Nemiga gali pasunkinti kitas ligas

Vidutiniškai mes „pramiegame“ dvidešimt penkerius savo gyvenimo metus. Atrodytų – laiko švaistymas, ypač esant dabartiniam greitam gyvenimo tempui, tačiau būtent miegant organizmas pasiruošia būdravimo periodui, sureguliuoja vidines funkcijas. Todėl jis labai svarbus mūsų kasdienei veiklai, visaverčiam darbui, imuninės sistemos būklei.
 

Miego sutrikimai dažni


Deja, beveik kiekvienas žmogus patiria problemų, susijusių su miegu. Skaičiai neraminantys – kas ketvirtą kankina nemiga, kas trečias, nors ir miega naktį, rytais nesijaučia pailsėjęs, ir apskritai – du trečdaliai pasaulio gyventojų yra patyrę miego sutrikimų.
 

Miego sutrikimai ir kitos ligos


Jau seniai pastebėta, kad miego sutrikimai dažnai pasireiškia sergant kitomis ligomis. Ilgą laiką buvo manoma, kad miego sutrikimai yra antriniai, t.y. kad kita – pagrindinė liga sutrikdo normalų miegą, ir, ją pagydžius, miegas turėtų normalizuotis savaime. Deja, taip nėra. Daugybė pastaruoju metu atliktų mokslinių tyrimų rodo, kad sutrikęs miegas veikiau yra atskira liga ir ją būtina gydyti.
Kaip tik apie tai vyko mokslininkų diskusija kasmetinėje JAV Miego specialistų draugijų asociacijos konferencijoje, įvykusioje 2005 m. liepos mėn. Denveryje, Kolorado valstijoje.


 

Miego sutrikimai ir skausmas


Raumenų skausmo sindromas


Nemiga siejasi su daugeliu skausmo būsenų ir su padidėjusiu jautrumu skausmui. Viena iš ligų, kurios pagrindiniai simptomai yra išplitęs skausmas ir nuolatinis nuovargis, yra fibromialgija (raumenų skausmo sindromas). Nors tikslios šio sutrikimo priežastys nėra žinomos, bet aišku, kad jo išsivystymą gali skatinti nervų įtampa, fizinė ar emocinė trauma, virusinės infekcijos. Svarbia jos priežastimi laikomi miego sutrikimai. Atliekant tyrimus pastebėta, kad pacientų, sergančių fibromialgija ir nemiga, sveikatos būklė daug blogesnė nei tų, kurie nesiskundė miego sutrikimais. Taigi, kuo mažiau pacientas miegodavo ar kuo sunkiau užmigdavo, tuo stipresnis skausmas jį vargindavo kitą dieną, tuo prastesnė būdavo nuotaika ir psichikos būklė apskritai. Gydant nemigą, pacientai jautėsi daug geriau, daug mažiau skundėsi varginančiais skausmais. Taigi, pagerėjus miegui, mažėja jautrumas skausmui, gerėja nuotaika ir bendra psichinė sveikata. Atlikę tyrimus mokslininkai pateikė išvadas, kad, gydant fibromialgiją ir siekiant geriausių skausmo kontrolės rezultatų, būtina sureguliuoti miegą.


Krūties vėžys


Buvo tirti krūties vėžiu sergančių moterų miego sutrikimai ir jų poveikis sveikatos būklei. Paaiškėjo, kad varginamas nemigos pacientes dienos metu kamavo daug intensyvesnis skausmas, didesnis nuovargis, bendras silpnumas, nerimas bei daug depresijai būdingų simptomų. Tiriant jų gyvenimo kokybę apibūdinančius žymenis, rezultatai buvo blogesni nei tų pacienčių, kurios nesiskundė nemiga (taip pat sergančių krūties vėžiu).
 

Nemigą reikia gydyti


Panašus ryšys tarp sutrikusio miego ir tokių simptomų, kaip skausmas, nuovargis, prasta nuotaika, susilpnėjusi imuninė sistema ir kt., buvo pastebėtas ir sergantiesiems įvairiomis kitomis ligomis. Taip susidaro ydingas ratas („circulus vitiosus“) – dėl skausmo ligoniai naktį blogai miega, todėl kitą dieną skausmas būna stipresnis, o tai vėlgi trukdo miegui ir t. t. Todėl, siekiant sėkmingų gydymo rezultatų, labai svarbu nutraukti kurią nors ydingo rato grandį. Taigi, gydant ligas, kuriomis sergant kartu pasireiškia miego sutrikimai, būtina gydyti nemigą.
 

Miego surikimų gydymas


Svarbūs vaistai miego sutrikimams gydyti – naujos kartos selektyvieji migdomieji vaistai (SMV). Šie vaistai skirtingai nuo dažnai nemigai gydyti vartojamų benzodiazepinų, nesukelia priklausomybės, neslopina kvėpavimo centro veiklos, nepasižymi raumenis atpalaiduojančiu poveikiu, nedidėja tolerancija vaistui (nereikia didinti jo dozės) ir, tai labai svarbu miego kokybei, – beveik nepakeičia fiziologinės miego struktūros.


Kadangi organizme naujos kartos SMV ypač greitai suskaidomi (veikia trumpai ir greitai pasišalina iš organizmo), jie tinka ne tik tais atvejais, kai pacientui sunku užmigti, bet ir dažnai naktį prabundant. Pvz., prabudę 2–3 val. nakties ir išgėrę tabletę tokio vaisto, ryte nesijusite mieguisti, kaip būtų vartojant įprastų benzodiazepinų.


Vaisto vartojant rekomenduojamomis dozėmis, rytinis prabudimas lengvas, pacientai jaučiasi pailsėję, nėra mieguistumo ir bendro silpnumo pojūčio. Šalutiniai naujos kartos SVM poveikiai reti. Vaisto perdozavus, mirtinų atvejų neužfiksuota.
 

Moksliniai naujos kartos SVM tyrimai


Lygindami naujos kartos SVM ir placebo poveikį, mokslininkai nustatė, kad, vartojant pirmuosius, 42 proc. sutrumpėjo užmigimo laikotarpis, 52 proc. sumažėjo prabudimų skaičius ir 27 proc. pailgėjo bendra miego trukmė. Be to, tyrėjai nepastebėjo, kad per 12 sav. gydymo laikotarpį būtų išsivysčiusi tolerancija vaistui, dėl to reikėtų didinti jo dozę. Nustatyta, kad nemigos gydymas naujos kartos SVM yra veiksmingas ir nesukelia tolerancijos bei gydymo nutraukimo simptomų.


Plačiausiai iš naujos kartos selektyviųjų migdomųjų JAV vartojamas Ambien, Japonijoje - Myslee, o Lietuvoje šis vaistas žinomas Stilnox (zolpidemo) pavadinimu.
 

Svarbu


Gydant ligas, kuriomis sergant pasireiškia miego sutrikimai, kartu reikia gydyti nemigą. Varginamiems nemigos pacientams stipriau pasireiškia esamo skausmo simptomai. Naujos kartos SVM – pasirinktini vaistai nemigai gydyti.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

kastytis
2011-08-03 15:06
CNS(centrinė nervų sistema),t.y.mūsų smegenys aktytviai dalyvaudamos mūsų gyvenime nusilpsta,pavargsta ar suserga (gal trauma ,insultas...)Todė reikia jomis rūpintis,duoti pailsėti kaip ir bet kokiam kitam organui.O geriausias poilsis mankšta,treniruotė. Smegenų (CNS) treniruotė harmonizuoja ,subalansuoja jų veiklą . Tai labai pagerina gyvenimo kokybę,panaikina ar sumažina daugelį negalavimų,padeda geriau susikoncentruoti,pagerina atmintįirt.t.
Žmonės pas mus kreipiasi būdami sveiki,tai sportinkai,žmonės dirbantys itemptą darbą,menininkai,aktoriaiir kiti-noredami labiau koncentruotis,atskleisti savo talentą. Taip pat dažnai kreipiasi žmonės turintys problemų dėl nemigos,depresijos,baimių,fobijų,turintys kažkokių priklausomybių.Ateina vaikai su autizmo ligos požymiais,hyper aktyvius,nesukaupiantys dėmesio ir t.t.
Skambinkite ir išbandykite naują meditacijos rūšį.Jos metu patogiai sėdėsite fotelyje ir klausysitės meditacinės muzikos,kurioje girdėsite savo smegenų siunčiamus signalus.Kūnas atsipalaiduos,bet smegenys 30-40 minučių klausant savo pačių girdimą įnformaciją mankštinsis,treniruosis.Tai labai paprasta,bet rezultatas nepaprastas.Tel.pasiteiravimui 8611 15410.
ismitingasis
2011-04-18 13:04
baqndyk gert sedatif pc arba ,apiniu arbatos pusantro saukstelio plaikik 10-15 min ir isgerk puse h iki miego turetu padet
Deijus
2010-07-07 17:44
nu trp reklama kvepia, bet kaip be jos.:) kas iesko budo-u nemigai iveikti ar geriau uzmigti nerodykit principu ir pasidomekit yantramat kilimeliu - patikrintas reikalas.
gerda
2010-06-17 13:07
seniau tai tikrai labai blogai uzmigdavau, tai ir buvau pradejusi gerti migdomuosius. O kai nusipirkom tempur ciuzini, ant kurio miegant stuburas ir sąnariai ilsisi savo natūralioje pozicijoje, ir leidzia visam kunui pailseti
fibromialgijai3metai
2010-02-21 02:49
Sergu, kiek save prisimenu, visa gyvenima. Diagnozuota jau ketvirti metai. Daug visokiausiu priemoniu, vaistu ir maisto papildu-vitaminu esu isbandziusi. Galiu pasidalinti patirtimi, kaip iveikti (deje nepasveikti) sia liga. Pagalbos is LT mediku nesulaukiau jokios! Daznas gydytojas isgirdes ligos pavadinima, paklausia "fibro... kas?". Esu skaiciusi, kad europarlamentare Laima Andrikiene pasirase kazkokius dokumentus "itraukti fibromialgija i registrus Europos sajungoje". Kiek suprantu, tada mus, serganciuosius fibromialgija, gydytu ir pripazintu ligoniais, nes dabar neskiria nei masazo, nei vandens proceduru, tik amitriptilina, kuris sukelia baisias komplikacijas.
VIENYKIMES IR KOVOKIME UZ SAVO TEISES! KURKIME SERGANCIUJU ORGANIZACIJA-KLUBA. NERA NE VIENO GYDYTOJO LIETUVOJE, KURIS SPECIALIZUOTUSI IR DOMETUSI SIA LIGA!!!
nemige
2009-10-22 18:40
baisiausias yra uzburtas ratas-skausmas,,nuovargis,nemiga,didesnis skausmas,drebulys is nuovargio jau ir dienomis,vel skausmas ,nemiga ir tt.net nejuokinga,kai stilnox doze pradedama skirti pagal sveika zmogu.jei neskaudetu-nebaisi ir nemiga.Vaistazoles,gyvenimo budo keitimas vienaip ar kitaip,privaloma isbandyti,jei zmogui nebuvo chirurginio isikisimo.Taciau,kai zmogui pasalinti organai,niekada nebebus ,kaip buvo.ir nesamone,kad,,reikia pamirsti" operacijas.Dabar tokia tvarka-isoperavo,o paskui kapstykis pats.gerai,jei salia yra zmoniu.Ir teisingai kalbama-arab pasveik,arba numirk.Gydytojams reikalingi arba nesunkus ligoniai,arba be komplikaciju praejes chirurginis gydymas.kitais atvejais-geriau nesikreipti.
PATARIMAS PRIES MIEGA
2009-08-26 12:57
Yra vienas metodas , kuris jums pades iveikti nemiga . Tas metodas nieko nekainuoja , yra visur ir visada. Stai jis:

VAKARE PRIES EIDAMI MIEGOTI , ATSISESKITE SAVO LOVOJE PATOGIAI SUKRYZIAVE KOJAS (LOTOSO POZA).
ZINAU , KAD TAI JAU GIRDEJOTE , BET TAI DAR NE VISKAS... GERIAUSIA KAD KAMBARYJE MEDITACIJOS METU BUTUMETE VIENI. TAI EFEKTYVIAUSIA. NES NIEKAS NETURI TRUKDYTI JUMS.
TAIGI. ATSISESKITE IR ATSIREMKITE I ATLOSA . TURITE SAU SURASTI PATOGIA VIETA IR POZA , TAM KAD ATSIPALAIDUOTUMET. TAI SVARBIAUSIA.
SEDEKITE TAMSOJE ARBA SILPNOJE PRIEBLANDOJE .
SEDEKITE IR ZIUREKITE TIK I VIENA TASKA. GALBUT I VAZA , GALBUT I ORNAMENTA ARBA TIESIOG TIK ZIURETI -BET NEANALIZUOTI . TIK BUKITE IR VISKAS. BET . NENAUDOKITE PRIEVARTOS . SEDEKITE IR TYLOJE TIESIOG BUKITE PATYS SU SAVIMI. ESME YRA TAME , KAD VISKAS KO JUMS REIKIA - TAI BUTI TIK CIA IR DABAR. ZINAU KAD IR TAI GIRDEJOTE. SVARBIAUSIA NIEKO NEMASTYTI ! NIEKO NEGALVOTI!!! TAPKITE VISISKA TYLA IR TUSTUMA. NESISTENKITE O TIESIOG BUKITE . VISISKAI NESVARBU KAS , KUR , KADA ATSITIKO. TO JAU NERA. JUS DABAR ESATE CIA. JUSU KUNAS - TAI JUSU SIELOS ALTORIUS. NIEKAS NEGALI JUMS TRUKDYTI. JUS ESATE TYLA IR TUSTUMA. BUKITE RAMUS. JEI TYLA ERZINA - GALITE TYLOJE KLAUSYTIS MEDITACINES MUZIKOS. TAI NEPAKENKS. KAIP JUMS PATOGU - TAIP IR DARYKITE. SVARBIAUSIA - NEKONFLIKTUOKITE SU SAVIMI IR APLINKA. IR TAI ATEIS SAVAIME.

SIS METODAS GALBUT NESUVEIKS TADA KAI JUS TO NORESITE - BET JIS ATEIS TADA , KAI JUS MAZIAUSIAI TO TIKESITES.
SIS MEDITACIJOS METODAS ANKSCIAU AR VELIAU JUS UZMYGDYS. ATMINKITE TIK. PAMIRSKITE SAVE ABSOLIUCIAI!!! JUS ESATE TYLA IR TUSTUMA.
VISKAS.
naila
2009-07-03 03:25
dozes vis dideja ir panasu kad nebeoameda jis kai kurias atvejais
:)
2009-05-20 05:22
pati vartoju jau gera pusmeti tikrai labai geras vaistas bet deja doze reikia didinti nes viena tablete nebeveiksminga
žinau
2009-02-09 20:58
dažnai vyrus nemiga kamuoja ne tik dėl rūpesčių, o dar nenustatytos lligos-prostatos išviešėjimo. ši liga lėtinė ir jos negydant po kurio laiko pradedamas jausti skausmas šlapinantis, dažnas bėgiojimas į tualetą ir netgi sutrikdomas normalus miegas! Todėl net ir jauni vyrai turėtų tikrintis pas urologus, darytis tyrimus (o jie jau visai nebebaisūs) ir prostamoliu užkirsti kelią prostatos vėžiui senatvėje
razyte
2008-10-16 18:43
kamuoja nemiga,naudojau bromozepama,nutariau pati paeksperementuoti,kadangi reklamuoja per televizija maisto papilda ar vaista benosen,saldus miegas garantuotas,juokai sugeriau 2 ir nieko,akis piestu stovi,tikk paryciais uzmigau
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

  • Kaip pasiklosi, taip išsimiegosi?

    Plačiau
  • Kas miega nuogi? Visuotinės apklausos rezultatai pateikė siurprizų.

    Plačiau
  • Tikėtina, kad laikantis šio įpročio Jūsų širdis bus sveikesnė.

    Plačiau
  • Pavojus, tykantis jūsų miegamajame

    Plačiau
  • Vaikų mokymosi rezultatai priklauso nuo ėjimo miegoti laiko

    Plačiau
  • Ar esate girdėję apie miego paralyžių?

    Plačiau
  • Miego laboratorija

    Plačiau
  • Vėlyvojo miego sindromas (studentų liga)

    Plačiau
  • Nemigų gydymas

    Plačiau
  • Miego sutrikimų klasifikacija

    Plačiau
  • Nemigų priežastys

    Plačiau
  • Kodėl neužmiegame?!

    Plačiau
  • Nemiga vargina apie 30-40% gyventojų

    Plačiau
  • Pagyvenusių žmonių miego pakitimai ir nemigos

    Plačiau
  • Vaikų miego sutrikimai

    Plačiau
  • Kas turi įtakos miego kokybei

    Plačiau
  • Kai kamuoja nemiga

    Plačiau
  • Saldus miegas

    Plačiau
  • Miego higienos taisyklės

    Plačiau
  • Mitai apie miegą

    Plačiau
  • Miego trukmė

    Plačiau
  • Padėkite paaugliui geriau išsimiegoti

    Plačiau
  • Miego fazių klasifikacija

    Plačiau
  • Gero miego žingsniai

    Plačiau
  • Miegas - dalykas rimtas

    Plačiau

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai