Didžkukuliai - uždelsto veikimo bomba?

Kadaise Hipokratas teigė, kad žmogus gimsta sveikas, o visas ligas sukelia maistas. Taigi kaip reikėtų maitintis, kokius produktus vartoti ir vienus su kitais derinti?
 

Koks lietuvis nemėgsta didžkukulių, žiemaičių lietinių, šviežių bulvių su šviežiais grybais, koldūnų? O tradiciniai sumuštiniai su dešra ar sūriu per pusryčius, užgeriant arbata arba kava? Arba kavos puodelis po pietų?
Taip valgyti mes pratinami nuo vaikystės. Deja, ligi šiol nei vienas gydytojas nėra mums sakęs, kad vienu metu valgyti mėsą arba grybus su bulvėmis ar duona pragaištinga mūsų sveikatai. O arbata arba kava turi būti geriama pusvalandį prieš arba po valgio. Bet geriau, kad šiuos gėrimus pakeistų stiklinė sulčių ar vandens.
Žodžiu, maisto produktai turi būti tarp savęs derinami.Tai reiškia, kad pusryčiaujant, pietaujant ar vakarieniaujant negalima maišyti angliavandenių su baltymais.
Žymus amerikiečių mokslininkas H. Šeltonas, daugiau kaip 30 metų tyrinėjęs maisto poveikį žmogaus sveikatai, nustatė, kad pradėjus taisyklingai derinti maisto produktus, greitai pagerėja tiek sveikų, tiek ligotų, jaunų ir pagyvenusių žmonių sveikata. Taisyklingai derinant produktus išnyksta savaiminio apsinuodijimo tikimybė, sumažėja virškinimo trakto sutrikimų.
Pagal H.Šeltono teoriją visi maisto produktai skirstomi į tris grupes: pirmoji grupė - baltymai (gyvuliniai ir augaliniai produktai), riebalai, antroji grupė - gyvieji produktai, trečioji - angliavandeniai (žr. lentelę).
Lentelėje parodyta, kad I ir III grupės derinasi su antrosios grupės produktais, bet visiškai nesiderina tarp savęs. Kodėl? Todėl, kad baltymų virškinimui reikalinga rūgštinė terpė, o angliavandenių- šarminė. Žinome, kad jungiantis šarmui su rūgštimis vyksta neutralizacijos reakcija, todėl vietoj maisto įsisavinimo atsiranda blogai perdirbta masė. Kad šis procesas nevyktų, valgant baltyminius ir angliavandenių patiekalus būtina poros valandų pertrauka.
Pastovus organizmo apsinuodijimas maistu sąlygoja tam tikrą šlakų koncentraciją kraujyje. Šlakai yra ne tik intoksikacijos pasekmė, bet ir neteisingai subalansuoto maisto (pvz., kai valgoma mėsa kartu su miltiniais produktais ir cukrumi) išdava. Su gyvuliniais baltymais į mūsų organizmą patenka daug toksinų. Virškinant mėsą susidaro šlapimo rūgštis, kuri nusėda organizmo audiniuose druskų pavidalu. Be baltymų, mėsoje yra didelis kiekis cholesterolio, ypač kiaulienoje, taip pat visų gyvulių parenchiminiuose organuose ( kepenyse, plaučiuose, inkstuose, širdyje). Cholesterolis, kaupdamasis arterijose, gali susiaurinti jų spindį ir dėl to susidaryti trombai.
Kitas amerikiečių mokslininkas P. Bregas pagrindinį dėmesį skyrė racionaliai mitybai. Jo teigimu, 60 proc. kasdieninio maisto raciono turi sudaryti švieži vaisiai ir daržovės. Reikėtų vengti konservuotų produktų, stengtis vartoti šviežiai pagamintą maistą, kuo mažiau druskos, rafinuoto aliejaus ir kitų sintetinių komponentų.


P.Bregas nelaikė savęs ortodoksu. Jis teigė, kad jei žmogus pripratęs valgyti mėsą, tegul jis ją valgo, bet ne dažniau kaip 3-4 kartus per savaitę (bet ne 3 kartus per dieną, kaip daugelis mano). Jis siūlo nevalgyti dešros, konservų, riebios ir keptos mėsos. Jam antrina akademikas N. Anochin: “ Mirtis yra tiesiog proporcinga suvalgytos mėsos kiekiui: kuo daugiau mėsos, tuo greičiau mirštama”.
Pienas taip pat gali kenkti suaugusiam žmogui. Piene yra baltymo kazeino ir angliavandenio laktozės. Jų suskaldymui reikalingi specifiniai fermentai. Ligi vienerių metų vaiko organizme yra fermentų, bet vėliau jie dažniausiai išnyksta, ir tada vaikas pieno atsisako. Bet tėveliai vaikui pieną įperša su košėmis, ledais. Be fermentų nei kazeinas, nei laktozė nėra suvirškinami ir iš organizmo nepasišalina, o kaupiasi įvairiuose žmogaus organuose, sudarydami ligos židinius ir trikdydami medžiagų apykaitą. Ypač kenčia kasa. Ji persisodrina laktozės kristalų, kazeinas sudaro akmenis, apgaubia lipniomis gleivėmis kvėpavimo takus. Manų košė, verdama su pienu, taip pat nėra labai gerai. O ją mes peršame savo vaikams, nors jie dažnai instinktyviai ją atstumia. Pienas - tai produktas, kuris turi būti valgomas atskirai. Tą patį galima pasakyti ir apie moliūgą, nors jo savybės visiškai priešingos nei pieno.
Moliūgą reikėtų valgyti vieną ir ne anksčiau kaip praėjus dviems valandoms po valgio. Skirtingai negu pienas, jis yra labai naudingas organizmui. Moliūgas stimuliuoja virškinimo trakto valymą. Tą patį galima pasakyti apie buroką. Dar Avicena rašė: “Burokai atidaro kamščius kepenyse ir blužnyje”. Mūsų amžininkas daktaras N.W. Woker nustatė nuostabias valomąsias buroko savybes, kurias skatina jame esantys chloro atomai. Rusų mokslininkai buroke rado betanino medžiagos, kurios kitose daržovėse nėra. Ši unikali medžiaga pagal cheminę sandarą artima cholinui ir lecitinui, žinomiems medžiagų apykaitos reguliatoriams.
Betaninas gerina baltymų įsisavinimą, kepenų veiklą. Burokuose yra ir saponinų, kurie stabdo cholesterolio įsisavinimą. Būtent saponinai sudaro preparatų nuo sklerozės pagrindą. Burokuose dar yra vitamino U, kuris skatina žaizdų gijimą, apsaugo nuo sklerozės ir alergijos, gerina cholesterolio apykaitą. Burokuose esantis magnis reguliuoja kraujagyslių tonusą, stabdo trombų susidarymą.
Ne mažiau naudingos ir morkos: jose yra daug karotino, iš kurio žmogaus organizme gaminasi vitaminas A, atsakingas už regėjimo stiprumą, stimuliuojantis plaukų augimą ir gerinantis odos savybes. Morkos taip pat stimuliuoja šlapimo išsiskyrimą ir veikia baktericidiškai. Morkose esantys fitoncidai naikina mikrobus.
Bet laurų vainiką reikėtų skirti česnakui ir svogūnui,
kurie yra nepakeičiami burnos ertmės, skrandžio bei žarnyno dezinfekuotojai.
Štai raudonas saldusis pipiras - puikus vitamino C šaltinis. Ta stebuklinga daržovė neutralizuoja nitrozaminus, kurie patenka į organizmą iš aplinkos arba rūkant.
Labai padaugėja kraujyje deguonies valgant špinatus, nes
juose yra daug geležies. Tai nuostabi natūrali medžiaga mažakraujystės gydymui ir jos profilaktikai.
Žmogui reikalingas ir kalis, kuris šalina iš organizmo vandenį. Šiuo atveju nepakeičiami kopūstai, pupelės, razinos, džiovinti persikai, citrusiniai vaisiai, kivi, bananai, pomidorai, bulvės su lupenomis.
Inkstų veiklą gerina spalvotieji kopūstai.
Gamta duoda mums visas galimybes sveikai maitintis. Keista, bet labai dažnai mes maitinamės taip, kad mūsų organizmas būtų ne išvalomas, o užteršiamas. Kuo daugiau organizmas užteršiamas, tuo daugiau priaugame svorio ir prasčiau jaučiamės. Nuo šiol sėsdami prie stalo pasižiūrėkite, ką ketinate valgyti - pažvelkite į valgį lėkštėje ir paklauskite savęs: “Ar šis maistas mano organizmą išvalys, ar užterš?”
Jeigu norite būti žvalus, judrus, gyvybingas ir kuo geriau jaustis, valgykite gyvą (neapdorotą) maistą. Gyvam organizmui reikalingas gyvas maistas - tam, kad būtų galima išvengti ligų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

jnqkNJSidFa
2012-07-24 08:37
Spa23Dalia Labai smagu, tokius gražius žodžius satykiti. IÅ tikrųjų KTDM labai gerai juvelyrus ruoÅia, tik žinoma jiems labai ten pinigÄ—lių trÅ«ksta ÄÆrankiams ir medžiagoms. Taigi sÄ—kmÄ—s studijose Labai daug gerų dalykų ten iÅmoksit, aÅ kartais labai pasiilgstu tos mokyklos.
Tomas
2010-10-01 16:27
DĖMESIO !!!
Jau dabar registruokitės į kursą "Esu lieknas, sveikas ir laimingas" , kur be vidinės įtampos, be alinančių dietų, be milžiniškų valios pastangų, be vaistų, be maisto papildų, be operacijų, be prakaito liejimo sporto salėse, pasieksite ir labai ilgam išsaugosite idealų trokštamą kūno svorį, tapsite sveikesni, atjaunėsite, geriau jausitės, patirsite Gyvenimo džiaugsmą !!!
Užsirašyti į šio kurso nemokamą pristatymą-įvadinį užsiėmimą galite tel:
8 678 79097, 8 670 97959. El. paštas: info@laisvi.lt
Vietų skaičius ribotas !
KURSO PRISTATYMAS VYKS 2010.10.16, ŠEŠTADIENĮ, 15 VAL. KAUNE ADRESU LAISVĖS AL. 45, 3-IAS AUKŠTAS, 306 KABINETAS.
www.laisvi.lt
Jonas
2010-04-16 22:37
Gryniausios nesamones.mano mama miestiete gamingavo pagrinde riebios kiaulienos gaminius,piena,cepelinus,bulves.Tikk zuvu taukue ir valerijonus su cukrumi.Salduminai buvo butini,buvo energinga ir protinga.Mire 96metu.O cia prisigalvojate nesamoniu.
Rita
2009-12-03 19:29
Tikra tiesa, kad maista derinti verta. Ir man remuo dingo per dvi dienas! O iki tol 4 men.kankinausi su ivairiausiais brangiais vaistais ir ivairiausiom slykstaus skonio liaudies receptu marmalynem...
Sima
2007-09-01 18:00
O aš pradėjau derinti produktus, nes jau niekas nebepadejo susitvarkyti rėmens ėdimo. Raniberlą keisti į vis stipresnius vaistus - atsiprašau, bet kiek galima. Per savaite pamiršau, kas yra rėmuo, nustojo pūsti vidurius. Todėl ir pilvas susitraukė. Ir svoris ėmė mažėti po trupučiuką. O valgau kie knoriu ir ką noriu, žinoma, ne cepelinus ir plokštainį - juos jau seniai pamiršau dėl tulžies akmenukų :D Tad jei Jums šiandien viskas gerai, nereiškia, kad sulaukę 60 ar 70 taip pat tokie būsite. Ir pamirškite savo šviesaus atminimo močiutes - jų gyvenimo aplinka ir maistas nepalyginai su šiandiena.
Rita
2007-01-05 17:56
Manau,kad straipsnis teisingas ir protingas...Sutvarkius mityba, pagereja savijauta, isvaizda...ir savaime aisku buna geresne nuotaika :)
Sekemes visiems...
Laima
2006-10-19 11:16
Jeigu lietuviškas maistas būtų toki nuodai, kaip teigia daugelis medikų, tai mano mamytė,labiausiai mėgusi cepelinus ir kugelį su rūkytu kumpiu, nebūtų sulaukusi 92 metų. Iki paskutinės valandos buvo labai šviesaus ir guvaus mąstymo, gana judri. Tiesa, visame kame turėjo saiką - valgyme taip pat. Ir buvo labai tikinti. Tikėjimas ją gelbėjo nuo stresų, kurių per ilgą gyvenimą teko daugybę patirti.
jone
2006-10-04 10:12
visa laika normaliai lietuviskai valgau ir del to neturiu jokiu problemu
aga
2006-09-15 11:46
levas
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai