Vanduo

Vanduo yra žmogaus egzistavimo pagrindas (organizme yra apie 70 proc. vandens), todėl vanduo būtinas, kad galėtume išgyventi. Vanduo reikalingas daugeliui natūralių kūne vykstančių procesų, tad nieko nuostabaus, kad vanduo vartojamas gydymui. Šimtmečiais buvo laikomasi nuomonės, kad vanduo gali turėti gydomųjų ir skausmą mažinančių savybių. Kai romėnai užkariavo Britaniją, šalia natūralaus šaltinio jie įkūrė pirtis. 19 a. gyvenęs chemikas L.Pasteras labai tikėjo gydomąja vandens galia ir vandenį buteliuose iš kraterio šaltinio jam specialiai atgabendavo laivais. Taipogi seniai žinoma, kad buvimas prie jūros stiprina dvasines žmogaus savybes ir gerina nuotaiką. Bet ar kasdien suvartojate reikalingą vandens kiekį? Pasinaudokite šiais patarimais ir pamatysite, kaip puikiai jie padeda. . .
 

Gerkite vandenį


Pagrindinis organizmo elementas - vanduo. Vanduo yra ir kraujo sudedamoji dalis. Jis padeda absorbuoti vitaminus ir mineralines medžiagas iš maisto ir pagreitina gliukozės, kuri vartojama kaip energija, absorbcijos greitį.
Vidutiniškai žmogus vien tik kvėpuodamas netenka apie 0,3 litro vandens, o apskritai suaugęs žmogus netenka maždaug 3,4 litro skysčių per dieną ir šis kiekis padidėja karštu metu arba aktyviai sportuojant.
Dieną pradėkite nuo stiklinės vandens. Jis padeda išvalyti organizmą nuo susikaupusių toksinų. Kad būtų skaniau, įlašinkite citrinos sulčių.
Daugiau valgykite salotų ir vaisių. Žaliųjų salotų lapuose yra 95 proc. vandens, o arbūzuose - 99 proc.
Atsisakykite kavos. Kava skatina skysčių išsiskyrimą iš organizmo. Kad neištiktų dehidracija, gerkite kavą be kofeino arba arbatą, žolelių antpilus ar vaisių sultis.


Gerkite kokybišką vandenį. Iš čiaupo bėgančio vandens kokybė priklauso nuo gyvenamosios vietos, todėl saugiau nusipirkti filtrą. Filtras apvalo vandenį nuo potencialiai žalingų toksinų, pvz., švino, aliuminio ir chloro.
Jeigu perkate vandenį buteliuose, pirkite tik gerai žinomų ir patikimų firmų vandenį, pavyzdžiui, “Valio” kompanijos geriamą vandenį. “Valio” gėlas vanduo yra iš naturalių vandens telkinių, esančių giliai po žeme, tolimoje Europos šiaurėje, toli nuo pramonės objektų. Lietaus vanduo susikaupia giliose žvyrduobėse, apsuptose plonu molio sluoksniu, saugančiu vandenį nuo išorės teršalų. Šie natūralūs puikaus geriamo vandens filtrai susiformavo prieš 10 000 metų, slenkant ledo masėms.
Laikykite vandens atsargas šaldytuve. Taip bus lengviau atsiminti, kad kasdien reikia išgerti daug skysčių.
Stebėkite savo šlapimą. Vandens kiekį organizme parodo šlapimo spalva ir kiekis. Kai per mažai vartojama skysčių, šlapimo būna nedaug ir jo spalva tamsiai geltona. Šlapimas turėtų būti šviesiai geltonos spalvos (tačiau kai kurie vitaminai ir medikamentai šlapimą tamsina).

 

Pasipliuškenkite vandenyje…


Aktyvi veikla vandenyje stiprina raumenis, gaivina visą organizmą ir nesukelia jokio streso sąnariams. Vandenyje yra 12 kartų didesnis pasipriešinimas nei sausumoje ir jis veikia prieš plaukiančiojo judesius bet kokia kryptimi. Kuo smarkiau stumiatės arba iriatės vandeniu, tuo smarkiau dirba raumenys. Baseine užsiimant aerobika susižalojimo rizika yra minimali.
Pasistenkite pasilepinti vandeniu bent kartą per dieną. Šiltas vanduo nuramina ir atpalaiduoja; drungnas vanduo suteikia energijos, o šaltas - dar daugiau žvalumo. Išmėginkite šias procedūras:
Apipurkškite veidą. Šalto vandens purslai yra puiki stimuliuojanti priemonė.
Mėgaukitės žolelių voniomis. Šviežių žolelių vonia veikia atpalaiduojančiai, mažėja kraujo spaudimas. Maudykitės levandų ar ramunėlių vonioje, jeigu norite nusiraminti, arba rozmarino ar pipirmėtės vonioje, jei norite atsigaivinti. Sudėkite žoleles į didelę drobės skiautę, smarkiai suriškite ir įdėkite į vonią, kai leidžiate vandenį.
Mirkykite kūną jūros produktais. Sudrėkinkite odą, tada išmasažuokite kūną sauja jūros druskos. Tuomet gulkitės į šiltą, bet ne karštą vonią ir nutrinkite kūną flanele, pradėdami nuo pėdų iki viršaus. Jūros dumbliai - kitas puikus jūros pruduktas, pasižymintis detoksikuojančiu poveikiu.
Per gyvenimą kiekvienas žmogus išgeria apie 40 000 litrų vandens.
Nelaukite, kol ištrokšite, gerkite anksčiau. Troškulys - tai signalas smegenims, kad organizmas jau dalinai dehidravosi.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai