Šlapinimosi sutrikimai

Sergant šlapimo ir lyties organų ligomis moteris, vyrus ir net vaikus gali varginti šlapimo sutrikimai. Priežastys yra įvairios, o gydymas – dažnai ilgalaikis, reikalauja tiek paciento, tiek gydytojo kantrybės.
 

Kiekvienas žmogus turi žinoti, kas sukėlė šlapinimosi sutrikimus. Jie gali prasidėti dėl šlaplės, prostatos, šlapimo pūslės, šlapimtakių, moterų geDažnas ir skausmingas šlapinimasis yra būdingas šlapimo pūslės uždegimui ir dažnai moterys bando gydytis pačios. Tačiau reikėtų kreiptis į urologą, nes iki galo nepagydžius, procesas gali tapti lėtinis, gali sutrikti šlapimo pūslės inervacija, varginti dažnas, kartais nesulaikomas šlapinimasis, nemalonūs pojūčiai pilvo apačioje. Tačiau neverta prarasti vilties, nes šiuo metu yra priemonių ir medikamentų, kurie sureguliuoja šlapimo pūslės inervaciją ir šlapinimąsi.
Dažnas ir skausmingas šlapinimasis ir skausmai pilvo apačioje gali pasireikšti sergant inkstų akmenlige, kai slenkantis žemyn akmenėlis priartėja prie šlapimo pūslės.
Moterims prieš menopauzę ar jos metu šlapinimasis sutrinka dėl hormonų pusiausvyros išsireguliavimo. Tokiais atvejais gali padėti pakaitinė hormonų terapija.
Sunkus šlapinimasis ar net jo susilaikymas būdingas moterų genitalijų arba šlapimo pūslės augliams. Nenormaliai retas šlapinimasis būdingas esant centrinės nervų sistemos sutrikimams (dažniausiai stuburo smegenų) arba sužalojimams.


Kraujas šlapime kartu su minėtais šlapinimosi sutrikimais leidžia įtarti, kad gali būti šlapimo pūslės auglys.
Moterų šlapimo nelaikymo problema labai aktuali, bet medikamentinis gydymas ir įvairios procedūros dažnai nepadeda, tad tenka siūlyti daryti operaciją.
Vyrui, sergančiam šlapimo pūslės ar prostatos ligomis, šlapinimosi sutrikimai gali varginti dėl šių ligų, o ne dėl šlapimo pūslės “silpnumo” ar uždegimo. Tačiau reikia žinoti, jog dažniausiai būna kaltos prostatos ligos.
Tarp jaunų vyrų yra paplitęs lėtinis sėklinių pūslelių ir prostatos uždegimas, sukeltas lytiškai plintančių infekcijų (chlamidijų, trichomonų) arba išsivystęs dėl nesveikos gyvensenos. Šios ligos metu šlapinimosi sutrikimai pasireiškia kartu su nemaloniais pojūčiai pilvo apačioje, tarpvietėje.
Vyresnio amžiaus vyrams tokie šlapinimosi sutrikimai dažniausiai būna dėl gerybinio prostatos išvešėjimo, kai sutrinka šlapimo pūslės, šlaplės ir prostatos inervacija. Neretai nustatomas ir piktybinis prostatos auglys, šlapimo pūslės augliai ar akmenys.
Vyrams, kuriuos vargina šlapinimosi sutrikimai, reikia nedelsiant kreiptis į urologą. O vyrams, vyresniems nei 40 m. amžiaus, reikėtų bent kartą per metus tikrintis profilaktiškai. Tik tokiu būdu išvengsime nemalonių pasekmių ar gresiančios operacijos.
Neretai šlapinimosi sutrikimai vargina ir vaikus. Kartais mergaitės skundžiasi padažnėjusiu, dirginančiu šlapinimusi ar šlapimo nelaikymu. Tai gali būti šlapimo pūslės uždegimo požymiai, bet, matyt, didelės įtakos turi ir hormoniniai sutrikimai, pasireiškiantys bręstant organizmui. Jiems susireguliavus, dažnai normalizuojasi ir šlapinimasis. Tačiau iki galo neištyrus, negalima atmesti ir kitų ligų.
Berniukams šlapinimasis gali sutrikti dėl įgimtų defektų ar apyvarpės vystymosi sutrikimų (apie tai buvo rašyta ankstesniame žurnalo numeryje). Kita berniukų šlapinimosi problema yra nevalingas naktinis šlapinimasis, kurio priežastys ir gydymas ne visiškai aiškūs. Tenka išbandyti ne vieną gydymo būdą.
Taigi ligų, dėl kurių gali sutrikti šlapinimasis, yra daug. Daugelį iš jų reikia gydyti nedelsiant, todėl pastebėję pirmuosius sutrikimo požymius ar pajautę diskomfortą, kreipkitės į gydytoją.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai