Kūno ekologija ir celiulitas

Ne kartą esame girdėję vairių nuomonių apie celiulitą. Kai kas teigia, kad celiulitas neegzistuoja, dar kitų nuomone - tai tik kosmetinė problema. Nesileiskite apgaunamos. Jei jums išsivystė ar vystosi celiulitas, žinokite - tai jūsų organizmas siunčia signalą jums, kad jis užterštas. Kai matome ežero dugną, priaugusį dumblių, suprantame, kad pažeista ekologija - ežeras užterštas. Lygiai taip pat “apelsino žievelės “ oda ant šlaunų rodo, kad mūsų kūno ekologija pažeista.
 

Kas yra kūno ekologija?


Visos mūsų organizmo ląstelės dalyvauja sudėtinguose metaboliniuose (medžiagų apykaitos) procesuose. Vykstant šiems procesams, organizmas pasisavina su maistu gaunamas reikalingas medžiagas, paverčia jas energija, kuri reikalinga norint judėti, dirbti, mąstyti, kurti, o susidėvėjusius, nebereikalingus, “atitarnavusius” produktus pašalina iš organizmo.
Kai esame sveiki, t.y. kai mūsų kūno ekologija nepažeista, šis procesas vyksta tobulai ir nuosekliai, o mes esame pilni energijos. Bet labai dažnai, mes netinkamai gyvendami, suardome ekologinę kūno pusiausvyrą. Valgome netinkamą maistą, kvėpuojame užterštu oru, rūkome, daug geriame alkoholio. Šios pusiausvyros suardymas pasireiškia energijos stoka, priešlaikiniu senėjimu, o vienas iš požymių yra ir celiulitas.
Jeigu nusprendėte atsikratyti celiulito ar apsisaugoti nuo jo, nusiteikite tikram mitybos, gyvensenos ir veiklos perversmui.
Kad negrėstų celiulitas, jums teks pereiti 6 etapus.
• Detoksikacija - pašalinsite toksinus iš organizmo, ištirpinsite sukietėjusį jungiamąjį audinį.
• Atkūrimas - atnaujinsite kolageną ir išvalysite metabolizmo kelius.
• Energija - atnaujinsite visą savo organizmą.
• Išvaizda - sugrąžinsite kūno formas ir grožį.
• Maisto subalansavimas - derindamos maisto produktus, atnaujinsite savo kūną iš vidaus.
• Užtvirtinimas - normalizavus kūno ekologiją, reikės nepamiršti ją išlaikyti.
Pasiekę šeštąją stadiją, jūs ne tik pamiršite apie celiulitą, bet atrasite savyje nepanaudotų galių. Šie šeši etapai - tai tarsi kelionė į save, į savo galių pažinimą.
 

Kas yra celiulitas?


Celiulitas - tai beveik išimtinai moterų problema. Tam turi įtakos odos sandaros savitumas ir moteriški hormonai, lemiantys riebalų kaupimąsi organizme. Labai dažnai celiulitas pasireiškia hormonų pokyčių metu - paauglystėje, nėštumo periodu, vartojant geriamuosius kontraceptikus. Taip pat senstant ir plonėjant odai, joje atsiranda riebalų sankaupų. Tiesa ir tai, kad dažniausiai celiulitas pasireiškia moterims, turinčioms antsvorio.
Celiulito stadijos
Sveikos moters oda yra lygi, blizga, įgnybus ar suspaudus, atsiranda raukšlių, bet oda nei įdumba, nei išsipučia.
Pirmoje celiulito stadijoje oda vis dar yra lygi stovint ar gulint, bet įgnybus įdumba ir išsipučia (“čiužinio fenomenas”). Tuo metu jau vystosi odos audinių distrofija, jungiamajame audinyje atsiranda kietų skaidulų.
Antroje stadijoje oda išlieka lygi gulint, bet stovint jau atsiranda minėtas “čiužinio fenomenas”. Spaudžiant odą, šiek tiek skauda. Celiulitas šioje stadijoje dažnai nustatomas moterims, vyresnėms nei 35 metai ir turinčioms antsvorio.
Trečioje stadijoje
“čiužinio fenomenas” yra jau ryškus, nesvarbu, ar jūs stovite, ar gulite. Kūną kartais skauda net ir visai neliečiant, nes odoje yra sustorėjusio jungiamo audinio mazgelių, oda pabrinkusi, sutrikusi skysčių cirkuliacija.
Jeigu atpažinote šiuos celiulito požymius, atminkite, kad jo atsikratysite tik sugrąžinusios kūno ekologinę pusiausvyrą. Taigi pasiryžkite ir pradėkite!


 

Organizmo valymas, arba detoksikacija


Prisiminkite obuolius.
Yra vienas labai efektyvus ir paprastas, nedaug kainuojantis organizmo valymo būdas. Pabandykime pagyventi dvi tris dienas valgydamos tik obuolius. Valgykite jų kiek norite - per pusryčius, pietus, vakarienę ir tarp jų. Juos gerai sukramtykite, nepamiršdamos sėklų, kurios turi labai vertingų organizmui medžiagų.

Atsisakykite kavos ir juodos arbatos.
Per tas dvi ar tris dienas pasistenkite negerti nei kavos, nei juodos arbatos. Galima gerti kiek norite mineralinio vandens arba vaistažolių arbatos, šiek tiek pasaldintos medumi (arbatai turi būti vartojamas mineralinis vanduo). Nesistebėkite, jei per tas dienas keistai skaudės galvą, ypač jei esate prisiekusi kavos ar arbatos gerėja. Tai požymis, kad organizmas valosi iš vidaus.
Padėkite kūnui iš išorės.
Paimkite natūralių šerių šepetį ir penkias minutes braukite juo kūną, pradėdami nuo pečių žemyn, per rankas, liemenį ir kojas iki pėdų. Po to braukite atgal, nuo pėdų į viršų. Judesiai neturi būti nemalonūs. Per dieną užteks vieno ar dviejų kartų tokio masažo, o limfa geriau nutekės ir pašalins toksinus iš organizmo.
Eilė alijošiui.
Alijošius yra nepakeičiamas augalas organizmui valyti. Jo sudėtyje esančios svarbios medžiagos alkaloidai, saponinai, riebiosios rūgštys, vitaminai, mineralai, amino rūgštys - nuostabiai gerai valo organizmą ir apsaugo nuo celiulito vystymosi. Sutrynę ar sutarkavę lapą alijošiaus (ne jaunesnio kaip 4 m.) ir išspaudę sultis, gerkite jas po du valgomuosius šaukštus ryte tik atsikėlusios, dieną tarp valgymų ir vakare prieš miegą.
Štai beveik ir viskas apie organizmo valymą. Nepamirškite dar vieno svarbaus dalyko - poilsio.
Išvalę savo organizmą, kitame etape turėsite jį aprūpinti pačiomis geriausiomis medžiagomis, kad jis galėtų atsinaujinti ir atjaunėti.
Ar reikia vartoti vitaminų ir mineralų papildų?
Taip. Tik išsirinkite vaistinėje pačius geriausius, pagamintus iš natūralių produktų ir gerai subalansuotus. Būtinai patikrinkite, kad vitaminų ir mineralų derinyje būtų ir 20-30 mg silicio.
Vitaminų ir mineralų šaltinis.
Jei esate tikros, kad maisto produktuose yra reikalingų medžiagų ir jie nėra užteršti cheminėmis ar radioaktyviomis medžiagomis bei pesticidais, tai, be abejo, bus geriausias ir natūraliausias vitaminų ir mineralų šaltinis.
Be dietų!
Nekankinkite savęs griežtomis dietomis, nes jos sekina organizmą, sugriauna gliukozės reguliavimo mechanizmą, ir jūs nuolat turite kovoti su nenumaldomu noru suvalgyti pyragaitį, šokolado ar tonizuoti save kavos puodeliu.
Jei norite atsikratyti antsvorio, darykite tai nuosekliai ir pamažu. Nepraraskite daugiau nei 1 kg per mėnesį. Taip jūs stiprinsite, o ne sekinsite savo kūną.
Amino rūgščių poreikis.
Stipriam energingam kūnui sukurti reikia amino rūgščių, kurios gaunamos skylant baltymams. Baltymų šaltinis - liesa mėsa, kiaušiniai, žuvis, grūdai, daržovės.
Atsinaujinimo periodu jums reikia 1,4 g amino rūgščių 1 kg kūno svorio. Jei sveriate 70 kg, tai per dieną vidutiniškai turite suvalgyti 100 g baltymų.
Mëlynieji jûros dumbliai spirulina.
Nors apie juos retai kalbama, tačiau jie yra nepaprastai vertingi augalai, padedantys pašalinti celiulitą ir atjauninti kūną. Spirulina yra sudaryta iš aukščiausios rūšies augalinių baltymų, kurie žmogaus organizmo yra daug geriau pasisavinami nei bet kurie kiti gamtoje esantys baltymai. Jie yra šarminės kilmės, o tai ypač tinka detoksikacijai, nes dauguma atliekų, kurias šalina jūsų organizmas, yra rūgštinės. Šių dumblių tablečių jau galima gauti kai kuriose Lietuvos vaistinėje.
 

Energijos sugrąžinimas


Atsikratyti celiulito padeda ir fiziniai pratimai. Nesvarbu, kaip sportuosite: bėgiosite, irkluosite, plaukiosite, važiuosite dviračiu, svarbu, kad jūsų kūno raumenys ritmiškai, bet ne maksimaliai išitemptų ir atsipalaiduotų.
Nepersistenkite. Nemanykite, kad kuo stipriau treniruositės, tuo bus didesnė nauda. Skersaruožiai raumenys sudaryti iš dviejų rūšių skaidulų - raudonųjų ir baltųjų. Raudonosiose skaidulose yra daug mioglobino ir mitochondrijų (ląstelių, “deginančių riebalus”). Treniruodamosi nuosekliai, treniruojate raudonąsias skaidulas ir “deginate” riebalus, o ne gliukozę. Kai sportuojate daug intensyviau, treniruojate baltąsias raumenų skaidulas ir pirmiausiai “sudega” gliukozė, o jūs jaučiate nuovargį.
Kaip atrasti vidurkį. Fizinių pratimų intensyvumas turi būti toks, kad jūsų širdies veikla sustiprėtų ne daugiau kaip 60 proc. Širdies susitraukimų dažnis apskaičiuojamas taip: iš 220 atimamas amžiaus skaičius ir padauginama iš 0.6, pvz., jei jums yra 40 metų, tai 220 - 40 =180 x 0,6 = 108 kartai per minutę. Vadinasi, turite sportuoti taip, kad širdies susitraukimų dažnis būtų ne didesnis nei 108 kartų per minutę. Sportuokite 3-5 kartus per savaitę, darykite 48 valandų pertrauką.

 

Kūno dizainas


Mūsų kūne yra daugiau nei 70 proc. vandens, o tai sudaro apie 50 litrų. 5 litrai yra kraujas, dar 5 litrai - įvairių liaukų sekretas. O beveik visas kitas kūno skystis yra mūsų “baltasis kraujas” - limfa. Tai sudėtinga organizmo drenažinė sistema, sudaryta iš gausybės kanalėlių, pereinančių į stambesnius indus, kuriais teka limfa, surinkdama iš audinių toksinus ir įvairius šlakus. Limfos tekėjimas priklauso ne nuo širdies susitraukimų, bet nuo žemės traukos ir raumenų susitraukimo judant. Limfa cirkuliuoja labai lėtai, ir cirkuliacija dar labiau sulėtėja, kai esame sušalę, pavargę, susinervinę ar pergyvename stresą. Celiulitas yra aiškus požymis, kad limfos cirkuliacija yra sutrikusi. Kaip galime pagerinti limfos tekėjimą?
1.Pakelkite lovos kojūgalį, ypač jei kojos patinsta.
2.Bent keletą kartų per dieną pakelkite kojas aukščiau.
3.Kasdien masažuokite kojas ir sėdmenis, naudokite priemones nuo celiulito.
4.Vieną kartą per dieną pastovėkite po karštu dušu, kol tikrai sušilsite, tada užsukite karšto vandens čiaupą ir perliekite kūną šaltu vandeniu, pradėdamos nuo veido ir rankų, žemyn per kojas, sėdmenis, nugarą, pilvą. Apsiliejimas šaltu vandeniu turi trukti ne ilgiau 30 sekundžių.
 

Maisto subalansavimas


Jei norite gerai atrodyti ir ilgai išlikti jaunos ir energingos, žinokite - turite visiškai atsisakyti energetiškai nevertingo maisto. Perkaitinto, rafinuoto, labai apdirbto ir, kad ir kaip gaila – dribsnių, pyragaičių, baltos duonos ir baltų makaronų. Turite vengti konservuoto, rūkyto, stipriai chemiškai apdoroto maisto, beveik visų rūšių raudonos mėsos, rafinuoto cukraus, per daug kavos ir arbatos, alkoholio ir apriboti druskos kiekį. Maistą reikia gerai sukramtyti ir būtinai suderinti maisto produktus. Pats laikas įsiminti, kad negalima kartu valgyti labai krakmolingo maisto (bulvių, pupelių, ryžių, kvietinių produktų) ir labai daug baltymų turinčio maisto (žuvies, vėžiagyvių, paukštienos, žvėrienos). Derinant maistą, svarbus produktas yra jūros dumbliai, kurie įeina į bet kurią programą nuo celiulito. Juose yra daug jodo - pagrindinio elemento, būtino normaliai skydliaukės veiklai. Nuo gero skydliaukės darbo priklauso medžiagų apykaitos procesų greitis.
 

Užtvirtinimas


Primename 7 didžiausius celiulito kaltininkus:
1.Rūkymas.
Lėtina kraujo apytaką, todėl deguonis ir maisto medžiagos sunkiau audinių pasisavinamos. Mažina vitamino C pasisavinimą.
2.Stresas.
Trikdo virškinimą, kraujotaką, toksinų pašalinimą iš kūno. Stresas skatina adrenalino ir insulino gamybą, dėl to didėja riebalų sankaupos ir vandens sąstovis.
3.Alkoholis.
Naikina B vitaminų kompleksą, būtiną sveikai odai palaikyti.
4.Aptempti apatiniai drabužiai.
Blogina kraujo apytaką ir sutrikdo limfos tekėjimą.
5.Geriamieji kontraceptikai ir pakaitinė hormonų terapija.
Estrogenų kiekio padidėjimas skatina celiulito vystymąsi ir riebalų kaupimąsi.
6.Druska.
Sukelia vandens sąstovį ir kūno pabrinkimus.
7.Griežtos dietos.
Drastiškas svorio praradimas ar priaugimas savaime gali sukelti celiulitą, todėl stenkitės išlaikyti vienodą svorį. 

Kas yra celiulitas?


Celiulitas - tai beveik išimtinai moterų problema. Tam turi įtakos odos sandaros savitumas ir moteriški hormonai, lemiantys riebalų kaupimąsi organizme. Labai dažnai celiulitas pasireiškia hormonų pokyčių metu - paauglystėje, nėštumo periodu, vartojant geriamuosius kontraceptikus. Taip pat senstant ir plonėjant odai, joje atsiranda riebalų sankaupų. Tiesa ir tai, kad dažniausiai celiulitas pasireiškia moterims, turinčioms antsvorio.
Celiulito stadijos
Sveikos moters oda yra lygi, blizga, įgnybus ar suspaudus, atsiranda raukšlių, bet oda nei įdumba, nei išsipučia.
Pirmoje celiulito stadijoje oda vis dar yra lygi stovint ar gulint, bet įgnybus įdumba ir išsipučia (“čiužinio fenomenas”). Tuo metu jau vystosi odos audinių distrofija, jungiamajame audinyje atsiranda kietų skaidulų.
Antroje stadijoje oda išlieka lygi gulint, bet stovint jau atsiranda minėtas “čiužinio fenomenas”. Spaudžiant odą, šiek tiek skauda. Celiulitas šioje stadijoje dažnai nustatomas moterims, vyresnėms nei 35 metai ir turinčioms antsvorio.
Trečioje stadijoje
“čiužinio fenomenas” yra jau ryškus, nesvarbu, ar jūs stovite, ar gulite. Kūną kartais skauda net ir visai neliečiant, nes odoje yra sustorėjusio jungiamo audinio mazgelių, oda pabrinkusi, sutrikusi skysčių cirkuliacija.
Jeigu atpažinote šiuos celiulito požymius, atminkite, kad jo atsikratysite tik sugrąžinusios kūno ekologinę pusiausvyrą. Taigi pasiryžkite ir pradėkite!
 

Organizmo valymas, arba detoksikacija


Prisiminkite obuolius.
Yra vienas labai efektyvus ir paprastas, nedaug kainuojantis organizmo valymo būdas. Pabandykime pagyventi dvi tris dienas valgydamos tik obuolius. Valgykite jų kiek norite - per pusryčius, pietus, vakarienę ir tarp jų. Juos gerai sukramtykite, nepamiršdamos sėklų, kurios turi labai vertingų organizmui medžiagų.

Atsisakykite kavos ir juodos arbatos.
Per tas dvi ar tris dienas pasistenkite negerti nei kavos, nei juodos arbatos. Galima gerti kiek norite mineralinio vandens arba vaistažolių arbatos, šiek tiek pasaldintos medumi (arbatai turi būti vartojamas mineralinis vanduo). Nesistebėkite, jei per tas dienas keistai skaudės galvą, ypač jei esate prisiekusi kavos ar arbatos gerėja. Tai požymis, kad organizmas valosi iš vidaus.
Padėkite kūnui iš išorės.
Paimkite natūralių šerių šepetį ir penkias minutes braukite juo kūną, pradėdami nuo pečių žemyn, per rankas, liemenį ir kojas iki pėdų. Po to braukite atgal, nuo pėdų į viršų. Judesiai neturi būti nemalonūs. Per dieną užteks vieno ar dviejų kartų tokio masažo, o limfa geriau nutekės ir pašalins toksinus iš organizmo.
Eilė alijošiui.
Alijošius yra nepakeičiamas augalas organizmui valyti. Jo sudėtyje esančios svarbios medžiagos alkaloidai, saponinai, riebiosios rūgštys, vitaminai, mineralai, amino rūgštys - nuostabiai gerai valo organizmą ir apsaugo nuo celiulito vystymosi. Sutrynę ar sutarkavę lapą alijošiaus (ne jaunesnio kaip 4 m.) ir išspaudę sultis, gerkite jas po du valgomuosius šaukštus ryte tik atsikėlusios, dieną tarp valgymų ir vakare prieš miegą.
Štai beveik ir viskas apie organizmo valymą. Nepamirškite dar vieno svarbaus dalyko - poilsio.
Išvalę savo organizmą, kitame etape turėsite jį aprūpinti pačiomis geriausiomis medžiagomis, kad jis galėtų atsinaujinti ir atjaunėti.
Ar reikia vartoti vitaminų ir mineralų papildų?
Taip. Tik išsirinkite vaistinėje pačius geriausius, pagamintus iš natūralių produktų ir gerai subalansuotus. Būtinai patikrinkite, kad vitaminų ir mineralų derinyje būtų ir 20-30 mg silicio.
Vitaminų ir mineralų šaltinis.
Jei esate tikros, kad maisto produktuose yra reikalingų medžiagų ir jie nėra užteršti cheminėmis ar radioaktyviomis medžiagomis bei pesticidais, tai, be abejo, bus geriausias ir natūraliausias vitaminų ir mineralų šaltinis.
Be dietų!
Nekankinkite savęs griežtomis dietomis, nes jos sekina organizmą, sugriauna gliukozės reguliavimo mechanizmą, ir jūs nuolat turite kovoti su nenumaldomu noru suvalgyti pyragaitį, šokolado ar tonizuoti save kavos puodeliu.
Jei norite atsikratyti antsvorio, darykite tai nuosekliai ir pamažu. Nepraraskite daugiau nei 1 kg per mėnesį. Taip jūs stiprinsite, o ne sekinsite savo kūną.
Amino rūgščių poreikis.
Stipriam energingam kūnui sukurti reikia amino rūgščių, kurios gaunamos skylant baltymams. Baltymų šaltinis - liesa mėsa, kiaušiniai, žuvis, grūdai, daržovės.
Atsinaujinimo periodu jums reikia 1,4 g amino rūgščių 1 kg kūno svorio. Jei sveriate 70 kg, tai per dieną vidutiniškai turite suvalgyti 100 g baltymų.
Mëlynieji jûros dumbliai spirulina.
Nors apie juos retai kalbama, tačiau jie yra nepaprastai vertingi augalai, padedantys pašalinti celiulitą ir atjauninti kūną. Spirulina yra sudaryta iš aukščiausios rūšies augalinių baltymų, kurie žmogaus organizmo yra daug geriau pasisavinami nei bet kurie kiti gamtoje esantys baltymai. Jie yra šarminės kilmės, o tai ypač tinka detoksikacijai, nes dauguma atliekų, kurias šalina jūsų organizmas, yra rūgštinės. Šių dumblių tablečių jau galima gauti kai kuriose Lietuvos vaistinėje.
 

Energijos sugrąžinimas


Atsikratyti celiulito padeda ir fiziniai pratimai. Nesvarbu, kaip sportuosite: bėgiosite, irkluosite, plaukiosite, važiuosite dviračiu, svarbu, kad jūsų kūno raumenys ritmiškai, bet ne maksimaliai išitemptų ir atsipalaiduotų.
Nepersistenkite. Nemanykite, kad kuo stipriau treniruositės, tuo bus didesnė nauda. Skersaruožiai raumenys sudaryti iš dviejų rūšių skaidulų - raudonųjų ir baltųjų. Raudonosiose skaidulose yra daug mioglobino ir mitochondrijų (ląstelių, “deginančių riebalus”). Treniruodamosi nuosekliai, treniruojate raudonąsias skaidulas ir “deginate” riebalus, o ne gliukozę. Kai sportuojate daug intensyviau, treniruojate baltąsias raumenų skaidulas ir pirmiausiai “sudega” gliukozė, o jūs jaučiate nuovargį.
Kaip atrasti vidurkį. Fizinių pratimų intensyvumas turi būti toks, kad jūsų širdies veikla sustiprėtų ne daugiau kaip 60 proc. Širdies susitraukimų dažnis apskaičiuojamas taip: iš 220 atimamas amžiaus skaičius ir padauginama iš 0.6, pvz., jei jums yra 40 metų, tai 220 - 40 =180 x 0,6 = 108 kartai per minutę. Vadinasi, turite sportuoti taip, kad širdies susitraukimų dažnis būtų ne didesnis nei 108 kartų per minutę. Sportuokite 3-5 kartus per savaitę, darykite 48 valandų pertrauką.

 

Kūno dizainas


Mūsų kūne yra daugiau nei 70 proc. vandens, o tai sudaro apie 50 litrų. 5 litrai yra kraujas, dar 5 litrai - įvairių liaukų sekretas. O beveik visas kitas kūno skystis yra mūsų “baltasis kraujas” - limfa. Tai sudėtinga organizmo drenažinė sistema, sudaryta iš gausybės kanalėlių, pereinančių į stambesnius indus, kuriais teka limfa, surinkdama iš audinių toksinus ir įvairius šlakus. Limfos tekėjimas priklauso ne nuo širdies susitraukimų, bet nuo žemės traukos ir raumenų susitraukimo judant. Limfa cirkuliuoja labai lėtai, ir cirkuliacija dar labiau sulėtėja, kai esame sušalę, pavargę, susinervinę ar pergyvename stresą. Celiulitas yra aiškus požymis, kad limfos cirkuliacija yra sutrikusi. Kaip galime pagerinti limfos tekėjimą?
1.Pakelkite lovos kojūgalį, ypač jei kojos patinsta.
2.Bent keletą kartų per dieną pakelkite kojas aukščiau.
3.Kasdien masažuokite kojas ir sėdmenis, naudokite priemones nuo celiulito.
4.Vieną kartą per dieną pastovėkite po karštu dušu, kol tikrai sušilsite, tada užsukite karšto vandens čiaupą ir perliekite kūną šaltu vandeniu, pradėdamos nuo veido ir rankų, žemyn per kojas, sėdmenis, nugarą, pilvą. Apsiliejimas šaltu vandeniu turi trukti ne ilgiau 30 sekundžių.
 

Maisto subalansavimas


Jei norite gerai atrodyti ir ilgai išlikti jaunos ir energingos, žinokite - turite visiškai atsisakyti energetiškai nevertingo maisto. Perkaitinto, rafinuoto, labai apdirbto ir, kad ir kaip gaila – dribsnių, pyragaičių, baltos duonos ir baltų makaronų. Turite vengti konservuoto, rūkyto, stipriai chemiškai apdoroto maisto, beveik visų rūšių raudonos mėsos, rafinuoto cukraus, per daug kavos ir arbatos, alkoholio ir apriboti druskos kiekį. Maistą reikia gerai sukramtyti ir būtinai suderinti maisto produktus. Pats laikas įsiminti, kad negalima kartu valgyti labai krakmolingo maisto (bulvių, pupelių, ryžių, kvietinių produktų) ir labai daug baltymų turinčio maisto (žuvies, vėžiagyvių, paukštienos, žvėrienos). Derinant maistą, svarbus produktas yra jūros dumbliai, kurie įeina į bet kurią programą nuo celiulito. Juose yra daug jodo - pagrindinio elemento, būtino normaliai skydliaukės veiklai. Nuo gero skydliaukės darbo priklauso medžiagų apykaitos procesų greitis.
 

Užtvirtinimas


Primename 7 didžiausius celiulito kaltininkus:
1.Rūkymas.
Lėtina kraujo apytaką, todėl deguonis ir maisto medžiagos sunkiau audinių pasisavinamos. Mažina vitamino C pasisavinimą.
2.Stresas.
Trikdo virškinimą, kraujotaką, toksinų pašalinimą iš kūno. Stresas skatina adrenalino ir insulino gamybą, dėl to didėja riebalų sankaupos ir vandens sąstovis.
3.Alkoholis.
Naikina B vitaminų kompleksą, būtiną sveikai odai palaikyti.
4.Aptempti apatiniai drabužiai.
Blogina kraujo apytaką ir sutrikdo limfos tekėjimą.
5.Geriamieji kontraceptikai ir pakaitinė hormonų terapija.
Estrogenų kiekio padidėjimas skatina celiulito vystymąsi ir riebalų kaupimąsi.
6.Druska.
Sukelia vandens sąstovį ir kūno pabrinkimus.
7.Griežtos dietos.
Drastiškas svorio praradimas ar priaugimas savaime gali sukelti celiulitą, todėl stenkitės išlaikyti vienodą svorį.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai