Ir vėl “Trejos devynerios”

Daugelis, išgirdę pavadinimą “Trejos devynerios”, pagalvoja apie trauktinę ir tik nedaugelis (ypač vyresnio amžiaus žmonės) prisimena ir žino, kad tikrųjų “Trejų devynerių” reikia ieškoti vaistinėse. Lietuvių kalbos žodyne rašoma, kad “Trejos devynerios” - tai vaistas, nuo seno vartojamas lietuvių liaudies medicinoje, o nuo XIX a. pabaigos pradėtas plačiai gaminti ir pardavinėti Lietuvos vaistinėse. Kad tikrosios “Trejos devynerios” buvo populiarios, liudija tarpukario Lietuvos farmacijos spauda, kur nurodyta, kad net trys sudėtys (Palangos, Vilkijos vaistinių bei “Trejos devynerios Vaistija”) buvo įtrauktos į “Patentuotų vaistų, leistų vartoti Lietuvoje, sąrašą”.
 

Šiuo metu Lietuvoje “Trejų devynerių” trauktinę galima įsigyti alkoholinių gėrimų parduotuvėse, o ekstraktas parduodamas tik vaistinėse. Kadangi daugelis domisi natūraliomis gydymo priemonėmis ir nori naudoti natūralius augalinius preparatus, tai, žinodami apie “Trejų devynerių” gydomąją galią, mėgina gydytis trauktine. Tačiau trauktinė ir ekstraktas skiriasi, skiriasi ir jų gydomosios galios. Vienareikšmiškai reikia pasakyti, kad gydytis reikėtų tik ekstraktu (esančiu vaistinėse), o ne trauktine, nes ekstraktas gaminamas vaistų gamybos įmonėje (AB “Sanitas” bazėje), trauktinė - maisto pramonės alkoholinių gėrimų gamybos įmonėse. Vaistų (ekstrakto) kokybei keliami nepalyginamai griežtesni reikalavimai (jeigu trauktinė atitinka bendrą maisto pramonės valstybinį trauktinių gamybos standartą, tai ekstraktas tikrinamas pagal individualų farmakopėjos straipsnį, kuris reglamentuoja ne tik veikliųjų medžiagų kiekį, bet ir daugelį kitų rodiklių, pavyzdžiui, mikrobiologinį užterštumą ir t.t.). Tuo pačiu yra griežtai tikrinamas vaistinės augalinės žaliavos veikliųjų medžiagų kiekis, taip pat jos neturi būti užterštos sunkiaisiais metalais, pesticidais, radiacija. Ir, žinoma, svarbiausia (tai lemia ekstrakto registravimą Sveikatos apsaugos ministerijoje kaip vaistą) - tai ikiklinikiniai ir klinikiniai tyrimai, kurie leidžia patikrinti ir nustatyti vaistų veikimą ligoninių bei klinikų sąlygomis ir patikslinti dozes. Visi šie tyrimai su ekstraktu “Trejos devynerios” buvo atlikti, o trauktinės gydomasis poveikis nežinomas. Be to, kiekvienas, paragavęs ekstrakto ir trauktinės, supras, kad jei ir trauktinė būtų gaminama iš ekstrakto “Trejos devynerios” (o taip nėra), tai tektų išgerti visą butelį trauktinės, norint kad būtų tokia pati gydomųjų medžiagų koncentracija.


Ekstraktas “Trejos devynerios” yra ypatingas tuo, kad beveik visi jo sudėtyje esantys augalai surinkti Lietuvoje, taigi mums geriausiai tinka. Į ekstrakto sudėtį įeina: tuopa, paprika, gvazdikėliai, ąžuolas, medetka, lauras, mėta, krapas, gudobelė, pelynas, kvapusis pipiras, gelsvė, valerijonas, apynys, citrinmedis, šaltekšnis, gluosnis, kmynas, beržas, vingiorykštė, jonažolė, kraujažolė, čiobrelis, sidabražolė, šermukšnis, erškėtrožė. Todėl ekstrakto veikimas yra dvejopas: tonizuoja ir reguliuoja virškinamojo trakto veiklą. Pirmuoju atveju ekstraktą reikėtų vartoti mūsų organizmo jėgų bei imuninės sistemos atstatymui ir stiprinimui, ypač po žiemos, sunkiai dirbant (tiek įmonėse, tiek kaime, laukuose), geriant nuo 20-40 lašų iki vieno arbatinio šaukštelio tris kartus per dieną (gryną arba su arbata, su medumi, mineraliniu vandeniu ir t.t.). Antruoju atveju ekstraktas skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, didina virškinimo fermentų (lipazės, proteazės) aktyvumą, skatina ir gerina tulžies išsiskyrimą, saugo skrandį ir žarnyną nuo uždegimo. Taigi “Trejos devynerios” slopina tokius simptomus: pilnumo jausmą skrandžio plote, apetito stoką, pilvo skausmingumą, pykinimą, meteorizmą (vidurių pūtimą), vidurių užkietėjimą. Todėl pavalgius ir atsiradus minėtiems požymiams, reikėtų vartoti nuo 20-40 lašų iki vieno arbatinio šaukštelio ekstrakto po valgio.
Taigi šiais dviem atvejais galime puikiai semtis mūsų gamtos galių ir vartoti ekstraktą “Trejos devynerios” - seną lietuvišką vaistą.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

RAF
2011-08-06 04:53
Kam iš viso pirkti alkoholinius gėrimus? Prieš šimtą metų nebuvo vaistų pramonės, daugumos šiandien paplitusių vaistų, tai ir pirkdavo kaimiečiai visokius antpilus. Dabar virškinimui pagerinti yra efektyvių vaistų ir be alkoholio.
Kam čia ta alkoholio reklama? Degtindariai baigia lietuvių tautą išnaikinti, kaip kokius indėnus.
BEVARDIS
2011-04-11 10:53
GERAS TIK NEZINAI IS KO JIS PADARYTAS VIS TIEK SEDA
Julius
2010-10-16 14:42
Brangieji,neklaidinkit Lietuvos piliečių.Jūs jau senai jokioj vaistinėje to ekstrakto negausite.Nors jis yra veiksmingas ir pripažintas,tačiau mūsiškiai geriau užperka vokišką brudą BITNER,o savo gero ir išbandyto vaisto atsisako.Kaip sakant užsienietiškas ir š....skaniau kvepia.
skeptikas
2010-06-03 17:15
labai geras vaistas, nesigin2iju, bet man labiau patinka "Starka"...
laima
2009-04-06 17:54
zinau, kad jas itrindavo sanariu uzdegimams malsint, bet dabar mociutei vis nuvezu fastum, greitai susigeria, efektyvu.
simas
2009-02-13 18:27
Kauno Stumbro TREJOS DEVYNIARIOS tai paprika-gvazdikeliai ir dazai padauginus is deviniu gaunasi 27 padalinus is triju gautusi ’trejos devyniarios’.Tai toks dabar tapo sis gerimas parduotuveje ne gydomasis o komercinis.
Aldona
2009-02-02 14:28
Kokios žolės gydo nuo striumos (skydliaukės)
ilona
2009-01-05 15:53
Ir nuo keliu metu?
ILONA
2009-01-05 15:52
Sveiki,o ar vaikams butu galima vartori ;trejos devynerios;ekstarkta ,aisku?I
Taigi
2008-07-15 17:29
Jei kiniečių papildai visais atvejais geriau nei lietuviški augaliniai vaistai, tai yra tiesiog reklama be atsakomybės.
Jadvygos pavardė Balvočiūtė.
Dange
2007-08-25 10:22
Net nezinojau, jog vaistenese parduoda tikra lietuviska ekastrakta-vaista. Saunu.!! butinai isigysiu..
regina
2007-08-22 18:17
Ačiū.Tikrai galvojau,kad ”Trejos devynerios”tokios pat ir vaistinėje,ir parduotuvėje.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai