Pirmoji pagalba kovai su sausu kosuliu

Ne vienas suaugęs prisipažintų, kad vaikystėje didžiausia bausmė būdavo, kai tėvai neišleisdavo į lauką. Neretai užaugę įgytą patirtį patys taiko auklėdami savo atžalas. Bet yra ir tokių tėvų, kurie savo vaikų į lauką neleidžia ne bausdami, bet stengdamiesi taip juos apsaugoti nuo gamtos. Jie sukuria „šiltnamio sąlygas“, kad tik jų mažyliai neperšaltų. Medikai pasakytų, kad tai ne pats išmintingiausias sprendimas. Vaikui reikia ir oro, ir organizmo stiprinimo. Tačiau vaikai išties neretai ir peršąla, o tai labai dažnai pasireiškia kosuliu. Bene pats nemaloniausias yra sausas kosulys.

 

Bendrosios praktikos gydytoja Stefanija Bunevičienė sausą kosulį apibūdina kaip vieną iš apsauginių refleksinių reakcijų į kvėpavimo takų dirginimą: „Sausas kosulys yra labai varginantis, draskantis krūtinę. Jis didina uždegimus, todėl jį būtina kuo skubiau gydyti.“

 

Sausas kosulys – tai sudėtingas organizmo refleksinis atsakas į kvėpavimo takų (gerklų, bronchų), nosies, krūtinplėvės, nervų šaknelių arba tiesiog kvėpavimo centro dirginimą. Kosulio metu iš kvėpavimo takų šalinamos dulkės, teršalai, gleivės, skrepliai.

 

„Sausą kosulį sukelia virusinė kvėpavimo takų infekcija, kitaip – peršalimas. Taip pat toks kosulys būdingas sergant gripu, nosiaryklės, trachėjos, gerklų uždegimais“, – priežastis aiškina gydytoja S. Bunevičienė.

 

Norint išvengti sauso kosulio, nebūtina griebtis tokių metodų, kaip visą šaltąjį periodą savo vaiką laikyti uždaroje patalpoje, nepriiminėti svečių ir apskritai bėgti nuo problemos, užuot ją sprendus.

„ Norint išvengti sauso kosulio, reikia stengtis neperšalti kojų. Jei jau peršalote, tuomet reikėtų darytis karštas kojų voneles. Taip pat labai svarbu nerūkyti, vengti didelio fizinio krūvio, nuolat vėdinti patalpas. 

 

Sausą kosulį geriausia slopinti karštomis arbatomis, šiltu pienu su medumi, gydomaisiais sirupais“, – pataria gydytoja.

 

Sausas kosulys ypač vargina naktį, o juk tokiu paros metu nebėgsime į artimiausią gydymo įstaigą. Tačiau galima iš anksto pasirūpinti, kad esant šiai problemai pagalbą surastumėte namų vaistinėlėje. Efektyvi priemonė kovai su kosuliu – vaistas Paxeladine, turintis kosulio refleksą slopinančių veikliųjų medžiagų. Jis veikia selektyviai centrinėje nervų sistemoje esantį kosulio centrą. Šis preparatas lengvina kvėpavimą, neslopina kvėpavimo centro.

 

Paxeladine – vaistas be kodeino. O preparatai be kodeino nesukelia mieguistumo, nesutrikdo darbinės veiklos ir neveikia žarnyno motorikos.

Paxeladine – yra vienas iš pirmiausia pasirinktinų vaistų. Skirtas visiems suaugusiesiems ir vaikams nuo 2,5 metų.

Tad neleiskite kosuliui jūsų kankinti. Įveikite kosulį!

Dėl vaisto vartojimo ir galimo šalutinio poveikio pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai