Liga yra būdas gauti tai, ko neįmanoma gauti nesusirgus

Kai kurie psichoterapeutai mano, kad beveik visos ligos iš esmės yra psichologinės kilmės. Tačiau klasikinė medicina oficialiai pripažįsta septynias ligas, kurių pagrindas - psichosomatinis veiksnys. Tai:

1.Hipertenzija. Padidintas arterinio kraujo spaudimas, skausmai krūtinėje ir širdies plote, galvos skausmas, ypač pakaušio srityje, dusulys, oro trūkumas, kraujavimas iš nosies.

2. Bronchinė astma. Dusulys, švokštimas krūtinėje, padažnėjęs kvėpavimas, sausas kosulys, skrepliavimas.

3. Opaligė.  Rėmuo, vėmimas, pykinimas, viršutinės pilvo dalies skausmai, ypač nevalgius.

4. Opinis kolitas.  Viduriavimas, išmatos su krauju, pykinimas, pilvo skausmai, karščiavimas, padidėjęs pulsas, apetito nebuvimas, silpnumas.

5. Neurodermitas.   Veido, kaklo, alkūnių, pakinklių, ausų odos paraudimas, pleiskanojimas, šlapiavimas, niežulys.

6. Reumatoidinis artritas.  Sąnarių skausmas, raumenų silpnumas, akių sausumas, rytinis sąstingis, bendras nuovargis.

7. Skydliaukės hiperfunkcija. Tachikardija, padidėjęs prakaitavimas, rankų tremoras, nervingumas, svorio mažėjimas.

Visi mes turime poreikių. Ir norime, kad jie būtų patenkinti. Klausimas - tik kokiu būdu. Jei suaugęs žmogus dėl kokių nors priežasčių nėra pasiruošęs atvirai reikšti savo lūkesčių, tada  nesąmoningai  šie poreikiai bus patenkinti manipuliuojant kūnu. Pasireikš  liga. Kitais žodžiais tariant, sielos skausmas taps fizine kančia. Liga atsiras kaip būdas patenkinti iškilusius poreikius – kurių neįmanoma patenkinti kitu būdu.

Taigi, ką leidžia liga?

1. Rūpintis savimi be kaltės jausmo. Vaistai, visų rūšių priežiūra, brangūs testai, procedūros, tyrimai yra prieinami jums, nes jūs  sergate. Pabandykite tokią pačią sumą išleisti brangiems vitaminams, dietologo konsultacijoms ar masažo kursui . Nepavyks? Visada atsiras kažkas, kur investuoti yra svarbiau.

2. Teisė į poilsį. Paradoksas yra tas, kad dauguma šiuolaikinių žmonių, net turintys laisvą darbo grafiką, vis dar gyvena pagal principą: "moteriai yra tik du atvejai, kai ji gali nieko  neveikti: nėštumas ar liga. Vyrams telieka liga“. Ir visa sistema yra pagrįsta šiuo principu.

3. Artimųjų  rūpestis.  Kažkodėl dažnai nėra įprasta rūpintis "stipriais, protingais ir sėkmingais",  tais, kurie iš pažiūros gali patys pasirūpinti savimi. Liga suteikia teisę gauti šią priežiūrą ir švelnumą. Jei artimi giminaičiai ir toliau ignoruoja  nedviprasmiškus signalus dėl pagalbos, liga progresuos ir kai kuriuo momentu šie prašymai turės būti išgirsti. Ligoninėje jus tikrai lankys visa giminė!

4. Kolegų ir draugų dėmesys. Liga yra būdas jaustis ypatingu, vertu dėmesio. Jie kalba apie jus, jie aptaria  jus. Jūs tampate "dienos tema". Ir kuo  sudėtingesnė liga, tuo daugiau "o- joj“ ir „ach".

5. Pagarba. Žmogus, kenčiantis nuo ligos, kartu su gailestingumu, užuojauta ir  mintimis: "Viešpatie, apsaugok mane nuo šito..." sukelia nerimą ir net pagarbą. Jei tai, ką jūs darėte iki šiol dėl kokios nors priežasties nesukėlė aplinkinių pagarbos (visų pirma jums pačiam), tuomet rimta liga ją suteiks.

6. Galimybė nespręsti problemų. Susirgus rimta liga, jūs atidėsite naujų projektų įgyvendinimą ir nekeisite veiklos pobūdžio. Ilgalaikiai negalavimai yra rimta priežastis atidėti asmeninio gyvenimo ir karjeros klausimus. Netgi vaikas supranta, kad būdamas ligoniuku, privers tėvus santuokos nutraukimo idėją nukelti vėlesniam laikui.

7. Galimybė sustabdyti, sulėtinti rutiną, įsiklausyti į save. Dėl ligos gyvenimas smarkiai sulėtėja, o tai, kas buvo ignoruojama, iškyla į pirmą planą. Kiekvienas kvėptelėjimas, kiekvienas žingsnis yra svarbus.

8. Ligoto žmogaus „mirtinų“ norų vykdymas.  Paprastai, klausytis ligonio troškimų yra būtina norma. Galų gale susirgus galima priversti  vyrą suremontuoti butą, o žmoną- kasdien gaminti skanius pietus.  Jau nekalbant apie kitus“ pasaulinio lygio“ norus.

9. Pamatyti pasaulį  „kitomis akimis“. Liga leidžia jums patekti į kitą realybę. Jei gulint valandų  valandas tenka apžiūrinėti užuolaidų  audeklo klostes, įžvelgti keistus gyvūnus lubų įtrūkimų kontūruose  ar  kreipti akis į už lango žaliuojančio beržo lapų plazdėjimą, tada į realų pasaulį pradedama žiūrėti  visai kitomis akimis.

10. Apmąstyti savo gyvenimą. Rimta liga atveria  mintis, kurių anksčiau jūs vengėte. Kai išsigąstate ligos,  melas apie save ir  gyvenimą kažkur išnyksta ir į sąmonę smelkiasi tiesa. Persitvarko mąstymas ir vertybių sistema. Pakartotinai įvertinate  savo gyvenimą.

Pripažinti aprašomus dalykus be tinkamo psichologinio pasirengimo itin sunku.  Todėl  prasminga į suvokimą eiti mažais žingsneliais:

1. Užduokite sau klausimą: ką  galiu gauti sirgdamas šia liga? Sukurkite sąrašą. Nuoširdžiai, su pavyzdžiais.

2. Išgyvenkite kiekvieną punktą. Nesmerkdami savęs, bet  prisipažindami sau kaip būdą gauti kažką labai svarbaus.

3. Leiskite sau įgyvendinti svajones atviruose santykiuose, drąsiai  iškeldami savo poreikius, kalbėdami apie juos. Pateisinkite slaptus norus ir poreikius.

Liga praeina, kai joje išnyksta būtinumas.

Parengė: L.Varanavičienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai