Noriu tekėti

 
 

Dabar atrodo, jog monogaminė santuoka (vienas vyras ir viena moteris) egzistavo visuomet, kad noras susituokti yra prigimtinis, gyvavęs visais laikais. Tačiau patyrinėję žmonijos istoriją sužinome, kad iš tiesų šie siekiai atsirado palyginti visai neseniai, po kelių šeimos raidos etapų. Tik paskutiniosios kelios dešimtys kartų (po tris keturias kartas per šimtą metų) gyveno monogaminėje arba artimoje jai patriarchalinėje santuokoje. O anksčiau? Anksčiau žmonės rimtai negalvojo apie vedybų motyvus...
 

IEVAI


Šeima ir sveikata
Jau seniau įrodyta, kad moteriai tekėti neverta vien dėl sveikatos - moterų sveikata šeimoje yra vidutiniškai blogesnė nei netekėjusių. Vyrų teiginys, jog seksas reikalingas sveikatai, nėra rimtas. Aišku, orgazmas suteikia fizinį ir dvasinį pasitenkinimą, tai maloni iškrova, sutvarkanti estrogenų perteklių. Tačiau iš tiesų orgazmai yra būtini tik 10-20 proc. moterų, kurios jaučia panašų į vyrų norą lytiškai santykiauti. Kitoms moterims seksas arba nėra būtinas, arba visai nereikalingas. Joms lytinis gyvenimas nėra atskiras poreikis, tai tiesiog dvasinio artumo papildymas.
Dažniausiai lytinio gyvenimo malonumai neatsveria galimų jo neigiamų pasekmių, mes tiesiog nepaisome jų arba protingai stengiamės išvengti. Dvasinis seksualinio pasitenkino elementas yra reikšmingesnis darnioje šeimoje (tik pati šeima gali nutarti, ar ji darni). Pasitaiko, kad lovos džiaugsmai kompensuoja dienos problemas, bet jų jėga nėra begalinė. Vis vien anksčiau ar vėliau nesutarimai išardo šeimą, ir fizinis pasitenkinimas išnyksta. Dar blogiau, jei moteris nepatiria pasitenkinimo. Tuomet naktis jai virsta nesibaigiančia gyvenimo kančia.
Lytiškai nesantykiaujančios merginos rečiau serga ginekologinėmis ligomis. Neretai vyrai per makštį užkrečia moterį kokia nors infekcija (dažniausiai ne ypač pavojinga), o nesilaikantys higienos reikalavimų - “aprūpina” savo partneres kancerogeninėmis (vėžį sukeliančiomis) medžiagomis. Nėštumas ir gimdymas taip pat gula ant moters pečių. Tuo laikotarpiu moterys serga dažniau. Be abejo, gąsdina ir gimdymo skausmas. Vėlgi žindymas, vaiko priežiūra yra moters veiklos sritis. Retas vyras vietoj žmonos keliasi naktį pasižiūrėti verkiančio vaiko. Dar prisideda kontracepcijos priemonių naudojimas. Tik nedidelė dalis šeimų pasikliauja ilgesnį laiką vyriškomis apsisaugojimo priemonėmis - prezervatyvu ar nutrauktu lytiniu aktu. Pastaroji priemonė, kaip žinoma, yra mažai efektyvi, todėl pavojinga moters sveikatai. Tą patį galima pasakyti ir apie vadinamąsias natūralias apsisaugojimo priemones. Neplanuoto nėštumo baimė ir abortai gerokai apsunkina moters gyvenimą ir kenkia sveikatai.
Vedybos “iš reikalo”
Tai viena iš rimčiausių ir nemaloniausių prasto lytinio švietimo pasekmių. Lytinis švietimas turi ne tik duoti specialių žinių, bet ir garantuoti kontracepcijos patikimumą iki lytinio gyvenimo pradžios.
Suprantama, pastojus belieka tik tuoktis. Nors neigiamas požiūris į vienišas moteris sušvelnėjo, bet priešiškumas ir dabar išlieka. Kai kuriose šeimose vaiko gimimas be vyro yra vertinamas kaip gyvenimo tragedija.
Šiai grupei nereiktų priskirti visų porų, kurioms gimsta kūdikis anksčiau nei devyni mėnesiai po vestuvių. Žmonės, sutarę dėl vestuvių arba gyvendami be oficialumų, gali nutarti turėti vaikų arba tiesiog sąmoningai nesisaugoti. Tai yra planuota motinystė ir problemų čia kyla retai.
Visai kas kita, kai nėštumus staiga keičia planus, kai žmonės, visai dar negalvoję apie vedybas, priversti spręsti. Beveik visa sprendimo našta tenka moteriai: nešioti užsimezgusią gyvybę ar nutraukti nėštumą? Abortas daugumai yra nepriimtinas dėl moralinių priežasčių, dėl galimų pasekmių sveikatai ir vaisingumui. Netgi tos moterys, kurios nebijo aborto, vargu ar džiaugiasi jį atlikusios.
Neplanuotas nėštumas yra išbandymas merginos draugui. Jis gali paprasčiausiai pabėgti arba po ilgų įkalbinėjimų išdidžiai sutikti ją vesti. Ar tai gera šeimyninio gyvenimo pradžia? Žinoma, pasitaiko ir teigiamų atvejų, bet vedybos iš reikalo beveik visuomet baigiasi liūdnai - ir sutuoktiniams, ir jų vaikams.
Tikslas - vaikai
Noras susilaukti vaikų yra labai gražus, kilnus. Paprastai jis atsiranda vyresniame nei 20 metų amžiuje. Tradiciškai manoma, jog moterys labiau laukia vaikų nei vyrai. Motinystės instinktas yra stiprus, bet žmogaus protas mūsų laikais ir jį neretai nugali. Padaugėjo aktyvių, karjeros siekiančių ar šiaip nenorinčių savęs apsunkinti moterų. Dalis jų neišteka, turi vieną ar kelis draugus, kitos išteka, bet vaikų neplanuoja.
Pasitaiko, kad merginos svajoja susilaukti vaikų nuo jaunystės, įsivaizduoja save nuostabiomis motinomis, bet realybėje kyla nusivylimas. Taip atsiranda ilgai keliantis nepasitikėjimą savimi vidinis konfliktas, neurozė.


Vedybos iš meilės
Šis motyvas tekėti yra pats nuostabiausias. Emocinis ir dvasinis artumas pasipildo fiziniu. Taip ir turi gimti šeima. Ji turi daug puikių galimybių išlikti tvirta ir gera visą gyvenimą. Tačiau kuo karštesni jausmai, tuo didesnė tikimybė apsigauti vertinant mylimo žmogaus dvasines savybes. Aistra tiesiog uždengia akis, neleidžia pamatyti to, kas vėliau bus labai svarbu. Ir ką jau dabar mato aplinkiniai, giminės. Įsimylėjus labai sunku paisyti kitų nuomonės. Mylėdami mes dažniausiai nesąmoningai nuslepiame savo neigiamus bruožus. O vėliau jie išryškėja. Taip pat jausmus atšaldo gyvenimo sunkumai. Taip gali ateiti nusivylimas.
Naudingos vestuvės
Tekėti “iš išskaičiavimo” visuomet buvo pakankamai populiaru. Moteris turi daug poreikių ir sumanymų, kuriems įgyvendinti reikia pinigų. Visi jos rūbai, kosmetikos priemonės ir t.t. kainuoja daugiau nei vyro. Nenumaldomas noras keliauti gali tapti realybe tik pasiturinčioje šeimoje. Tačiau ištekėjus už turtingo vyro tenka tiesiogine prasme “tarnauti”, kęsti šiurkštų elgesį. Privalomas tampa ir seksas su visomis įmantrybėmis. Gyvenimas virsta įteisinta prostitucija. Už pinigus reikia atidirbti. Jeigu vyro verslas žlunga, žmona gali viską prarasti. Todėl būtina išsilavinti ir turėti savo specialybę, nuolatos (nors ir yra geras išlaikymas) dirbti. Dauguma turtingų vyrų pasyviai ar aktyviai trukdo savo žmonai įgyti specialybę, įsitvirtinti darbo vietoje. Ar pavyks suderinti savo užmojus su vyro norais? Tekanti už turtingo vyro moteris turi prisiminti, jog iš dalies tampa verge ir tokia reikės būti visą bendrą gyvenimą. Žmogus turi teisę rinktis. Kol laikomasi susitarimo sąlygų, tokia šeima gali būti labai tvirta. Bet peno sielai bus nedaug.
Ištekėti už įžymybės
Įžymus vyras yra kaprizingas ir reiklus. Jis kelia didelius reikalavimus, nuolatos laukia garbinimo ir susižavėjimo. Jam taip pat reikia tarnauti. Kaip ir kitose nelygių teisių porose, moteris yra žeminama, t.y. pati pasiryžta nuolatos žemintis ir nusileisti. Reikia pamiršti savo seksualinius poreikius, viskas yra skirta vyrui. Įžymybė ne tik nekovoja su pagunda turėti draugių, jis su malonumu priima, jo nuomone, jam priklausantį moterų dėmesį. Teigiamos šios santuokos pusės - galimybė viską pamatyti, visur nuvykti, kartu su savo vyru būti visuomenės dėmesio centre. Kantrios moterys tokioje šeimoje gali daug pasiekti.
Bėgimas nuo vienatvės
Nesulaukdama “princo ant - žirgo”, moteris gali pasiryžti užbaigti savo vienatvę. Ne visi vienodai kenčia nuo vienatvės. Neturinčiai didelių psichologinių kompleksų moteriai vienišas gyvenimas yra visai priimtinas, teikia džiaugsmą. Sugebėjimas taip gyventi yra dvasinės brandos žymuo. Bet jei vienatvė kankina, teks ieškoti kokio nors tinkamo, nors ir nemylimo žmogaus. Tokios šeimos dažniausiai yra laimingos, nes iš pat pradžių nebūna iliuzijų ir vėliau netenka jų prarasti. Gyvendami kartu šie žmonės turi daug kantrybės, ilgainiui vienas prie kito prisiriša. Atsiranda ir seksualinis pasitenkinimas. Gyvenimo kelyje gali pasitaikyti ypatingas vyras, kuris “išves iš proto”, bet tai truks neilgai. Manoma, kad “savas vyras yra patikimas, ištikimas, jis padės senatvėje, nelaimėje”.
“Seksodromo” beieškant
Tik tikros aistruolės arba manančios, kad jos tokios yra, ištekėdamos visų pirma galvoja apie seksą. Tokioms moterims vyras yra seksualinio pasitenkinimo priemonė. Tačiau taip manyti gali tik pasiturinčios damos. Iš kitos pusės, šiems tikslams verčiau turėti draugą negu už jo tekėti. Geidulių apimtų moterų pasitaiko ir tarp neturtingųjų, bet gyvenimiški interesai galiausiai nusveria.
Nuolatinės orgijos yra malonios, tačiau vėliau gali nusibosti. Kiek didesnis pavojus kyla dėl “biologinių žirklių” taisyklės. Mat vyro lytinio potraukio galimybės senstant mažėja, tuo tarpu moters poreikiai po 30 metų ima didėti. Todėl puikus atitikimas sekso srityje vėliau gali sugriūti. Nebijantiems nusivylimo telieka palinkėti sėkmės.
Kai poreikio tekėti nėra...
Kai nėra noro tekėti, moteris paprastai neišteka. Kaip jau minėta, moteris puikiausiai gali gyventi viena. Iš esmės ji yra geriau prisitaikiusi gyventi prie besikeičiančių gyvenimo aplinkybių. Tai ypač pastebima dabar. Nuostata nekurti šeimos paprastai atsiranda dėl dviejų pagrindinių priežasčių: kai galvojama apie karjerą ir kai nusiviliama vyrais. Talentingos, ypač aktyvios moterys nusprendžia, kad tikrai neužteks 24 val. per parą darbui, disertacijos ruošimui, namų ruošai, vaikų ir vyro priežiūrai, miegui, seksui ir t.t. Be to, reikės nuolat psichologiškai “dirbti” su vyru, siekiant užtikrinti šeimos stabilumą. Taigi šeima ribos tokios moters siekius.
Vyrais dažnai nusivilia emocingesnės ir prieraišesnės, nežinančios vyrų psichologijos moterys. Jos sunkiai patiria išsiskyrimą, tuo labiau kai jį inicijuoja draugas. Viena iš baisiausių situacijų - vyro pabėgimas sužinojus apie draugės nėštumą.
Gyventi, bet netekėti
Moterys, neradusios tinkamo vyro, taip pat moterys, nemėgstančios vyrų, bet norinčios jų dėmesio, taip pat lieka vienos. Tai vėlgi dvasiškai stiprios, pasitikinčios savimi asmenybės. Jos sugeba vertinti tik tam tikrus bendravimo su vyrai aspektus, t.y. pasirenka tokį bendravimą, kuris joms priimtinas ir patinka.
Pastebėta, jog nėra žmogaus, kuris tiktų visais atžvilgiais. Jei neatitikimų daug, gyventi kartu nebus įmanoma. Tuomet pasirenkamas kitas kelias - pakankamai reguliarūs, bet ne dažni susitikimai. Taip neįkyrima vienas kitam, išsaugomas jausmų šviežumas, nėra jokių įsipareigojimų. Kai kurios vienišos moterys turi “ateinantį” draugą ar net keletą draugų. Tokia draugystė gali išlikti iki pat mirties.
(tęsinys kitame numeryje) [img align="null" src="null"img]

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

burbulas
2008-06-13 21:29
man nelabai patinka straipsnio poliarizacija: reiskia moteris arba patologiskai nori isteketi, arba is feministiniu paskatu to kratosi.
Visiskai neaptarta trecia galimybe: moteris koncentruojasi ne i santuoka, o i mylima zmogu, ir vedybos jai, tiesa sakant, vienodai sviecia.
Gal sakysit taip nebuna, bet savo dabartine situacija vertinu butent taip. Po beveik 9 metu draugystes ir 4 metu bendro gyvenimo mes tuokiames, ne is reikalo, o siaip sau, del sventes. Ir jokiu ypatingu emociju tai nekelia, ir nemanau, kad kazka musu gyvenime pakeis :)
Martyna
2007-04-29 04:20
Nezadu teketi, nes man nereikia seimos, kam save apkrauti.. daiaugiousi savo laisve, vienatves nebijau;-) Is viso nesuprantu, kam zmones taip idealizuoja vestuves... Jokios romantikos... pazistu daugybe poru, kurios susituokus tapo tokie nuobodus, seimyniski kadrai, nes rutina daro savo... zmones ima nebesistengti vienas del kito (O kam, juk jau susisaiste, nebepabegs...) Taigi romantika kazkur prapuola, vis reciau gali isgirsti tuos nuostabius zodzius ar gauti geliu...Santuoka zudo romantika
x
2006-12-14 17:16
as irgi istekejau jauna,buna visko,bet nesigailiu.
lota
2006-12-10 21:20
geriausios santuokos is isskaiciavimo
jurgita
2006-09-18 16:05
man labai patiko sis straipsnis, jame rasoma ne teorija, o realus gyvenimas. As pati istekejau labai jauna, nes tada gyventi nesusituokus buvo ”nepadoru”, o paskui ir skirtis teko...

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai