Apie erekcijos sutrikimus tylėti nereikėtų

Erekcijos sutrikimai lytinį gyvenimą „gadina“ maždaug pusei penkiasdešimtmečių. Jei artimu intymiu ryšiu vis dar norisi taip pat kokybiškai džiaugtis (o tai žmogaus sveikatai tikrai svarbu), galima rasti individualiu atveju tinkančių sprendimų – tereikia kreiptis į gydytoją urologą ir išsamiai papasakoti apie savo problemą. Beje, jauni vyrai taip pat ne išimtis – erekcijos sunkumai gali aplankyti ir juos. 

 

 

Nuo lengvų iki labai sunkių sutrikimų 

 

Erekcijos sutrikimai gali būti kelių sunkumo laipsnių – nuo lengvų, kai varpa nesukietėja tik kartais arba sukietėja nepakankamai, iki labai sunkių, kai niekada nepavyksta pasiekti jokios erekcijos ir atlikti lytinio akto visiškai neįmanoma. Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti. Žinoma, erekcijos sutrikimai gali kamuoti visą lytinį gyvenimą, tačiau net ir įgimtų sutrikimų atvejų įmanoma rasti sprendimų. Pavyzdžiui, šiais laikais siūloma gana pažangių varpos implantų, kurie tikrai galėtų padėti džiaugtis pakankamai kokybišku lytiniu aktu. 

 

 

Kai intymus gyvenimas nepelnytai nustumiamas į antrąjį planą... 

 

Pirmieji požymiai, signalizuojantys apie galimą erekcijos disfunkciją, dažniausiai pasirodo apie keturiasdešimtuosius – penkiasdešimtuosius gyvenimo metus. Natūralu, kad lytinis gyvenimas nukenčia dėl įvairiausių įsipareigojimų – šeimos, darbo, karjeros ir kitų rūpesčių. Vyrai, kaip ir jų partnerės, vis rečiau atranda laiko pasimėgauti intymumu ir lytinis gyvenimas atsiduria nebe pirmajame plane. Beje, su amžiumi gali mažėti ir lytinis potraukis – tai vyksta dėl natūralių vyriškųjų hormonų koncentracijų pokyčių organizme. 

 

 

Lytinė sveikata labai stipriai susijusi su kitomis gyvenimo sritimis 

 

Erekcijos sutrikimų ignoruoti tikrai nereikėtų – kuo ilgiau į problemą nekreipiama dėmesio, tuo labiau ji linkusi gilėti. Žinoma, dažnas vyras gali pasakyti, kad jam lytinė sveikata nevaidina pagrindinio vaidmens ir (arba) nėra pati svarbiausia, tačiau būtina suprasti, kad ji vis tiek daro didelę įtaką gyvenimo kokybei. Teiginiai, kad erekcijos sutrikimai yra nereikšmingi ir nesvarbūs, gali tebūti bandymas pabėgti nuo problemos ir pradėti vengti lytinio artumo. O tai jau gali atnešti ir nepasitikėjimą savimi, ir nerimo sutrikimą, ir netgi depresiją... Erekcijos sutrikimai labai susiję su psichologine, emocine ir socialine asmens sveikata, tad nesėkmės vienose srityse gali lemti netikėtumus lovoje (ir atvirkščiai). 

 

 

Poros turi kalbėtis – tik taip galima sėkmingai išspręsti problemą ir ne tik išsaugoti, bet netgi sustiprinti santykius 

 

Reikėtų nepamiršti, kad erekcijos sutrikimai nėra tik „vyro problema“. Kokybiški lytiniai santykiai lemia santykių sėkmę ir tvirtumą, nes tai labai svarbi jų dalis ir šį faktą paneigti būtų sudėtinga. Negalima vyro palikti vieno su problema – jei pastebima, kad jis galimai kremtasi dėl erekcijos sutrikimų, būtina jį padrąsinti kreiptis į gydytojus ir ieškoti pagalbos. 

 

Vyrai taip pat turėtų atsiminti, kad lytinių santykių vengimas gali įskaudinti jų partnerę – moteris netrukus pasijus atstumta, nereikalinga ir nepatraukli ir tai ilgainiui gali atsiliepti netgi patiems tvirčiausiems poros santykiams. Tad antrosios pusės turi kuo daugiau nuoširdžiai ir atvirai kalbėtis – bet kokie nuogąstavimai turi būti išsakyti garsiai. Reikėtų kalbėtis ir ryžtingai, ir švelniai, neįskaudinant savo partnerio. Kalbėjimasis gali padaryti labai daug, o problemų sprendimas kartu porą tik dar labiau suartina. Tad verta dar kartelį savęs atvirai paklausti – kam kankintis ir gyventi nežinomybėje, jei šiuolaikinė medicina gali pasiūlyti veiksmingą ir patogų erekcijos sutrikimų gydymą vaistiniais preparatais, kurių naujausias yra išskirtinai selektyvus ir nesukelia arba beveik nesukelia nepageidaujamų poveikių? Pasitarkite su gydytoju urologu dėl jums tinkamiausio vaisto paskyrimo. 

 

 

Šalin gėdą (nes jai čia ne vieta) ir pirmyn į kokybiškesnį lytinį gyvenimą 

 

Gana bijoti ir abejoti – laikas kreiptis į patikimą gydytoją urologą ir išsakyti visus savo nuogąstavimus, susijusius su lytiniu gyvenimu. Tikėtina, kad jis padės susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir kokybišką lytinį gyvenimą. Tereikia, kad to nuoširdžiai norėtų ir pats vyras, ir jo partnerė. Veiksmingą gydymą atrasti įmanoma tik mėginant, tad šalin gėdą ir pirmyn link pasitikėjimo savimi grąžinimo! 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai