasiskiepyti, simptomais, galimomis komplikacijomis. Apžvelgiama valstybės dotuojami ir nedotuojami skiepai. Tėvai sužino naudingos informacijos apie tai, į kokias vaiko sveikatos būkles reikia atkreipti dėmesį einant skiepytis ir apie tai pasakyti savo šeimos gydytojui. Aptariamos tam tikros vaiko būklės, kurioms esant negalima skiepyti, galimos pašalinės reakcijos į skiepus ir ką tokiu atveju reikia daryti. Tėveliai paskaitėlių metu gali pasidalinti juos neraminančiais klausimais, padiskutuoti.

       
Paskaitos yra nemokamos, finansuojamos LR sveikatos apsaugos ministerijos. Šiais metais paskaitos vyks iki gruodžio mėn. pabaigos.

 

Paskaitos vyks kiekvieną trečiadienį nuo 15.00 iki 18.00 val. spalio - gruodžio mėn. Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje, Laisvės pr. 79, 305 kab. Registruotis į paskaitas galima el. paštu : renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 5 271 1244, mob. tel. 8 655 32820.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai