Kaip kuo daugiau džiaugtis ir kuo mažiau liūdėti

Atvėsęs oras beveik kiekvienam atneša slogios nuotaikos epizodų. Ką jau kalbėti apie šaltus pirmadienio rytus, kai ne tik nesinori keltis iš lovos, bet ir užsiimti bet kokia kita veikla, išskyrus gulėjimą susisukus į šiltą apklotą. Tačiau net šalčiausio bei niūriausio sezono metu žmogus gali jaustis laimingas. O kaip tai padaryti? Pateiksime septynias paprastas idėjas, padedančias išvengti slogios nuotaikos ir nuolat spinduliuoti džiaugsmingą energiją. Neabejojame, kad ja užkrėsite ir aplinkinius! 

 

  1. Kuo daugiau juokitės

Juokas turi būti nuoširdus. Bendraukite su Jus prajuokinančiais žmonėmis, pažiūrėkite nuotaikingą komediją, paskaitykite šypseną keliančią istoriją. Kelios minutės tikro juoko mažina įtampą, atpalaiduoja ir atgaivina – organizme padidėja laimės hormonų gamyba, tuo pačiu sumažindama streso hormonų vyravimą. 

 

  1. Venkite negatyvios informacijos

Jei esate labai jautrus, pasistenkite kurį laiką vengti visko, kas gąsdina ar kelia liūdesį – neskaitykite šokiruojančių naujienų, nežiūrėkite kriminalų rubrikos, pasistenkite aplenkti pesimistiškai nusiteikusius žmones (žinoma, jei tai įmanoma). Kai kurių dalykų išvengti negalime, tačiau galime pasistengti „atsiriboti“ nuo blogos informacijos. 

 

  1. Judėkite, judėkite, judėkite

Judėti nebūtinai reiškia kasdien lieti prakaitą sporto salėje. Užsiimkite sau malonia veikla – pradėkite savo rytą mankšta, į darbą nuvykite dviračiu, vakarais aktyviau pavedžiokite šunį, pasikvieskite šeimos narius pasivaikščioti ir pasikalbėti apie praėjusią dieną. Judėjimas skatina laimės hormonų gamybą, gerina miegą (jei nesportuojama visai prieš pat pogulį) ir mažina nervinę įtampą. Paprasta kaip du kart du. 

 

  1. Įkvėpkite nuotaikingų kvapų

Aromaterapija taikoma nuo seniausių laikų. Tai veiksmingas alternatyviajai medicinai priklausantis gydymo būdas, padedantis atsipalaiduoti, sumažinti nervinę įtampą, pasijusti geriau ir laimingiau. Pamėginkite  į vonią įlašinti keletą levandų, ramunėlių, bergamočių eterinių aliejų lašų – jie atpalaiduoja, padeda nuo pečių „nusimesti“ dienos naštą. Citrusiniai (citrinos, apelsinų, mandarinų) ir vanilės kvapai gerina nusiteikimą, veja šalin nerimą ir įtampą. Aromaterapijos galia patikėti nesunku – tereikia ją išmėginti. Atraskite savo mėgstamiausius kvapus ir jų mišinius. 

 

  1. Pasistiprinkite naudingaisiais angliavandeniais

Džiovinti vaisiai, riešutai, sveikas grūdinis batonėlis, sumuštinis su sėklomis pagardinta duona tikrai suteiks energijos ir padės greičiau gamintis laimės hormonams. Jei jaučiatės nusiminę ir išsekę, nepamirškite sveikai užkandžiauti -  galbūt tik tiek ir reikia? Venkite greitai pasisavinamų angliavandenių (pavyzdžiui, rafinuoto cukraus) – jie sukelia gliukozės koncentracijos kraujyje svyravimus, kurie „išmuša“ organizmą iš vėžių – po energijos antplūdžių kamuoja išsekimo pojūtis, grėsmingai kinta nuotaika ir kamuoja sunkiai suvaldomas alkis. 

 

  1. Paskanaukite citrusinių vaisių ir kitų nuotaiką gerinančių maisto produktų

Citrusinių vaisių kvapas ir juose esančios naudingos medžiagos tikrai pakels nuotaiką ir papildys organizmą vitaminais. Įrodyta, kad citrusiniai kvapai gerina savijautą, o vitaminas C svarbus organizmo adaptyvinei funkcijai – atsparumui stresinėms situacijoms ir slogiai nuotaikai, stipraus imuniteto palaikymui, audinių regeneracijai. Ne paslaptis, kad vitamino C daug turi ne tik apelsinai, bet ir paprikos, petražolės, juodieji serbentai, brokoliai, kopūstai, netgi čiobreliai  – mėgaukitės vitaminais gausiais produktais. Mokslininkai teigia, kad nuotaiką pakelia ir bananai, juodasis šokoladas, natūralus jogurtas. Žinoma, svarbiausia saikas, kad mėgavimasis skanėstais netaptų emociniu valgymu. 

 

  1. Darykite gerus darbus

Duoti yra smagu. Tai daug smagiau nei gauti. Nepamirškite padėti kitiems, dalintis, matyti, kam reikia Jūsų geros širdies. Jei norite būti dar naudingesni, galite pamėginti savanoriauti – informacijos apie savanorystę gausu visur, tad nebijokite paieškoti. Padėdami kitiems suprasite, kiek daug turite ir kiek daug galite. Galbūt atrasite naujų pomėgių ir ne tik pagelbėsite kitiems, bet ir džiaugsitės mėgstama veikla. Ar galėjote žinoti, kaip mėgstate megzti kojines naujagimiams, jei niekada to nesate mėginę? Gyvenimo įprasminimas turi didelę galią – patikėkite. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai