Jei kamuoja alerginis konjunktyvitas

Išlindus pavasarinei saulutei ir atšilus orams, pražydus augalams, vėjas po orą nešioja žiedadulkes, kurios, patekusios į kvėpavimo takus ar akių jungines, gali sukelti alergiją. Ore sklandančios kai kurių augalų žiedadulkės alergiškiems žmonėms sukelia alerginę reakciją. Lietuvoje alergiją dažniausiai sukelia motiejukų, miglės, eraičino, beržo, alksnio, lazdyno, pelyno žiedadulkės. Ligos požymių atsiranda patekus šių medžiagų į kvėpavimo takus ar ant akių junginės.
 

Kaip atpažinti alerginį konjunktyvitą? Visada pradeda perštėti akys, jos ašaroja, parausta, paburksta vokai. Paprastai pažeidžiamos abi akys. Be to, gali būti sloga, nosies niežėjimas ar kutenimas. Šie požymiai kartojasi kasdien, kol peržydi alergiją sukėlęs augalas. Pasibaigus to augalo žydėjimui, toks ligonis tampa sveikas iki kitų metų žydėjimo sezono (dažniausiai – balandžio-rugpjūčio mėnesiais).


Kaip gydyti? Alerginių konjunktyvitų gydymas reikalauja kantrybės ir kruopštumo. Gydymą būtų galima suskirstyti į 2 dalis: alergeno, sukėlusio ligą, išsiaiškinimas ir jo vengimas bei gydymas vaistais.
Gydymas vaistais užtrunka ilgiau nei pusę metų, nes vaistai turi būti vartojami visą sezoną – nuo ankstyvo pavasario iki rudens. Gydymą rekomenduojama pradėti 2 savaites prieš numatomą augalų žydėjimą ir tęsti dar 2 savaites, kai ore jau nebūna žiedadulkių.
Alerginį konjunktyvitą reikėtų pradėti gydyti vaistais, kurie stabilizuoja (blokuoja) alergijos procese dalyvaujančias ląsteles ir neleidžia iš jų išsiskirti alergiją sukeliančioms medžiagoms. Tokie vaistai vadinami putliųjų ląstelių stabilizatoriais. Jų sudėtyje esanti veiklioji medžiaga – natrio kromoglikatas. Ši medžiaga įeina į Lecrolin akių lašų sudėtį. Šie lašai pipetėse – pirmas ir vienintelis vaistas Lietuvoje be konservantų akių alergijai gydyti. Lašiukų galima įsigyti ir be gydytojo recepto, nes jų dažnai prireikia staiga, kai tik pajuntate pirmuosius ligos požymius.
Kaip siūloma vartoti šį vaistą? Dozavimas priklauso nuo vaisto stiprumo ir simptomų stiprumo. 4 proc. tirpalą dažniausiai pakanka lašinti du kartus per dieną (šio stiprumo yra vaistas pipetėse). Esant labai stipriems simptomams, galima lašinti ir iki 6 kartų per diena. 2 proc. stiprumo tirpalą (buteliukuose) reikia lašinti 4 kartus per dieną.
Lecrolyn tinka ir visais kitais alergijos atvejais, ne tik nuo žiedadulkių.
Nustatyta, kad vaistas labai gerai toleruojamas ir greitai veikia, jis neturi vartojimo trukmės apribojimų. Išsiskiria iš kitų tuo, kad galima lašinti ir ant kontaktinių lęšių. Kadangi lašus siūloma vartoti gana ilgai, todėl itin svarbu, kad jie būtų saugūs ir neturėtų nepageidaujamo poveikio, taigi Lecrolin pateisina jūsų lūkesčius.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai