Gerybinės prostatos hiperplazijos gydymo augaliniais preparatais galimybės

Gydomųjų augalų savybės, leidžiančios išgyti, buvo atrastos jau 2000 p.m.e. Senovės Egipte buvo žinoma apie 900 vaistinių augalų, o medicinos tėvu vadinamas Hipokratas pats aprašė apie 300 vaistažolių. Šiuo metu vis dažniau atsigręžiama į gydymą augaliniais preparatais. Ne vienam gerybine prostatos hiperplazija sergančiam vyrui gali padėti recepto nereikalaujantys vaistažolių pagrindu sukurti preparatai.
 

Visuomenės informavimo priemonės daug dėmesio skiria vaistų reklamai, tarsi žmogus pats galėtų gydytis. Profesorius L.Lukoševičius mini, kad šiuo metu žmonės vis labiau domisi savo sveikata, suvokia sintetinių vaistų šalutinio poveikio pavojų, todėl daugelis ieško natūralių gydymosi būdų. Be to, savigydos žinios ypač svarbios tuo atveju, kai medicinos pagalba sunkiai prieinama.
Prostatos vešėjimas dažniausiai prasideda vidutinio amžiaus vyrams. Vyrai, kaip žinoma, nelinkę kreiptis į gydytoją vos atsiradus pirmiesiems negalavimams. Todėl jiems vertėtų žinoti, ką galėtų padaryti patys, kad šios vidutinio graikinio riešuto dydžio liaukos vešėjimas neišsivystytų iki vėžinio proceso.
Nebūtina iš karto griebtis medikamentų - pagamintų iš natūralių žaliavų ar (dar prasčiau) sintetinių. Vertėtų atsižvelgti į sveikos gyvensenos duodamą naudą. Yra keletas būdų, kurie padės išvengti papildomų rūpesčių, susijusių su prostatos būkle. Pirmiausia būtina išmokti tinkamai atsipalaiduoti. Yra keletas pagrindinių būdų, kaip išvaduoti prostatą nuo nereikalingo spaudimo - reguliariai mankštintis, vengti ilgai sėdėti, reguliariai šlapintis bei gyventi reguliarų lytinį gyvenimą, saugantis lytiškai plintančių ligų. Tinkama mityba taip pat duos teigiamų rezultatų. Stengiantis, kad prostata geriau funkcionuotų, reikėtų maitintis nedaug cholesterolio turinčiu maistu, kuriame pakaktų vitaminų A, C ir E. Šių vitaminų užtektinai gaunama su maistu, valgant pakankamai špinatų, gūžinių salotų, pekino kopūstų ir brokolių. Gerai prostatos funkcijai labai svarbus ir cinkas (vertėtų papildyti racioną austrėmis, sojos produktais, riešutais, sėlenomis, moliūgų sėklomis, kiaušiniais, virta vištiena, žirniais bei lęšiais).
Pateikiame keletą patarimų, kaip galima apmalšinti prostatos uždegimą:
• vieną valgomąjį šaukštą apynio spurgų užplikyti stikline verdančio vandens, uždarius indą pavirinti 5 min. Atvėsusį ir nukoštą nuovirą gerti po pusę stiklinės du kartus per dieną prieš valgį. Gydymo kursas - 10 dienų.
• Susmulkinti graikinių riešutų branduolius ir sumaišyti juos su medumi (lygiomis dalimis). Vartoti po vieną arbatinį šaukštelį praėjus pusei valandos po valgio, ryte ir vakare, užgeriant pienu. Gydymo kursas - 20-30 dienų.
• 75 g kadagio uogų bei 75 g dirvinio asiūklio žolės mišinį užplikyti verdančiu vandeniu, uždengus leisti pastovėti, kol atvės, tada nukošti. Visą gydomojo nuoviro kiekį po truputį išgerti per pirmą dienos pusę. Ši priemonė padeda lengviau pasišlapinti, neleidžia šlapimui kauptis šlapimo pūslėje.
Vaistažolių privalumas tas, kad jas galima vartoti ilgesnį laiką be didelio nepageidaujamo poveikio sveikatai. Perujiečių medicinoje gerai žinomas augalas, ypač reikšmingas vyrų sveikatai - achiote. Jis sulėtina prostatos didėjimą ir teigiamai veikia visą šlapimo sistemą - skatina šlapimo išsiskyrimą.
Daugumos fitoterapinių preparatų veiksmingumas pagrįstas tuo, kad jie neleidžia vyriškam lytiniam hormonui testosteronui virsti dihidrotestosteronu. Būtent pastarasis atsakingas už gerybinę prostatos hiperplaziją. Nemaža dalis fitoterapinių preparatų gaminami iš afrikinės palmės vaisių, dilgėlės šaknų ar moliūgų sėklų. Šiuo metu vieni iš populiaresnių fitoterapinių preparatų Lietuvoje - Prostamol uno, Peponen, Prostavit ir kiti.
Prostamol uno - kapsulės, kurių be recepto galima įsigyti vaistinėse. Vienoje kapsulėje yra 320 mg palmės Sabalis serrulate vaisių ekstrakto. Šio ekstrakto antiandrogeninis poveikis pasireiškia dėl to, kad preparatas slopina dihidrotestosterono jungimąsi prie antiandrogeninių receptorių.
Peponen - šiame preparate nėra jokių priedų, išskyrus biologiškai vertingą moliūgų sėklų aliejų. Per pastaruosius du dešimtmečius moliūgų sėklų aliejus dėl savo vertingų savybių plačiai vartojamas medicinoje bei parduodamas be gydytojo recepto.
Prostavit - vienoje šio preparato kapsulėje yra 428 mg didžiojo moliūgo aliejaus, 100 mg dilgėlės ekstrakto bei 20 mg ežiuolės ekstrakto. Taigi Prostavit sudėtyje yra natūralių veiklių sudedamųjų medžiagų, kurios mažina prostatos apimtį, normalizuoja jos ir šlapimo nutekamųjų takų funkcijas. Minimalus gydymosi kursas - 1 mėnuo.
Taigi atrodytų, jog gydytis visai nesunku ir patiems. Tačiau čia reikėtų atsiminti prof. L.Lukoševičiaus išsakytą mintį, kad, nenorėdamas sukelti pavojaus sau ir kitiems, savarankiškai gydytis gali tik pakankamai subrendęs ir gebantis realiai vertinti savo galimybes žmogus.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai