Mineralinio vandens galia

Pavasarį daugelis kalba apie tai, kad juos erzina per šaltąjį laikotarpį priaugti kilogramai. Ne viena moteris prisipažins, kad, net ir nesulaukusi orų atšilimo, skuba išbėgti į lauką ir pradėti mankštinti po žiemos sustingusį kūną. Tačiau sportuoti reikia protingai, ir ne tik dėl galimų fizinių traumų, bet ir dėl to, kad nebūtų prarasta per daug mineralinių medžiagų. Apie mineralus ir jų šaltinius kalbėjomės su Prienų klinikos „Vita Simplex“ bendrosios praktikos gydytoja Janina Misiūniene.

 

Trumpai apie mineralų svarbą

 

„Žmogui būtina gauti pakankamai mineralų, tokių kaip kalis, fosforas, magnis, kalcis, natris. Sportuodamas žmogus dalies šių medžiagų netenka.

Kalcio trūkumas gali būti ne vienos ligos priežastis. Jis dalyvauja reguliuojant širdies raumens susitraukimų jėgą ir kraujo krešėjimo procese, padeda įveikti stresą, mažina nervų sistemos dirglumą.

Kalis dalyvauja reguliuojant širdies susitraukimų dažnį, yra svarbus kraujospūdžiui reguliuoti, kartu su natriu būtinas vandens kiekiui ląstelėse palaikyti. Jis reikalingas valingiems skeleto raumenų susitraukimams ir nevalingiems širdies raumens ir virškinamojo trakto raumenų susitraukimams. Kalis svarbus nervinio impulso perdavimui, energijos gamybai iš baltymų, riebalų ir angliavandenių medžiagų apykaitai.

Fosforas dalyvauja įvairiose organizme vykstančiose biocheminėse reakcijose, būtinas energijos gamybai ląstelėse, svarbus normaliai širdies ir inkstų veiklai, pagreitina kaulų lūžių gijimą, reikalingas normaliam audinių ir ląstelių augimui ir atsinaujinimui.

Magnis aktyvina daugiau nei 300 fermentų veiklą, dalyvauja angliavandenių, lipidų, baltymų, energijos apykaitoje, energijos gamyboje ir šilumos reguliacijos procese, plintant nerviniam impulsui, palaikant raumenų dirglumą.

Natris yra svarbiausias neląstelinis elektrolitas (katijonas), reguliuojantis skysčių apykaitą. Jis sudaro 2 proc. visos žmogaus masės. Jo yra kauluose, dantyse. Ketvirtadalis organizme esančio natrio įeina į audinių sudėtį, kita dalis yra neląsteliniame skystyje ir nuolat keičiasi“, – apie mineralų svarbą kalba gydytoja J.Misiūnienė.

 

Mineralinis vanduo – įvairiausiais atvejais

 

Metant svorį, pagalbininkas gali būti ne tik sportas, bet ir ... vanduo. Galbūt dėl to pasaulyje tapo populiaru per mados renginius patiekti nebe šampaną, kaip anksčiau, o mineralinį vandenį.

„Vokiečių mokslininkai sako, kad prieš maistą išgerta pusė stiklinės vandens pagreitina medžiagų apykaitą maždaug 30 procentų. Tada, žinoma, ir lieknėji. Per dieną reikia išgerti apie du litrus vandens. Labai gerai pabudus, dar net neišlipus iš lovos, išgerti stiklinę vandens, – moko gydytoja Janina Misiūnienė. – Kalbant apie mineralinį vandenį, išgėrus jo 1,5 litro per parą, patenkinami pagrindiniai mineralinių medžiagų poreikiai. Sportuojantieji turėtų išgerti ir iki 3 litrų, priklauso nuo to, kiek ir kaip žmogus sportuoja.

Mineralinis vanduo tinka ne tik metantiems svorį ir sportuojantiems, bet ir mėgstantiems daug pavalgyti, mat padeda paspartinti skrandžio veiklą ir virškinimo procesus.

„Išgeriant didelės mineralizacijos mineralinio vandens prieš kiekvieną valgį, organizmas gauna chloro ir natrio. Jie dalyvauja susidarant skrandžio rūgščiai, dėl to padidėja rūgštingumas, tuomet maistas greičiau virškinamas. Tai apsaugo ir nuo apsinuodijimo, – vardija mineralinio vandens pliusus gydytoja J. Misiūnienė. – Ypač geras mineralinis vanduo yra „Vytautas“, jis išgaunamas iš švariųjų Birštono požeminių šaltinių, į kuriuos nepatenka jokia tarša. Birštonas nuo seno garsėja aukštos kokybės ir sveiku mineraliniu vandeniu. „Vytauto“ vardą pasiūlė Juozas Tumas-Vaižgantas, labai mėgęs Birštono regiono vandenis.“

 

Mineralinis vanduo „Vytautas“ – tai aukščiausios kokybės sveikas ir natūralus produktas, išpilstytas į butelius toks, koks randamas gamtoje. Jame nėra nieko papildomai įdėta, išskyrus angliarūgštę, kuri suteikia gaivumo.

„Vytautas“ turi daugiausia mineralinių medžiagų iš visų Baltijos šalyse išgaunamų natūralių mineralinių vandenų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

ghu
2015-01-21 18:33
nieko nesuprantu8|8|8|
kauniete
2013-04-25 17:06
kas pinigus moka,tas ir muzika uzsako,ane,pone gydytoja??? kodel kalbate tokius kliedesius ir klaidinate zmones?? zmogui reikalingas kasdieniniam vartojimui kuo tyresnis vanduo,kuris ,kaip agresyvus tirpiklis geba geriau istirpinti maist.medz. ir jas isisavinti,o dideles mineralizacijos vandeni galima vartoti tik ,kaip vaistus ribota kieki ,ribota laika prie sveikatos tam tikru sutrikimu. geriant miner.H20 ,kaip vandeni gerimui per laika zmogus prisirenka puokste diagnoziu-spaudimo sokinejimas,permusimai sirdies,inkstu,tulzies akmenliges,skrandzio bedos-CO2yra kenksmingiau uz alkoholi organizmui,o jusu paminetas chloras turi tiesiogine sasaja su onko ligomis,ir pagal anglu mokslininku naujas klinikas sukelia alergija maistui,o tai amziaus rykste:((( o kur dar plastmasiniu buteliu kenskmingumas:((((

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai