Erekcijos sutrikimai: jų priežastys ir gydymo galimybės

Erekcijos sutrikimai – viena opiausių šiuolaikinių seksualinių problemų. Teigiama, kad su jais susiduria ne šimtai, ne tūkstančiai, o net milijonai vyrų visame pasaulyje. Tokie skaičiai parodo, kad išeičių ieškoti būtina. Deja, bet ne visi vyrai skuba kreiptis į medikus. Tik profesionalaus gydytojo konsultacija yra saugi ir patikima. Tai pirmasis žingsnis į pagalbą sau bei savo santykiams – ryšiui ne tik su partneriu, bet ir su savimi. Statistika rodo, kad tik labai maža dalis vyrų kreipiasi į medikus, o dar mažesnė dalis vartoja erekcijos sutrikimams gydyti skirtus vaistus, kurie šiomis dienomis tikrai efektyvūs, pakankamai saugūs ir patogūs vartoti. 

 

Kaltos gali būti lėtinės ligos ir kiti sveikatos sutrikimai

Erekcijos disfunkcija gali būti nustatoma bet kuriame amžiuje, tačiau erekcijos sutrikimų dažnis įprastai didėja pacientui senstant. Erekcijos funkciją dažnai nulemia įvairios ligos, kuriomis sergama, pavyzdžiui, arterinė hipertenzija ar kitos širdies ir kraujagyslių ligos, inkstų nepakankamumas, cukrinis diabetas, hipercholesterolemija ir kiti organų sistemų sutrikimai ar pakitimai, lemiami hormonų disbalanso. Paskutiniai moksliniai tyrimai rodo itin glaudų erekcijos sutrikimų ryšį su širdies ir kraujagyslių ligomis – kuo anksčiau šios ligos diagnozuojamos, tuo geresnės sėkmingo gydymo prognozės. Beje, svarbu pabrėžti, kad neigiamą įtaką daro rūkymas ir alkoholio vartojimas, nejudrus gyvenimo būdas, prasta mityba ir nesirūpinimas savo sveikata. Šiuo atveju reikėtų gydyti erekcijos sutrikimus sukeliančią ligą arba ieškoti kitų sprendimų, padedančių pagerinti lytinį gyvenimą – būtina profesionali gydytojo konsultacija. 

 

Kai kurie vaistiniai preparatai pasižymi erekcijos funkciją slopinančiu poveikiu

Vyrai, vartojantys tam tikrus vaistus, erekcijos sutrikimų patiria dažniau, nei vyrai, kurie tų vaistų nevartoja. Tokiu šalutiniu poveikiu pasižymi ne viena vaistų grupė ir čia būtina paminėti tokius vaistinius preparatus, kaip antidepresantai (vaistai, skirti depresijai gydyti), antihipertenziniai vaistai (vaistai nuo padidėjusio kraujo spaudimo), tiazidiniai diuretikai (vaistai, skatinantys šlapimo išsiskyrimą), cimetidinas (vaistas, skirtas virškinimo trakto ligoms, pavyzdžiui, opoms, gydyti), trankviliantai (psichotropiniai vaistai, veikiantys centrinę nervų sistemą ir dažnai sukeliantys slopinimą ar mieguistumą). Vartojant bet kurį vaistą būtina pasiskaityti pakuotės lapelyje esantį skyrių „Galimas šalutinis poveikis“ ir įsitikinti, ar tarp išvardintų nepageidaujamų poveikių nėra paminėta erekcijos sutrikimų. Jei vartojamas vaistas sukelia nepatogumų lytiniame gyvenime, apie tai būtina informuoti savo gydytoją – galbūt įmanoma pakeisti gydymą kitu vaistiniu preparatu ar paieškoti kitų gydymo sprendimų. Tik apie problemą žinantis gydytojas galės padėti. 

 

Erekcijos sutrikimams daug įtakos daro ir psichologinės kilmės priežastys

Ne paslaptis, kad sumenkęs pasitikėjimas savimi, baimės ir nerimas erekcijos sutrikimų problemą tik dar labiau pagilina. Taip dažniau nutinka jauniems vyrams – jie daug jaudinasi ir toks nerimas neretai pakiša koją. Kuo daugiau kartų nepavyksta, tuo labiau sumažėja pasitikėjimas savimi. Jei nesėkmių tik daugėja, o nerimas nesustabdomai auga, būtina laiku susirūpinti – šiuo atveju rekomenduojama pradėti nuo nuoširdaus pokalbio su savo partneriu, vėliau, jei reikia, kreiptis psichologinės konsultacijos. Parama ir palaikymas labai svarbu. 

 

Erekcijos sutrikimų gydymo galimybės

Erekcijos sutrikimus galima sėkmingai gydyti pasitelkiant naujausius vaistinius preparatus. Šiuolaikiniai vaistai patogiai vartojami (populiariausia farmacinė forma yra per burną vartojamos tabletės). Jiems taip pat būdingas greitas efektyvumas. Itin svarbu tai, kad veikimo pradžią galima pasirinkti, mat tam būtina lytinė stimuliacija. Patys naujausi vaistiniai preparatai turi žymiai mažiau šalutinių poveikių – jie pasireiškia arba labai retai, arba gali būti beveik nejuntami. Šiuo atveju būtina paminėti, kad ypatingai geru poveikiu pasižymi fosfodiesterazės-5 inhibitoriai. Šiuos vaistinius preparatus po išsamios apžiūros paskirti gali tik gydytojas, tad vyrams patariama nesigėdyti ir drąsiai kreiptis į savo sritį puikiai išmanantį specialistą. 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai