Kaip padidinti kraujo spaudimą

Kokios sveikatingumo priemonės, maisto produktai bei specialūs fiziniai pratimai padeda padidinti žemą kraujospūdį, pasakoja „Eglės“ sanatorijos vadovas medicinai gydytojas Arvydas BALČIUS ir kineziterapijos specialistė Genutė ANTANAVIČIENĖ.
 

Žemas kraujo spaudimas – ne liga


Žinoma, pasitaiko atvejų, kai kraujo spaudimas sumažėja sergant kokia nors liga – širdies funkcijos sutrikimais, infekcinėmis ligomis ir pan. Tačiau yra žmonių, kurių nuo pat gimimo žemas spaudimas ir visą gyvenimą būna apie 100/70 mmHg. Dėl to labai sulėtėja kraujo apytaka, mažėja bendrasis organizmo tonusas, savijauta tampa mieguista ir vangi.
Tai nėra pavojinga sveikatai, tačiau, kad savijauta būtų geresnė, hipotonikams reikėtų kai ką dėl savęs padaryti. Pavyzdžiui, rytais išgerti stiprios arbatos ar kavos puodelį, padaryti judresnę mankštą, apsiprausti šaltu vandeniu ar palįsti po dušu, pamasažuoti kaklo sritį.
Tie, kurių spaudimas žemas, turėtų daugiau vartoti maisto produktų, kuriuose yra geležies – kepenėlių, pupų, džiovintų abrikosų, razinų, morkų. Jiems reikėtų taip pat daugiau valgyti lašišos, tuno, sardinių, kopūstų, t.y. produktų, kurie turi folio rūgšties.
Gana dažnai žmonės domisi, kokios sveikatinimo procedūros tinka žmonėms, kurių žemas kraujospūdis. Naudingos visos aktyvios procedūros: tonizuojamasis povandeninis masažas (naudojant stipresnę srovę daugiau pakyla kraujospūdis), perlinės, sūkurinės vonios, grupinės ar asmeninės treniruotės. Šios priemonės kraujospūdį pakelia natūraliai.
Pavojingas yra staigus kraujo spaudimo kritimas, pavyzdžiui, patyrus šoką, staigiai daug nukraujavus operacijos metu ar įvykus traumai. Tokiais atvejais reikalinga kvalifikuota gydytojo pagalba.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai