Vasaros aktualijos

Kiekvienai moteriai derėtų didžiuotis natūraliu savo kūno kvapu. Išmanant subtilius intymiosios higienos niuansus, nesunku to pasiekti net ir pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis - pvz., karštą vasaros dieną keliaujant turistiniu autobusu, traukiniu ar plušant ilgas darbo valandas lyg orkaitė kaitrioje kontoroje, kurioje nėra kondicionierių teikiamos gaivios, komfortiškos vėsos. Apie intymiosios higienos priemonių pasirinkimo ir naudojimo ypatumus kalbamės su KMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadove, profesore, habilituota daktare Vida ČIGRIJIENE.
 

Ką dera žinoti apie makšties florą


Gamtos taip jau sutvarkyta, kad makštis pati pajėgia apsivalyti ir palaikyti savo floros sudėtį. Jei moteris sveika, didžiąją makšties floros dalį sudaro normalūs jos mikroorganizmai - pieno rūgšties bakterijos laktobacilos. Kai pieno rūgšties pakanka, makšties terpė būna natūraliai rūgšti - jos pH yra 4-4,5. Ši terpė yra pati geriausia ir patikimiausia užtvara, sulaikanti įvairios kilmės infekcijos sukėlėjus.
 

Kas gali atsitikti, jeigu intymiajai higienai skirtu prausikliu bus plaunamas makšties vidus?


Kad ir kokią intymiosios higienos priemonę moteris išsirinktų, jai reikia žinoti vieną ypač svarbų dalyką: visos šios priemonės yra skirtos išoriniam lytinių organų apsiplovimui. Nes, kaip minėta, makštis sugeba pati apsivalyti, jos iš vidaus švarinti nereikia. Jei į šią elementarią tiesą pavyzdinga “švaruolė” neatsižvelgs, netrukus sulauks rūpesčių dėl sutrikdytos makšties floros pusiausvyros. Mat išnykus natūraliai makšties florai, pro visiškai “atvirus vartus” nebus sunku patekti bet kokiai infekcijai. Ji labai lengvai pakils į gimdos kanalą ir plis toliau. Taigi atsiras realus pavojus susirgti dubens organų uždegiminėmis ligomis.


Renkantis intymiosios higienos prausiklį, svarbu atsižvelgti į pH (jis turi atitikti makšties floros pH) bei preparato sudėtį. Pvz., ramunėlės puikiai nuramina sudirgintą odą, ąžuolo žievė pašalina niežėjimą, vaistinių svilarožių, miškinių dedešvų, pipirmėčių ir varpučių ekstraktai veikia antiseptiškai ir t.t. Higienos priemones reikėtų kaitalioti. Vieną kartą galima praustis prausikliu, kurio sudėtyje vyrauja medetkos, kitą - kurio sudėtyje vyrauja arbatmedis ir t.t.
Moteris gali būti alergiška vienoms ar kitoms augalinėms medžiagoms, pvz., pipirmėtėms, čiobreliams ir kt. Vartojant netinkamą kosmetikos priemonę, sudirginama ir alergizuojama itin jautri intymiosios vietos gleivinė. Tada gali kilti pačių įvairiausių problemų.
Intymiajai higienai skirtas priemones patikimiausia pirktis vaistinėse. Visada pravartu paskaityti informacinį lapelį. Jei kyla abejonių, neaiškumų, naudinga pasitarti su vaistininku ar gydytoju. Tinkamai parinktas prausiklis nesutrikdo makšties pH balanso, padeda išlaikyti natūralų apsauginį gleivinės sluoksnį, švelniai ją valo. Ir, žinoma, suteikia ilgalaikį gaivumo jausmą.
 

“Kritinėmis” dienomis higieninės servetėlės leidžia labiau pasitikėti savimi


Išorinių lytinių organų priežiūrai skirtos servetėlės - nepakeičiamas dalykas moteriai, kuriai dažnai tenka važinėti į komandiruotes, ilgai keliauti autobusais ir pan. Be to, jos itin praverčia menstruacijų metu, nes yra patikima “greitosios pagalbos” priemonė, kai nėra galimybių pasinaudoti vandens procedūromis. Kiekvieną dieną šiomis servetėlėmis nereikėtų naudotis, nes ilgainiui jos gali alergizuoti.
 

Higieniniai įklotai - dar viena išeitis


Įklotus nešioja dažna šiuolaikinė įvairaus amžiaus moteris. Vienos pagal savo pomėgį renkasi bekvapius įklotus, kitos - aromatizuotus. Įklotas - patogi ir gera higienos priemonė, kurią galima pasikeisti kelis kartus per dieną (tai ypač patogu kelionių, išvykų metu ir pan.). Tačiau pasitaiko atvejų, kai moterims nuolatinis higieninių įklotų nešiojimas sukelia alerginių reakcijų.
Jeigu moterį varginančių pojūčių (kamuoja nemalonaus kvapo gausios išskyros, atsiranda niežulys, parausta oda ir kt.) priežastis - įklotai, ji turėtų atsisakyti šios higienos priemonės. Geriausia išeitis norint tai nustatyti - pasikonsultuoti su gydytoju.
 

Tamponai – “taip” ir “ne”


Sakoma, kad lazda turi du galus. Higieninių tamponų naudojimas taip pat gali turėti dvejopų pasekmių - ir teigiamų, ir neigiamų.
Ištisai kiekvieną menstruacijų dieną jų nepatartina naudoti - būtina atsižvelgti į aplinkybes. Pvz., jaunai panelei, išsiruošusiai į diskoteką per patį “savo dienų” piką, higieninis tamponas - nepamainoma ir patogi apsaugos priemonė. Retkarčiais, karštą vasaros dieną keliaujant, turistaujant, kai karščio nualintas kūnas prašyte prašosi vėsių vandens glamonių, taip pat galima sau leisti pasimėgauti maudymosi malonumu.
Mat į makštį įstumtas tamponas išburkdamas sugeba sugerti menstruacinį kraują ir nepraleidžia jo išorėn. Tačiau tamponas - vis dėlto svetimkūnis makštyje. Ir jeigu jis neišimamas visą dieną (nors ir gali “atlaikyti” 12 valandų), nėra gerai. Nenutekėjęs kraujas kaupiasi, tamponas vis labiau burksta ir spaudžia gleivinę, susidaro palankios sąlygos infekcijai. O prasidėjusi makšties infekcija gali smarkiai pakenkti moters sveikatai, nes infekcijos sukėlėjai lengvai skverbiasi gilyn - į gimdą, kiaušintakius, kiaušides.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai