7 gudrybės, padėsiančios lengviau atsikelti ir pradėti dieną

Vienas iš dažniausiai nuskambančių sėkmingų žmonių patarimų – kelkitės anksčiau, tuomet ir spėsite daugiau, ir jausitės geriau. Atrodo paprasta, ar ne? Tačiau ką daryti, kai kiekvieną rytą žadintuvas skamba tarsi pro miglą ir daugiau nieko nesinori, kaip tik dar truputėlį pamiegoti? Pateikiame Jums 7 paprastas gudrybes, padėsiančias rytais atsikelti lengviau.

 

1) Nuoširdžiai norėkite atsikelti anksčiau. Jei patys to nenorėsite, vargu ar padės kokie būdai. Pagalvokite, dėl ko labiausiai norėtumėte dieną pradėti anksčiau nei įprastai. Galbūt taip galėsite laiko skirti tik sau ir pasportuoti ar išgerti puodelį kavos visiškoje ramybėje? Galbūt norite pamedituoti, paskaityti mėgstamą knygą, kuriai vakare jau tiesiog neturite jėgų? O galbūt esate nusiteikęs papildomas rytines minutes išnaudoti dienos darbų plano parengimui ar ankstyvai naujos kalbos pamokai? Nuoširdžiai norėdami atsikelti anksčiau tikrai taip ir sugebėsite padaryti.

 

2) Anksčiau gulkitės ir anksčiau užmikite. Taip, tikriausiai ne nuostabu – anksčiau atsikelti bus lengviau, jei ir miegoti nueisite anksčiau. Tačiau poilsio kokybė priklauso ne vien nuo to, kiek valandų išmiegojote, tačiau ir nuo to, kokiu metu nuėjote miegoti. Geriausias laikas eiti miegoti yra tarp 20 ir 23 valandos, vidutiniškai reikėtų miegoti jau iki 22 val. Tačiau tyrimai rodo, kad dauguma suaugusiųjų miegoti eina kur kas vėliau – net gerokai po vidurnakčio. Pamėginkite pakeisti savo įpročius ir palaipsniui ankstinti miego laiką – netrukus įprasite eiti miegoti panašiu metu, todėl ir ryte atsikelti bus lengviau.

 

3) Kitą dieną planuokite jau iš vakaro. Sėkmingas dienos planavimas padės išvengti papildomo streso, patiriamo iš pat ryto. Sunkumai keltis gali būti tarsi nevalinga organizmo „atmetimo reakcija“, nes ir vėl reikės kažkur skubėti, kažką daryti ir dėl kažko jaudintis. Jei atsikelsite ramesni, tai ir visa diena bus ramesnė. Bėgant laikui susikursite mėgstamus ryto ritualus, o jei kiekvieną dieną pradėsite mylima veikla, tai ir atsikelti bus lengviau, nes to tiesiog nuoširdžiai norėsite. Jums tikrai patiks tas jausmas, kad jau vidurdienį jausitės tiek daug nuveikę ne tik dėl kitų, bet ir dėl savęs.

 

4) Pasirūpinkite miego komfortu. Būtina, kad miegamojo temperatūra nebūtų per aukšta – geriausia, kai ji neviršija 18-20 laipsnių Celsijaus. Ryte atsikelti bus lengviau, jei užuolaidos nebus aklinai užtrauktos – jei visą naktį miegamajame visiškai tamsu, tai ir ryte, kai pateka saulė, organizmui vis dar atrodo, kad naktis tęsiasi toliau ir palaikomas tolygus melatonino (miegui svarbaus hormono) kiekis. Geram ir kokybiškam miegui svarbu gerai išvėdintas miegamasis, ekranų prieš pat miegą vengimas, atpalaiduojanti veikla (kad ir šilta vonia). Nepersivalgykite prieš miegą – tokiu atveju labai padidinsite riziką, kad visą naktį prasivartysite dėl blogos savijautos, o ryte niekaip nepavyks pakilti dėl jaučiamo nuovargio. Patariama miegoti patogiausia poza – tikriausiai ir Jūs tokią turite. Tad jei miegas bus kokybiškas, tai ir ryte atsikelti bus žymiai lengviau.

 

5) Pradėkite dieną stikline vandens. Ją galite pasidėti prie lovos – įrodyta, kad vanduo padeda organizmui „išsibudinti“ ir aktyvina jo gyvybines funkcijas. Daugybė žmonių savo dieną pradeda puodeliu kavos ir iš karto daro didelę klaidą – dar blogiau, jei kava geriama nevalgant jokių pusryčių. Tad nedarykite šios klaidos – pirmiausiai išgerkite vandens, o vėliau nepamirškite sveikų ir energijos teikiančių, maistingų ir subalansuotų pusryčių, prie kurių tiks ir pabudimą palengvinantį aromatą skleidžianti kava.

 

6) Suraskite tinkamiausią laiką kėlimuisi. Kartais nepakanka nuspręsti, kad „štai, nuo šiol kelsiuosi 5 valandą ryto ir tokiu būdu skirsiu daugiau laiko sau bei spėsiu nudirbti daugiau darbų“. Žmogaus miegas yra gana sudėtingas procesas, susidedantis iš tarpusavyje besikeičiančių miego ciklų, o šie – iš miego fazių. Teigiama, kad geriausia pabusti „greitojo miego“ fazėje, tuomet žmogus pabus lengviau, bus energingas ir žvalus. Jei pabundama gilaus arba „lėtojo miego“ fazėje, tuomet visą dieną gali persekioti nuovargis ir vangumas. Atraskite tinkamiausią kėlimosi laiką – jei tam tikras laikas netinka ir pastebite, kad atsikeliate vangus ir pavargęs, tuomet pamėginkite kėlimosi laiką paankstinti apie 15-20 minučių. Atminkite, kad kokybiškam poilsiui reikia apie 8 valandų miego. Ilgainiui kėlimosi tuo pačiu metu įprotis susiformuos savaime, tik turėkite šiek tiek kantrybės.

 

7) Jeigu žinote, kad iš lovos Jums išlipti itin sunku, galite pasinaudoti keletu kitų gudrybių, pavyzdžiui, pastatyti žadintuvą toliau nuo lovos ar prabudimui naudoti tokią muziką, kuri Jus tikrai išbudins. Jei tai Jums atrodo per sudėtinga, tuomet tiesiog gerbkite savo kūną, ilgiau pasirąžykite, pamasažuokite veidą ir galvą šiltais delnais ir pasakykite sau „labas rytas, štai ir nauja diena. Atsikėlęs anksčiau nesigailėsiu ir skirsiu daugiau laiko sau“.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai