Dešimt ligų, sukeltų vandens stygiaus

Dažnai nesuvokiame, koks svarbus mūsų gerai savijautai yra vanduo. Kartojame, kad esame sudaryti iš vandens, tačiau reikiamo vandens kiekio per dieną taip ir neišgeriame. Dėl to ilgainiui organizmas į nuolatinį vandens stygių ima reaguoti įvairiais sveikatos sutrikimais.
 

Kai trūksta vandens


Kol laisvai galime atsigerti, tol nesuvokiame tikrosios vandens reikšmės mūsų savijautai. Tačiau užtenka kelias valandas pabūti be vandens, ir jis tampa didžiausia vertybe. Žmogus labai jautriai reaguoja į mažiausius vandens kiekio pokyčius savo organizme.
Jei netenkame 2 proc. kūno vandens (1,5–2 l), jaučiame stiprų troškulį.
Jei netenkame 6–8 proc. vandens, pasireiškia būklė, artima apalpimui.
Jei kūnui stinga 10 proc. vandens, žmogus mato haliucinacijas.
Kai netenkama 12 proc., galime žūti.
Per parą, atsižvelgiant į lytį, amžių ir kūno svorį, reikėtų gauti nuo 2 iki 3 litrų vandens. Beje, reikėtų įvertinti ir užsiėmimų pobūdį. Aktyviai sportuojant, vaikštant į pirtį skysčių netenkama daugiau.
Nors dalį vandens mes gauname su maistu, specialistai vis dėlto rekomenduoja dar papildomai išgerti bent du litrus vandens.

 

Be vandens galime susirgti


Esant pirmosioms dehidratacijos stadijoms, galime dar kurį laiką jaustis visai gerai. Tiesiog įsijungia organizmo gynybinės funkcijos, tačiau po kurio laiko pasiekiama tokia riba, kai kūnas jau nepajėgia susidoroti su nuolatiniu vandens stygiumi.
Kiekvienas organas skirtingai reaguoja į vandens stygių. Ir, žinoma, jis apie tai mums „praneša“ vienokiu ar kitokiu sutrikimu. Gydytojai nesugeba atpažinti vandens stygiaus simptomų, todėl išrašo žmogui tabletę. Tabletės padeda tik kuriam laikui.
Vandens poveikį organizmui tyrinėjantys specialistai teigia, kad pagal tam tikras ligas galima būtų pabandyti įvertinti vandens stygiaus lygį jūsų organizme. Pirmajame etape organizmas dar nekovoja su vandens trūkumu, antrajame –atskiri organai ar sistemos reaguoja į vandens stygių. Trečiajame etape pasireiškia lokali dehidratacija.


Gali kamuoti nuolatinis nuovargis, veido raudonis, neramumas, susierzinimas, prasta nuotaika, keistas noras „ko nors“. Kartais gali nesinorėti išeiti į gatvę ir atsidurti minioje.
Astma, alergija, padidėjęs kraujospūdis, užkietėję viduriai, 2 tipo diabetas, autoimuninės ligos.
Padidėjęs rūgštingumas, dispepsinės (skrandžio ir žarnyno) ligos, juosmens srities skausmai, reumatoidiniai sąnarių skausmai, galvos skausmas, migrena, raumenų skausmai, bulimija („žvėriškas“ alkis), rytinis pykinimas nėštumo metu.
 

Kaip duona kasdieninė


Sveikatos specialistai vis dažniau rekomenduoja prisiminti vandenį. Stikline vandens pradėti dieną, išgerti prieš kiekvieną valgį ir dar kas valandą išgerti po stiklinę. Egzistuoja teiginys, kad pasenstame tik todėl, kad netenkame vandens. Galima tuo tikėti arba ne, tačiau apie šalutinius vandens poveikius jokių duomenų nėra, todėl jį tikrai galime gerti.
Beje, kavos ir juodos arbatos mėgėjai turėtų būti budrūs – šie gėrimai iš organizmo pašalina didesnius skysčių kiekius. Buvo stebėta, kiek šlapimo pasišalina iš organizmo išgėrus kavos ir jos negėrus. Po kavos šlapimo kiekis buvo didesnis nei išgertas puodelis. Vadinasi, kava išprašo iš organizmo dar ir jūsų vandens atsargas.
Vasaros karščiai taip pat pareikalauja daugiau skysčių, tad, susiruošę į tolimesnes keliones, nepamirškite su savimi pasiimti ir vandens butelį.
 

Geras vanduo – geresnei savijautai


UAB Baltijos mineralinių vandenų kompanija pirmoji Lietuvoje 1999 m. pradėjo tiekti Lietuvos gyventojams vidutinės mineralizacijos natūralų mineralinį vandenį Tichė, išgaunamą nerūdijančio plieno vamzdžiais iš 689 m gylio gręžinio Telšiuose. Specialistai teigia, kad mineraliniuose vandenyse ištirpusių įvairių mineralinių medžiagų sudėtis ir lemia mineralinio vandens kokybę bei naudą žmogaus organizmui.

Nustatyta, kad Tichė yra fiziologiškai tinkamas žmogaus organizmui natūralus mineralinis vanduo.
Išgėręs 1 litrą mineralinio vandens Tichė, suaugęs žmogus per parą gaus 20 proc. kalcio ir 16 proc. magnio rekomenduojamos paros normos. Vaikas, išgėręs pusę litro mineralinio vandens Tichė, gaus 30 proc. magnio ir 50 proc. kalcio rekomenduojamos paros normos.
Tichė maistui skirtais nerūdijančio plieno vamzdžiais, be sąlyčio su oru ir be sulaikymo talpose, tiesiai iš žemės versmės atiteka į pilstymo automatą ir butelius.
Tichė yra 689 m gylyje patikimai apsaugotas geologinių žemės sluoksnių nuo bet kokio dirvožemio, radiacijos, oro ar kitokio užterštumo.
 

Atkreipkite dėmesį į naujieną – Gaja Tea arbatas


Šaltos arbatos gėrimai – Gaja Tea gaminami iš natūralaus mineralinio vandens Tichė, saldinti tik natūraliu cukrumi (be dirbtinių saldiklių, be sintetinių dažiklių) su juodosios bei žaliosios arbatos ekstraktais, su vaisių sultimis ir vitaminu C. Juodoji arbata – puiki atgaiva kiekvieną dieną: ji sugrąžina energiją, suteikia jėgų ir padeda greičiau sutelkti dėmesį. Žalioji arbata - normalizuoja cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, stiprina kraujagyslių sieneles, reguliuoja kraujospūdį. Ji tonizuoja nervų sistemą ir suteikia energijos, o svarbiausia – spartina medžiagų apykaitą ir padeda lieknėti.
Vitamino C antioksidacines savybes ir kiekį gėrime patikimai apsaugo butelis, atsparus ultravioletiniams spinduliams.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

mergina24
2009-08-14 14:25
turejau dehidracija...po jos seke nuovargis, apatija, veliau bulimija...siaubas!gerkit vandeni kibirais!niekas apie tai nepagalvoja kol viskas gerai, kiekvienam gali taip buti, nes viska kontroliuoja psichologine busena, kurios tokioje busenoje mes nesugebam valdyti

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai