Žalioji revoliucija

Mes vaikštome žole, gulime ant jos, šienaujame, kartais pakramsnojame kokį žalią stiebelį, tačiau mintis valgyti žolę kiekvieną dieną mums atrodo absurdiška. Tiesą sakant, ne visi taip galvoja. Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje gausėja sveikai gyvenančių žmonių, kurie savo kasdienį maisto racioną praturtina… žole.
 

Augalų želmenys yra natūralių vitaminų šaltinis. Tai lengvas ir švarus maistas, padedantis sureguliuoti įvairius sveikatos sutrikimus. Šiuo metu Lietuvoje itin populiarūs daiginti kviečiai, kurių galima nusipirkti sveiko maisto parduotuvėse arba sėklų susidaiginti namuose. Kviečių želmenys ne tik naudingi sveikatai, bet juos lengva auginti, o juo labiau - vartoti.

 

Kviečių želmenų jėga


Gyvybę bei energiją savyje sukaupę kviečių želmenys, riešutai, sėklos sugeba sugrąžinti sunegalavusio ar pavargusio kūno galias. Kviečių želmenyse ir šviežiose želmenų sultyse gausu chlorofilo, enzimų, vitaminų A, B, B12, C, E, K, amino rūgščių, mineralų ir daugiau nei 90 žmogui reikalingų mikroelementų. Taip pat šiose sultyse gausu folinės rūgšties, kalcio, kalio, geležies, magnio, fosforo, natrio, cinko. 50 ml želmenų sulčių prilygsta 890 g įvairių daržovių.
Mokslininkai nustatė, jog geriant kviečių želmenų sultis, kraujas apsivalo nuo teršalų, sustiprėja žmogaus imuninė sistema. Be to, kviečių želmenys padeda išsivaduoti nuo riebalų pertekliaus. Skystas deguonis, esantis kviečių želmenų sultyse, stimuliuoja virškinimą, skatina mąstymą, apsaugo kraują nuo oksidacijos.
 

Gerosios želmenų sulčių savybės


Atgaivina enzimus. Žmogaus organizmas - lyg didelė biologiškai aktyvi chemijos gamykla. Po mūsų oda visą laiką vyksta tūkstančiai cheminių reakcijų. Daugelio jų variklis - enzimai. Enzimai yra gyvybės energija: ar mes gydome žaizdas, ar sumanome lieknėti, - visur pagrindinį darbą atlieka enzimai. Kiekvienas mūsų veiksmas - nuo galvojimo iki virškinimo ar judėjimo - yra susijęs su tūkstančių enzimų veikla. Enzimai yra ypač svarbūs kraujo valymo procesuose, neutralizuojant nuodų poveikį organizme. Nors jie pakankamai galingi “valytojai”, tačiau ilgainiui jų galia susilpnėja. O atgaivinti mes juos galime gerdami ką tik išspaustas kviečių želmenų sultis.
Kaupia energiją. Kviečių želmenų sultyse esantis chlorofilas yra viena svarbiausių medžiagų ir turi begales privalumų. Jei jis nebūtų toks gležnas, gal taptų vienu geriausiu medicinos ginklu. Chlorofilas yra gyva saulės baterija, kaupianti energiją, tokią reikalingą gyvybei palaikyti.
Chlorofilas ypač veiksmingas gydant anemiją, kadangi didina raudonųjų kraujo kūnelių skaičių, padeda atsinaujinti pagrindiniam organizmo apsivalymo organui - kepenims, palengvina lėtinius vidurių užkietėjimus, mažina dujų kiekį organizme, neutralizuoja blogus kūno kvapus.
Įveikia ligas. Šviežios kviečių želmenų sultys yra ne tik gaivus gėrimas, bet ir idealus maistas kiekvienam, norinčiam išvengti ligų ir pataisyti sveikatą. Kviečių želmenis jūs galite naudoti organizmui valyti, dietai ir išvaizdai pagerinti, organizmo imuninei sistemai atnaujinti - užkirsti kelią ligoms.


 

Vietoje vaistų


• jomis galima skalauti skaudančią gerklę;
• jei į akis lašinsite iš sulčių paruošto skysčio, sumažės skausmas ir niežėjimas;
• į ausis lašinamos perkoštos kviečių želmenų sultys mažina spaudimą bei ausų skausmą;
• lašinamos į šnerves bei įtrauktos pro nosį sultys padeda išvalyti ir gydyti sinusitą.
Neišsigąskite, jei po lašinimo procedūrų patirsite laikiną pablogėjimą: akys gali dar labiau paraudonuoti ir niežėti, sinusitas - dar pasunkėti. Šie simptomai turėtų pranykti po kelių minučių. Tačiau kitą kartą sulčių vartokite mažiau arba jas skieskite vandeniu.
Sukramtyti kviečių želmenys puikiai malšina dantų bei dantenų skausmą ir tinimą, stabdo dantenų kraujavimą, malšina parodontozę.
 

Kūno priežiūros priemonė


• Kiečių želmenų sultys gydo saulės nudegintą odą ir veikia kaip dezinfekuojamoji medžiaga.
• Moterys šias nuostabias sultis gali naudoti kaip odą standinančią kosmetinę priemonę.
• Prieš plaunant plaukus, sulčių reikia įtrinti į galvos odą ir palaikyti bent porą valandų - atsigaus pažeisti plaukai, išgis nuo pleiskanų perštinti galvos oda.
• Įpylus kviečių želmenų sulčių į vonią, galima ilgai ir maloniai pasimėgauti gydomuoju kviečių želmenų poveikiu.
 

Vietoje kompreso


Kviečių želmenų tyrės galima dėti tiesiai ant žaizdų, išbėrimų, nutrynimų, vabzdžių įkąstų vietų, auglių ir opų. Kompresą būtina keisti kas 2-4 valandas. Prieš dėdami naują kompresą, nuplaukite pažeistą vietą su muilu ir leiskite jai “pakvėpuoti” kelias minutes.
Jei norite gerai miegoti, tereikia galvūgalyje padėti padėklą su augančiais kviečių želmenimis. Jie padidins deguonies kiekį ore, paskleis sveikatai naudingus neigiamus jonus.
 

Žolynas ant palangės


Kviečių želmenims parenkami “kietieji”, arba “žieminiai”, - maži, pailgi, aukso spalvos grūdai. Naudokite tik organiškai augintus grūdus, nesugadintus trąšų ar kitokių chemikalų.
 

Daiginti kviečiai


• Prieš sodindami kviečius, juos nuplaukite, pašalinkite kietus nešvarumus.
• Subėrę grūdus į stiklainį, užpilkite vandeniu.
• Sandariai uždenkite stiklainį tankiu audiniu ir palikite per naktį (12 val.).
• Ryte nupilkite vandenį, gerai praskalaukite kviečius ir palikite grūdus dygti, palenkę stiklainį 45o kampu. Taip jie turi bręsti dar 12 valandų.
Jei jūsų tikslas - daiginti kviečiai, tuomet dar kartą perplaukite sudygusius grūdus ir - skanaus.
Kviečių želmenys ir jų sultys. Pasisemkite kantrybės, nes laukia darbas.
• Ant kieti padėklo tolygiai paskleiskite dirvožemį (sluoksnio storis 2,5 cm), kraštuose palikite mažus griovelius, į kuriuos rinksis vandens perteklius.
• Sudaigintus grūdus tolygiai paskirstykite po visą plotą.
• Po to sudrėkinkite žemę (geriausiai tiktų purkštuvas) ir uždenkite kitu padėklu ar dangčiu. Po dangčiu kviečiams būna drėgna, šilta ir tamsu.
• Po 2-3 dienų nuimkite dangtį, sudrėkinkite grūdus ir padėkite padėklą netiesioginėje saulės šviesoje.
• Kai kviečius išnešite į šviesą, juos reikės kasdien drėkinti. Pasistenkite žemės nepaversti nei šlapia koše, nei sueižėjusiu dirvonu.
Praėjus 6-12 dienų 17-25 cm aukščio kviečių želmenis jau galima vartoti. Daigus pjauti patartina kuo arčiau šaknų. Sultis geriausia spausti tik nupjovus želmenis - tada jų poveikis stipriausias.
Sultis gerti rekomenduojama vos išspaustas, geriausiai - ryte ir nevalgius, po 50 ml per dieną.
Kviečių želmenų sultis galima maišyti su morkų, burokėlių, arbūzų, ananasų ar obuolių sultimis.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

alge
2011-05-17 11:06
Mano sunus irgi turejo problemu su hemaglobinu, taciau gerti zelmenu sultis jam didziausia kancia del specifinio ju skonio, viena pazystama gyditoja pasiule isbandyti zelmenu sulciu pudra Herbo Greens, galiu pasakyt, jog po menesio hemaglobinas pradejo normalizuotis
marius
2011-04-28 12:49
Man visai patiko Herbo Greens, vaistininkas rekomendavo ir pigiau iseina nei gerti sultis kas dien...
Vycka Ramūnui
2011-02-05 20:53
puslapis sos03 viską neigia kas senai įrodyta. Komercine medicina
Laima
2010-11-20 17:49
Geriu želmenų sultis antra savaitė. Turiu pripažinti, kad dalykas -geras. tiksliau bus galima parašyti kai bus pilnas mėnuo. Manau, kad gėrimo nereikia nutraukinėti nors ir jauti ką nors negero. matyt, organizmas apsivalinėja.
Aireni
2010-06-09 10:33
mane irgi labai domina kviečių želmenų poveikis, ar yra žmonių kas naudojo jas po insulto ir sergantys progresuojančia depresija, kai prasideda krizės laikotarpis , kai neturi nei jėgų nei noro ne tik su kuo nors bendrauti ar ką nors veikti, bet netgi nebenori sulaukti kito ryto, o klausiu todėl ,kad man irgi patarė tas sultis panaudoti.
ramunas
2010-05-04 13:49
Zelmenys bus menkaverciai,jei zeme kurioje bus auginami zelmenys bus prasta.Saknys mazu maziausiai turi siekti tiek ,kiek paciu zelmenu ugis.Be abejo transformuojasi mineralai ir vitaminai ir is gemalo,bet nepaprastai svarbu pakankamas ir geras zemes kiekis.Dabar kiek zinau visi zelmenu augintojai pripila zemiu maksimum 5 cm.Visi statistiniai duomenys apie zelmenu geruma paimti is normaliai augintu zelmenu.Ydomu kokie butu duomenys,jei butu paimti is zelmenu kuriu saknys nera zemeje,o tik 5 cm aukscio inde pilname zemiu.Is kur saknys ims visus mineralus?Kas auginate zelmenis atverskite ir paziurekite kaip kencia saknysnuo nepakanamo zemes kiekio.Cia medziaga apie zemes itaka augalui. http://www.sos03.lt/files/knygos/Mire_daktarai_nemeluoja.pdf
aciu
ramunas
2010-05-04 13:48
Zelmenys bus menkaverciai,jei zeme kurioje bus auginami zelmenys bus prasta.Saknys mazu maziausiai turi siekti tiek ,kiek paciu zelmenu ugis.Be abejo transformuojasi mineralai ir vitaminai ir is gemalo,bet nepaprastai svarbu pakankamas ir geras zemes kiekis.Dabar kiek zinau visi zelmenu augintojai pripila zemiu maksimum 5 cm.Visi statistiniai duomenys apie zelmenu geruma paimti is normaliai augintu zelmenu.Ydomu kokie butu duomenys,jei butu paimti is zelmenu kuriu saknys nera zemeje,o tik 5 cm aukscio inde pilname zemiu.Is kur saknys ims visus mineralus?Kas auginate zelmenis atverskite ir paziurekite kaip kencia saknysnuo nepakanamo zemes kiekio.Cia medziaga apie zemes itaka augalui. http://www.sos03.lt/files/knygos/Mire_daktarai_nemeluoja.pdf
aciu
Dalia
2010-03-26 15:00
Mano kraujyje buvo per mažai leukocitu (leukopenija) ir zemas hemoglobinas. Pagerejo tik nuo želmenu, geležies preparatai nepadėjo. Šiuo metu auginu ir duodu vaikui, nes ir žemas hemoglobinas bei visokios ligos puola. O ta mažytė sulčiaspaudė tokia kaip mėsmalė? ’One’ užstriges parašykit į Venskunaite@gmail.com
Dalius
2010-03-22 22:26
O kas buvo kraujui Dalia?
Aš turiu sulčiaspaudę,mokėjau 100,kažkokia čekiška. Bet irgi nelabai patogi.Yra visiškai mažytė,va ta tai tikrai gera,bet brangesnė.
Dalia
2010-03-05 10:27
Man želmenų sultys padėjo pasitaisyti kraują, tik per paprastas sulčiaspaudes sunkiai ir mažai išsispaudžia. Ieškau, kur galima Kaune įsigyti želmenų sulčiaspaudę? Gal kas parduodat? Parašykit daliarina@one.lt
Egle
2010-02-10 10:54
Vilniaus universiteto Onkologijos instituto fizioterapeutas Juozas Ruda komentavo taip: “ Daigintų kviečių želmenys, išaugę ne daugiau 20 cm. ilgio, turi harmoninių medžiagų – auksinų. Jos stimuliuoja ląstelių dalijimąsi, todėl gali paskatinti ir piktybinių auglių atsinaujinimą.”
Dalius
2010-02-02 23:17
gal gali plačiau papasakoti Žygi? Nes mano gėrimo laikas buvo trumpokas. Ar bandei gerti vienas?
zigis
2009-12-08 09:09
Zelmenu sultis geriu jau penkti metai,jas maisau su morku salieru ir burokeliu sultymis,,poveikis stulbinantis,per ta laikotarpi ne karto nesirgau,pries tai turejau hemoroju,su kuriuo kankinausi apie 15 metu,,jis praktiskai isnyko......
DALIUS
2009-10-22 13:37
Kiek žinau tai neilgai,gal iki 4 parų.
O išspaudus iškarto išgert. Nes neišgėrus jos oksiduojasi ir praranda savo vertę.
raimis
2009-09-13 20:44
norejaupaklaust gal kas zino ar galima jas laikyti saldytuve, pvz nusipirkus daugiau, ir kiek laiko galima.man patrogiau nusipirkt,
jei kas ka daugiau zinot parasikit i el pasta. bielinis.r@gmail.com
dalius
2009-07-29 13:28
Kažkaip ir aš gerdavau ir efektas buvo stulbinantis. Bet po kurio laiko prasidėjo gilus pilvo skausmai. Net nežinau ar organizmas pradėjo netoleruoti. vienu žodžiu gal po mėnesio gėrimo,išgeri ir po kokiu 5 val.prasidėdavo tikras pragaras. Įdomu gal kas buvo su tuo susidures?
Deimantė
2009-04-18 11:50
Esu gėrus kviečių želmenų sulčių. Išgėriau lėtai nedidelį stikliuką jų. Truputi ”užgliūčino”. ;D Neįtikėtina, bet jausmas, kaip ko nors apsivartojus.
egluze
2009-03-13 22:04
vase tai cia normalei pavare apie zelmenis, jam turbut su galvele negerai, o ne pimpis auga nuo zelmenu, sios sultys tai tikras energijos saltinis, as klp. akropoli kekviena diena geriu po 30gr,deguonies bare
tomas
2009-02-02 23:19
geriu zelminis 2metus praktiskai kiekviena ryta kaune buvusiam girstupi,turgeli, pas toki AlVYDA, jiegu jiega! geriu po 1oo g, plius obuoliu su morkom.Jauciuosi super per visa ta laika nesirgau!
Genovaite
2009-01-23 23:02
Sulciaspaude galiu parduoti rankine. Sultys nuostabus dalykas. Tikras akumuliatorius. Sutinku.861025950
mergina
2008-12-23 12:19
labas,noreciau paklausti kur galima isigyti tu kvieciu ir sulciaspaude?:)
vase
2008-08-13 23:15
sultys tikros jegu saltinis , tereikia netyngeti . ataugo plaukai , bybis paaugo 3cm oman jau 30 atrodau ant 21m boba isginiau , per sena jau man parsivedziau kita 9m jaunesne ,nama statausi nauja ir kas dien i impulsa einu , poto i diskoteka kas vakara ir tai non stop . tik del zelmenu , ligu neturesiu niekad , okas netikit eikit i vaistine pirkit turkiska kreida ,nuovisko , klauskit vaistininkes ,sekmes
Rasa
2008-07-21 09:42
Girdėjau, kad daiginti kviečiai moterims nelabai tinka, kadangi padeda organizmui auginti tokius negerus darinius, kaip - cistos, miomos ir t.t. Įdomu, kaip su želmenų sultimis?
miglė
2008-06-01 14:21
aš malu per mėsmalę opaskui išspaudžiu per marlę.be to pasimalu su kiaulpienėm gysločiais ir kitom žolėm.nepatingėkit.želmenys jėga.sėkmės
Dalia
2008-06-01 07:35
Lb noreciau suzinoti apie daigintu kvieciu sultys.mamai 3stadijos vezys,slapimo pusles.ar jos padetu,kaip vartoti.aciu
vitalijus
2008-03-27 20:44
parduokit zelmenu sulciaspaude !!!868310985
gyventoja
2008-03-25 00:24
nuostabus dalykas kviečių želmenys jus tik pabandykit energija per kraštus liesis ir jokių ligų kaip nebūta. galiu parduoti sulčiaspaudę
a little mama
2008-02-21 20:59
staripsnis tikras šššš nieko nevertas... :D
Darius
2007-11-29 16:54
Sveiki, pradejau gerti sultis pries menesi, prie keisto skonio greitai pripratau, ir jauciuosi lyg pakrautas akumuliatorius :) Pabandykite!
Gintas
2007-04-14 14:33
Jei tamsta i6 Vilniaus, - rankinių yra Kalvarijų turgavietės parduotuvėse. Baltarusiškos apie 80 Lt, Čekiškos virš 90 Lt.
violla
2007-02-17 12:39
Pasakykite, kur galėčiau nusipirkti želmenų sulčiaspaudę? Ačiū labai.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai