Ir atgaivina, ir padeda gydyti

Lietuvos mineraliniai vandenys žinomi jau nuo viduramžių. Su mineraliniais vandenimis siejama ir Birštono kurorto įsikūrimo pradžia. 1843-aisias buvo atlikti pirmieji Birštono mineralinių vandenų cheminiai tyrimai. O praėjusio amžiaus viduryje pradėti platesni, išsamesni Birštono gydomųjų mineralinių vandenų tyrinėjimai, siekiant išsiaiškinanti jų veiksmingumą ir veikimo mechanizmą. Birštono mineralinis vanduo „Vytautas“ šiuo metu yra labiausiai moksliškai ištirtas iš visų lietuviškų mineralinių vandenų.
 

Kuo gi toks išskirtinis


„Mineralinis vanduo pasižymi tuo, kad išgaunamas iš gilių požeminių sluoksnių, ir tuose sluoksniuose yra ištirpusių begalė įvairiausių medžiagų – dujų, mineralinių medžiagų, mikroelementų, kurie taip reikalingi žmogaus organizmui“, – kalbėdama apie mineralinio vandens savybes, sako gastroenterologė Goda Denapienė.
Šiandien, kai daugelis vartojame daržoves ir vaisius, kuriuos auginant naudojami pesticidai, kitos cheminės priemonės, o ekologiški produktai ne visiems prieinami, organizmui svarbu gauti natūralių mineralinių medžiagų. Tą galima padaryti geriant natūralų mineralinį vandenį.
Kokiomis savybėmis „Vytautas“ skiriasi nuo kitų mineralinio vandens rūšių?
Tyrimais įrodyta, kad Birštone išgaunamas mineralinis vanduo „Vytautas“, turi daugiausia naudingųjų mineralų iš visų Baltijos šalyse išgaunamų natūralių mineralinių vandenų (bendra ištirpusių medžiagų koncentracija jame yra 7300 mg/l). Šis natūralus mineralinis vanduo ne tik tinka troškuliui malšinti, bet ir papildo organizmą gyvybiškai būtinomis natūraliai gamtoje ištirpusiomis mineralinėmis medžiagomis – kalciu, magniu, kaliu, natriu, sulfatais ir kitomis.
„Šios medžiagos organizmą veikia skirtingai, – sako gastroenterologė. – Patekusios į kraują, jos daro įtaką daugeliui organų ir jų funkcijų. Pavyzdžiui, fluoridai naudingi apsaugant nuo dantų karieso, sulfatai dalyvauja daugelyje organizmo procesų, taip pat reguliuoja cholesterolio apykaitą. Magnis, be kitų savybių, ramina nervus, natris dalyvauja organizmo vandens apykaitoje.
Birštono mineraliniai vandenys išgaunami valstybės saugomoje Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje, kurioje nebuvo ir nėra jokios pramonės, todėl produktai ekologiškai švarūs, į požeminius šaltinius nepatenka jokia tarša. Istoriniai šaltiniai teigia, kad išskirtinių savybių turinčius Birštono regiono vandenis labai mėgo ir Juozas Tumas-Vaižgantas, kuris net pats pasiūlė „Vytauto“ ir „Birutės“ pavadinimus.

 

Tinka virškinimui gerinti


Karštu oru, patyrus didelį stresą, sportuojant, netenkama mineralų, kuriuos rekomenduojama kompensuoti, tokiu atveju padeda daug mineralų turintis vanduo.
Tačiau „ Vytautas“ tinka ne tik troškuliui numalšinti ar organizmui mineralinėmis medžiagomis papildyti. Mėgstantiems sočiau pavalgyti ar saiko jausmą kartais prarandantiems žmonėms gydytoja G. Danapienė prieš valgį taip pat siūlo išgerti stiklinę mineralinio vandens. Jis numalšins pernelyg didelį alkio jausmą, o kartu padės išvengti vėlesnių problemų. Kita vertus, tiems, kurie neatsispyrė gardiems patiekalams, „Vytautas“ ypač pravers, kadangi viena svarbiausių jo savybių ta, jog jis padeda virškinimui. Taigi mėgstantieji daug ir skaniai pavalgyti, išgerdami „Vytauto“ prieš valgį, gali paspartinti skrandžio veiklą ir taip padėti virškinimo procesui.
Šio mineralinio vandens poveikis virškinamajam traktui pasireiškia dviem būdais: šalia tiesioginio poveikio virškinamajai sistemai, jis per biologiškai veiklias medžiagas ir kraują pasiekia centrinės nervų sistemos vegetacinius centrus ir keičia jų funkcinę būklę.
Atsakomoji organizmo reakcija į išgertą mineralinį vandenį priklauso nuo skrandžio receptorių ir centrinės nervų sistemos funkcinės būklės, kraujyje esančių mediatorių ir fermentų aktyvumo, vandens panaudojimo laiko, temperatūros.
 

Tinka sergant daugeliu ligų


Birštono kurorte išgaunamas vanduo gali padėti ir esant kitiems sveikatos sutrikimams. Dar sovietiniais laikais klinikiniais tyrimais nustatytas teigiamas mineralinio vandens poveikis sergant kai kuriomis inkstų ligomis. Šis vanduo padeda sumažinti šlapimo takų infekciją bei uždegimo aktyvumą, skatina šlapimo išskyrimą, gerina urodinamiką, šalina šlapimo takuose atsiradusiais gleives. Birštono mineralinis vanduo gali būti naudingas po inkstų akmenligės chirurginio gydymo, taip pat ir kaip prevencinė priemonė, užkertanti kelią akmenų susidarymui inkstuose ir šlapimo kanaluose ar daugeliu kitų atvejų
Tačiau reikia nepamiršti, kad visais atvejais, kai norima vandenį naudoti gydymo tikslais, būtina pasitarti su gydytoju. Jis tinkamai parinks vartojimo būdą.
Geriant „Vytautą“ kasdien, jis papildo racioną būtinomis mineralinėmis medžiagomis, kalciu, magniu, kaliu ir kitomis. Renkantis mineralinį vandenį, labai svarbu patikimas gamintojas. Birštono mineraliniai vandenys savo veiklą vykdo laikydamiesi griežtų ES natūralaus mineralinio vandens gavybos reikalavimų. „Vytautas“ pilstomas į tarą jau nuo 1924 m. Išpilstytas į butelius mineralinis vanduo yra toks, koks randamas gamtoje, jame papildomai įdėta nėra nieko, išskyrus angliarūgštę, kuri suteikia vandeniui gaivumo. Vartotojai, netoleruojantys angliarūgštės, gali greitai ją pašalinti, 1–2 minutes intensyviai maišydami arba vandenį pašildę. Pašalinus angliarūgštę, atsinaujina mineralinio vandens pH – iš silpnai rūgštinės jis tampa neutralios, silpnai šarminės reakcijos.
Mineralinis vanduo „Vytautas“ yra sukurtas pačios gamtos. Pasitikėkime ja, mes tikrai nesugalvosime geresnės sudėties, negu siūlo pati gamta.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai