Erekcijos sutrikimai – smūgis vyro savivertei

Tikriausiai nėra pasaulyje tokio vyro, kuris niekaip nereaguotų į staigiai arba palaipsniui atsirandančius erekcijos sutrikimus. Nesunku sutikti, kad lytinė disfunkcija gali suduoti didelį smūgį jo savivertei ir pasitikėjimui savimi. Tai tema, kurią nagrinėti gali būti nedrąsu, tačiau tai daryti būtina – erekcijos sutrikimų rečiau ar dažniau patiria dauguma lytiškai aktyvių vyrų.

 

Kaip vyrai reaguoja į erekcijos sutrikimus?

 

Pirmieji erekcijos sutrikimai daugeliui vyrų pasireiškia dar iki keturiasdešimties, o penktajame dešimtmetyje jų dažniau ar rečiau patiria jau dauguma vyrų. Vyrai į tokius pokyčius reaguoja labai įvairiai. Vieni pradeda neigti problemą ir ieško naujų jaudulį sukeliančių priemonių, keičia partneres, pradeda išmėginti naujus dalykus. Kiti susirūpina rimčiau ir atkreipia dėmesį į savo sveikatą – pradeda sveikiau maitintis, atranda sporto malonumus, atsisako žalingų įpročių ir t.t. Tokia gyvenimo būdo korekcija teigiamai veikia ne tik erekcijos funkciją, bet ir bendrąją organizmo sveikatą, todėl vienu metu gaunama keleriopa nauda. Beje, yra ir tokių vyrų, kurie, pastebėję pirmuosius erekcijos sutrikimų simptomus, nedaro nieko, nes sieja šį procesą su normaliu senėjimu Vis dėlto net ir toks ir pirmos pažiūros „normalus“ procesas vyrui gali atnešti labai daug išgyvenimų. Mes rekomenduojame nedelsti ir dėl šios problemos kreiptis į gydytoją urologą, kad būtų užbėgta už akių ir didesnėms problemoms.

 

Kaip pasireiškia erekcijos sutrikimai?

 

Erekcijos sutrikimų gali pasireikšti ir jauname, ir vidutiniame, ir vyresniame amžiuje. Jų pobūdis gali būti pats įvairiausias, pavyzdžiui, varpa visiškai nesustandėja arba sustandėja tik laikinai ir subliūkšta dar nebaigus lytinio akto. Varpa gali sustandėti nepakankamai – per mažai, kad būtų įmanoma atlikti lytinį aktą. Būna ir taip, kad vyras džiaugiasi stipria erekcija rytais, tačiau vos tik jis pradeda glamones, tas standumas pradeda nykti ( iš karto pastebimas psichologinis ligos atspalvis, nes dėl kraujagyslinių priežasčių besiformuojantiems erekcijos sutrikimams  būdinga būtent palaipsniui nykstanti rytinė erekcija). Erekcijos sutrikimai skirstomi į tris sunkumo formas:

  • Lengvus, kai varpa nesukietėja tik kartais;
  • Vidutinius, kai varpa sukietėja nepakankamai;
  • Sunkius, kai varpa visiškai nesukietėja ir lytinio akto atlikti tampa nebeįmanoma.

 

Kas dažniausiai sukelia erekcijos sutrikimus?

 

Erekcijos sutrikimus sukelia psichologiniai arba fiziniai veiksniai (kartais ir jų kombinacija). Žinotina, kad psichologiniai veiksniai nustatomi rečiau nei fiziniai. Vis dėlto dažniausiai erekcijos sutrikimus nulemia tam tikri kraujotakos sutrikimai, dėl kurių varpa negali būti pakankamai aprūpinama krauju ir (arba) kraujas tiesiog per greitai iš jos išteka. Psichologinėms priežastims gali būti priskiriamos įvairios patiriamos baimės, pavyzdžiui, nepasitikėjimas savimi, nesėkmės baimė ar baimė užsikrėsti lytiškai plintančia liga, būti išjuoktam ir t.t. Erekcijos sutrikimai gali būti susiję su įvairiausiais medžiagų apykaitos sutrikimais, patirtomis traumomis, uždegiminėmis ligomis, nervų sistemos ligomis. Daug žalos daro ir žalingi įpročiai, ypač jeigu jais piktnaudžiaujama ilgą laiką.

 

Kokios gretutinės ligos ir įpročiai padidina erekcijos sutrikimų atsiradimo tikimybę?

 

Apskaičiuota, kad net kas ketvirtas nutukęs vyras gali turėti erekcijos problemų. Mažiausiai dvigubai erekcijos sutrikimų tikimybę didina rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas. Žinoma, kad šio lytinio sutrikimo rizika labai padidėja kenčiant nuo aukšto kraujospūdžio ir per didelio blogojo cholesterolio kiekio organizme. Cukrinis diabetas lytinės disfunkcijos riziką gali padidinti mažiausiai tris kartus. Visai nesunku pastebėti, kad rizikos faktoriai – visai tokie patys, kokie būdingi ir širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymui. Tad sveikas gyvenimo būdas, judėjimas, žalingų įpročių vengimas ir savos sveikatos stebėjimas labai svarbus rūpinantis ne tik širdimi, bet ir smulkiosiomis varpos kraujagyslėmis. Būtent jos atsakingos už kokybišką erekciją ir jos išlaikymą lytinio akto metu.

 

 Trumpai apie medikamentinį gydymą, kuris gali būti geriausia išeitis

 

Pirmieji vaistai erekcijos sutrikimams gydyti buvo užregistruoti daugiau nei prieš 20 metų. Vis dėlto jie sukelia daugiau nepageidaujamų reakcijų. Šiandien tokių vaistų pasirinkimas yra žymiai platesnis. Lietuvoje jau yra antros kartos vaistas, veikiantis greitai, padedantis išsaugoti spontaniškumą ir sukeliantis mažiau nepageidaujamų reiškinių.  Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai