Gydymo lazeriu metodai – tai pačios naujausios medicinos technologijos

Gydymo lazeriu metodai – tai pačios naujausios medicinos technologijos. Jos atliekamos visai kitaip nei įprastos chirurginės procedūros, ir tai leidžia kai kurių ligų atsikratyti ne tik be skausmo, bet ir be ilgalaikio pooperacinio periodo. Tokios operacijos sėkmingai atliekamos Baltijos ir Amerikos klinikoje kaip dienos chirurgija, ir galimybių padėti žmonėms ne tik be narkozės, bet ir be skausmo vis daugėja.
 

Vienas iš modernių gydymo būdų

Gydymas lazeriu - itin tiksli, gana greita ir mažai skausminga procedūra, paprastai atliekama ambulatorinėmis sąlygomis. Štai hemorojaus gydymo atveju - tik pavadinimas gąsdinantis - operacija.  Medikai sako, kad koaguliacinis metodas - itin saugus ir tausojantis žmogaus sveikatą. Tokia procedūra atliekama tik su vietiniu nuskausminimu arba visai be nuskausminimo ir yra sterili. Palyginti su įprasta hemorojaus operacija, labai skiriasi ir pooperacinis laikotarpis - nėra grubių randų, išlieka išangės elastingumas.

Hemorojui atsirasti įtakos turi paveldimumas, vyresnis amžius, antsvoris. Beje, vyrai serga du kartus dažniau nei moterys. Ir, nors tai nėra gyvybei pavojinga liga, tačiau, ligai smarkiai progresavus, kyla daug nepatogumų, prastėja gyvenimo kokybė. Jei, pvz., I laipsnio hemorojiniai mazgai būna tik šiek tiek padidėję, tai III laipsnio mazgai tuštinantis iškrenta ir grąžinami tik ranka, o IV  laipsnio hemorojaus atveju iškritusių mazgų grąžinti atgal nebeįmanoma.

Natalija Zaks, Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikos chirurgė-proktologė, apie jau 7 mėnesius šioje gydymo įstaigoje atliekamą hemorojaus gydymo procedūrą sako, kad, nors ji vadinasi operacija, išsigąsti nereikia, nes chirurginiu būdu tik šiek tiek įpjaunama oda. Šitas metodas priklauso mikroinvazinei chirurgijai - atliekamas taškinis pjūvis, pro kurį į hemorojinį mazgą prastumiamas lazerinis zondas ir paleidžiamas lazerio spindulys, nuo 180 džaulių ir iki 300 džaulių, jeigu mazgas labai didelis.  

„Per tą laiką, kai šį metodą pradėjome taikyti klinikoje, jau buvo ligonių, kurių hemorojus buvo nuo II iki IV stadijos. Ir tikrai įsitikinome, kad procedūra tinkama esant bet kuriai hemorojaus stadijai. Dviejų ligonių liga buvo užleista, net IV laipsnio, iškritę didžiuliai kumščio dydžio mazgai. Po tokios operacijos ligoniai stebimi, turi ateiti po mėnesio, po trijų mėnesių ir po metų. Kadangi metai dar nėra praėję, tai tolimųjų rezultatų dar neturime. Tačiau, praėjus mėnesiui ir trims mėnesiams, rezultatai tikrai džiuginantys," - sako gydytoja.

{banner-24}

Beje, gydytoja pabrėžia, kad skirtumas akivaizdus ir dėl to, kad ligoniai nejaučia tiek daug skausmo. Net kai buvo IV laipsnio hemorojus, kada mazgai buvo didžiuliai ir koaguliuojant buvo panaudota labai didelė energija, pirmąsias dvi savaites ligonis skausmą vertino tik iki 4 balų (vertinama nuo 0 iki 10; 0 balų - visai neskauda, 10 - labai skauda), vėliau skausmas mažėjo. „Žinoma, kuo mažesnis mazgas, tuo rezultatas greitesnis ir geresnis," - priduria chirurgė.

Paveldimas vožtuvėlio silpnumas


Jei hemorojus dažniau atsiranda vyrams, tai genetiškai paveldimas venoje esančio vožtuvėlio silpnumas kamuoja dažną moterį. Jei kas šeimoje sirgo šia liga, tai tikimybė sirgti venų išsiplėtimu moterims padidėja 60 proc., o vyrams - 40 proc.

Vožtuvėlio funkcija yra labai svarbi, nes kraujas iš kojų turi tekėti į viršų. Jei vožtuvėlis yra nusilpęs, kraujas užsilaiko venose. Taip venos ima plėstis.

Venų varikozę galima gydyti konservatyviai, pvz., kai pritaikomos kompresinės kojinės, tačiau, vos kojinė numaunama, vena plečiasi toliau, ir liga progresuoja. Taip yra ir su tepalais, ir su geriamaisiais preparatais. Prie konservatyvaus gydymo priskiriama ir skleroterapija, kai į veną suleidžiama medžiagos, kuri venoje sukelia uždegimą ir vena užanka, tačiau šis metodas tinkamiausias tik smulkioms šakelėms.

Operuoti būtina


Nekreipti dėmesio į venų išsiplėtimą negalima. Ligai progresuojant, sutrinka mityba blauzdose. Dėl mažiausio įbrėžimo gali atsirasti trofinė opa, kuri, vos užgydyta, vėl atsiveria. Be to, venose susiformavę krešuliai gali sukelti ūmines gyvybei pavojingas būkles - krešulys gali kilti į viršų, kažkur atskilti, patekti į plaučius.

Iki šios dienos išsiplėtusi vena būdavo mechaniškai išraunama. Pats rovimo momentas yra skausmingas, tad tokiai pacientei būdavo atliekama narkozė. O po narkozės tekdavo kelias dienas praleisti ligoninėje, moteris mėnesį būdavo nedarbinga.

Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikoje šis negalavimas jau ne pirmus metus gydomas nebe tokiu skausmingu būdu. Koaguliacinė lazerinė procedūra atliekama be pjūvio. Echoskopu stebima vena, ji punktuojama punkcine adata, pro kurią įkišamas lazerinis zondas į tą vietą, kur reikėtų perrišti kraujagyslę. Ir, užuot nesveiką veną mechaniškai išrovus, ji lazerio spinduliu yra koaguliuojama.

„Ką reiškia koaguliuojama? Naujausios kartos sferiniu radialiniu lazeriu musu atliekamos procedūros esmė yra ta, kad per mikrosekundės dalį iš ląstelės išgarinamas vanduo, kuris yra pagrindinė ląstelės sudedamoji dalis, ir ląstelė subliūkšta, per ją nebeteka kraujas. Tai yra tas pats, kaip ji būtų pašalinta. Praėjus maždaug mėnesiui, tą vietą, kur buvo vena, perauga jungiamasis audinys, -koaguliacinės procedūros esmę aiškina Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikos angiochirurgas med dr. doc. Narimantas Markevičius. - Po kurio laiko - po kelių mėnesių, atliekant echoskopiją ir stebint tą vietą, koaguliuotos venos mes apskritai nebematome, lygiai taip, kaip ji būtų išrauta mechaniniu būdu."

Modernaus gydymo privalumai


Med dr. doc. Narimantas Markevičius pabrėžia, kad pirmas ir labai svarbus dalykas - tai, kad nereikia jokios narkozės. Tai yra labai svarbu ir gydytojui, ir pacientui. Pacientui - ypač, nes nereikia nei migdyti, nei stabdyti kvėpavimo, nereikia nei regioninės, nei spinalinės, nei epidurinės nejautros, kuri dažniausiai atliekama atviros venų chirurgijos atvejais.

Antras labai svarbus dalykas - kad operacijos metu nereikia atlikti jokių pjūvių, taigi vėliau nereikia išimti siūlų, nėra pooperacinių komplikacijų, tokių kaip pjūvių uždegimai, žaizdų negijimai, įvairios sekrecijos ir panašios tikimybės.

Labai svarbu, kad po lazerinės operacijos, kadangi nėra narkozės ir pjūvio, pacientas iš karto pats atsistoja nuo operacinio stalo, gali pats grįžti į palatą, priežiūros jam reikia tik keleto valandų, taigi gali vykti namo ir atlikti visus įprastus reikalus.

Taigi pagrindiniai lazerinės koaguliacijos privalumai yra šie:

  • Ši procedūra nereikalauja iš žmogaus papildomo pasiruošimo.
  • Praėjus operacijai, po dešimties minučių pacientas pats keliasi nuo operacinio stalo ir eina.
  • Ši operacija tinkama 90 proc. ligonių, sergančių venų varikoze. ·
  • Klinikinis efektyvumas toks pat geras, kaip ir klasikinės operacijos. Lazeriu pašalinta vena niekada neatsinaujina.
  • Po operacijos pacientas gali greitai grįžti į socialinį gyvenimą.
  • Ne mažiau svarbu ir tai, kad po operacijos nesijaučia jokio skausmo.

Taigi visus, kuriuos vargina minėtos sveikatos problemos, Baltijos ir Amerikos klinika, įsikūrusi Vilniuje, Nemenčinės plente 54A, kviečia pasirūpinti savimi, nedelsti ir ryžtis atlikti reikiamas lazerines operacijas, kurioms taikomos ir Ligonių kasų kompensacijos.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai