Obuoliai: 8 teigiamos jų savybės sveikatai

Obuoliai ne veltui yra vieni populiariausių vaisių. Obuoliai yra ypač sveiki, o jų nauda plačiai ištirta.

Šiame straipsnyje pateikiamos 8 teigiamos obuolių savybės žmogaus sveikatai.

1.Obuoliai yra itin maistingi

Obuoliai yra itin maistingi. Juose gausu skaidulų, vitaminų bei mineralų.

Vidutinio dydžio obuolys turi:

  • 95 kalorijas.
  • 25 gramus angliavandenių.
  • 4 gramus skaidulinių medžiagų.
  • 14 % RPN vitamino C.
  • 6 % RPN kalio.
  • 5 % RPN vitamino K.
  • Iki 4 % RPN mangano, vario bei vitaminų A, E, B1, B2 bei B6.

RPN – rekomenduojama paros norma.

Be to, obuoliai yra puikus polifenolių šaltinis. Polifenoliai – tai gausiai vaisiuose randami bei ypatingai žmogaus sveikatai naudingi augaliniai junginiai.

Norėdami gauti daugiausiai naudos iš obuolių, valgykite juos su žievele. Obuolių žievelėje yra pusė skaidulinių medžiagų bei didžioji dalis polifenolių. Žinoma, nepamirškite jų tinkamai nuplauti, nes labai dažnai maisto pramonėje jie padengiami įvairiais chemikalais.

Įsiminkite: obuoliai yra puikus vitamino C ir skaidulų šaltinis. Jie taip pat turi sveikatai naudingų junginių, vadinamų polifenoliais.

2.Obuoliai padeda numesti svorio

Obuoliuose gausu sotumo jausmą suteikiančių skaidulų ir vandens.

Suvalgydami obuolį prieš valgį neabejotinai padidinsite sotumo jausmą. Tai padės nepersivalgyti ir suvartoti mažiau kalorijų. Obuoliai ypač tinka su kitais, daug skaidulinių medžiagų turinčiais maisto produktais, pavyzdžiui avižomis.  Avižos su obuoliais – puikus maistas pusryčiams, ilgam suteikiantis sotumo jausmą.

Be to, gerdami pakankamai vandens taip pat galite sumažinti alkio jausmą. Jei gerti daug vandens nepatinka, vandeningi vaisiai – puiki išeitis. Obuoliai būtent priskiriami daug vandens turintiems vaisiams.

Įsiminkite: obuoliai gali padėti numesti svorio dėl juose esančių skaidulų bei vandens suteikiamo sotumo jausmo.

3.Obuoliai naudingi širdžiai

Obuoliai siejami su mažesne širdies ligų rizika.

Obuoliuose esančios bei jau minėtos skaidulinės medžiagos padeda sumažinti cholesterolio lygį kraujyje. Būtent didelis cholesterolio kiekis kraujyje yra širdies ligų priežastis.

Obuoliuose taip pat yra polifenolių, turinčių antioksidacinių savybių. Didžioji dalis polifenolių yra obuolių žievelėje. Vienas iš obuoliuose randamų polifenolių yra flavonoidas, vadinamas epikatechinu. Flavonoidai mažina kraujo spaudimą, širdies ligų bei insulto riziką.

Įsiminkite: obuoliai turi teigiamų savybių širdžiai. Juose gausu skaidulų, kurios padeda sumažinti cholesterolio lygį. Taip pat obuoliuose yra polifenolių, kurie mažina kraujo spaudimą ir insulto riziką.

4.Obuoliai sumažina diabeto riziką

Reguliarus obuolių vartojimas sumažina 2 tipo diabeto riziką.

Obuoliuose esantys polifenoliai apsaugo nuo beta ląstelių audinių žalos. Būtent beta ląstelės žmogaus kūne gamina insuliną. Sutrikus insulino išsiskyrimui išsivysto diabetas.

2 tipo diabetu sergančių žmonių beta ląstelės dažnai būna pažeistos.

Įsiminkite: obuoliai siejami su sumažėjusia 2 tipo diabeto rizika dėl juose esančių polifenolių teigiamo poveikio.

5.Obuoliuose yra žarnynui naudingų medžiagų

Obuoliuose yra skaidulinė medžiaga, vadinamos pektinu, kuri veikia kaip prebiotikas.

Prebiotikai – tai angliavandenių skaidulos, skirtos natūraliai žarnyno mikroflorai balansuoti. Paprastai kalbant, jie padeda žarnynui, pastarajam suteikdami gerąsias bakterijas.

Pakankamas prebiotikų suvartojimas taip pat sumažina nutukimo, 2 tipo diabeto ir širdies ligų riziką.

Įsiminkite: obuoliuose esančios skaidulos suteikia organizmui gerųjų bakterijų, kurios sumažina nutukimo, širdies ligų ir 2 tipo diabeto riziką.

6.Obuoliai naudingi astma sergantiems žmonėms

Obuoliuose gausu antioksidantų, galinčių apsaugoti plaučius nuo oksidacinės žalos. Dažnai obuolius valgantys žmonės turi mažesnę riziką susirgti astma.

Obuolių žievelėje yra flavonoidas, vadinamas kvercetinu. Pastarasis reguliuoja imuninę sistemą bei sumažina organizmo uždegimą. Būtent šiais dviem būdais obuoliai ir juose esantis kvercetinas sumažina astmą bei alergines reakcijas.

Įsiminkite: obuoliuose yra antioksidacinių savybių turinčių bei uždegimą mažinančių medžiagų, kurios reguliuoja imuninę sistemą ir apsaugo nuo astmos.

7.Obuoliai naudingi kaulams

Vaisių valgymas siejamas su didesniu kaulų tankumu. Pastarasis – tai sveikų kaulų priežastis.

Vaisiuose esantys antioksidantai bei uždegimą mažinančios medžiagos padeda padidinti kaulų tankumą bei tvirtumą. Obuoliai yra vieni iš naudingiausių vaisių kaulams.

Valgydami obuolius iš savo organizmo prarandate žymiai mažiau kalcio. Šis mineralas ypatingai svarbus tinkamai kaulų būklei.

Įsiminkite: obuoliuose esančių antioksidacinių bei anti-uždegiminių savybių turinčios medžiagos padidina kaulų tankumą ir tvirtumą. Tai ypač naudinga vyresnio amžiaus žmonės.

8.Obuoliai naudingi vyresnio amžiaus žmonių smegenims

Obuoliai, ypač jei valgomi su žievele, gali padėti vyresnio amžiaus žmonių smegenims.

Obuoliai bei obuolių sultys turi teigiamų savybių su amžiumi susijusiam smegenų nykimui. Iš tikrųjų, žmogaus protinis pajėgumas pradėti mažėti jau nuo 30 metų. Vyresnio amžiaus žmonės su proto pajėgumo mažėjimu susiduria dar labiau. Smegenų nykimas glaudžiai susijęs su suprastėjusia atmintimi.

Obuoliai bei obuolių sultys padeda išsaugoti acetilcholiną – neurotransmiterį, mažėjantį su amžiumi. Neurotransmiteris – tai organizme susidarantis cheminis junginys, pernešantis nervinį impulsą tarp nervinių ląstelių. Žemi acetilcholino lygiai organizme siejami su Alzheimerio liga.

Įsiminkite: obuoliai bei obuolių sultys apsaugo nuo neurotransmiterių nykimo. Neurotransmiteriai atsakingi už žmogaus protinį pajėgumą.

Straipsnio autorius: Arnas Slėnys – maisto papildų, mitybos bei sporto portalo įkūrėjas.

 

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai