Kaip su perašlimu kovoja pasaulis?

Peršalimo ligos kamuoja žmones visame pasaulyje. Problema lyg ta pati, tačiau kiekviena šalis turi savo gydymosi tradicijas. Gal verta keistis patirtimi?

INDIJA

Imbiero arbata Indijoje yra  vaistas nuo peršalimo Nr.1. Norint paruošti puodelį, reikia išpjauti šviežią imbiero šaknies dalį 1,5-2 cm pločiu, sutrinti ją su žieve porcelianine ar plastikine trintuve, dėti sultingą minkštimą į arbatos sietelį ir užplikyti verdančiu vandeniu. Po dviejų minučių arbata yra paruošta. Jos skonį galima apibūdinti kaip karčiai rūgštų, tonizuojantį, kartais iki ašarų. Dienos eigoje išgėrus tris ar keturis puodelius arbatos, sekantį rytą peršalimo kaip nebūta. Svarbiausia, kad imbieras būtų šviežias. Tai rodo šios savybės: šviesi oda, ryškus, panašus į citrusų kvapas, sultingas pjūvis.

Pastaba. Kiekvienoje virtuvėje naudojama metalinė trintuvė netiks. Kai imbieras liečiasi su metalu, praranda daug vitaminų.

KINIJA

Kinai teigia: „ Vaistas nuo peršalimo ar gripo visada yra su mumis: tai taškinis masažas“. Plaštakoje yra taškas, kuris taip ir vadinamas "peršalimo tašku". Jis yra delno apačioje, ant nykščio gauburio. Mintyse nukreipkite žemyn tiesias linijas per smiliaus piršto vidurį ir per nykščio vidurį – jums reikalingas jų sankirtos taškas. Jei žmogus  serga ar tuoj susirgs, ši vieta paspaudus bus gana skausminga. Reguliarus taškinis masažas ne tik pašalina simptomus, bet ir apsaugo šaltuoju sezono metu nuo peršalimo nemalonumų. Masažuoti būtina abiejų rankų taškus.

Pastaba. Taip pat yra gerklės skausmo taškas. Jis yra išorinėje plaštakos dalyje, tarp didžiojo ir bevardžio pirštų kaulelių.

PRANCŪZIJA

Esant bet kokiems, su temperatūra susijusiems negalavimams, prancūzai rekomenduoja pamirkti vonioje.  Tik ne karštoje ir ne šaltoje, bet šiltoje - normalios kūno temperatūros. Prancūzai įsitikinę, kad šiltas, šiek tiek vėsus vanduo palengvina karščiavimą, naikina infekciją ir apskritai gerina savijautą. Ypač jei po atpalaiduojančios vonios išgersite kokybiško brendžio šlakelį ir pakankamai išsimiegosite.

Pastaba. O be to, peršalus ar gripuojant, prancūzai rekomenduoja valgyti aštrų (bet ne riebų!) maistą. Gydytojai sutinka su šia liaudies išmintimi: rytietiškų prieskonių ir populiarių  Viduržemio jūros žolių eteriniai aliejai tikrai naudingi peršalus.

[banner-24]

IZRAELIS

Vištienos sultinys yra garsus kaip "žydų penicilinas". Galite neabejoti: nuo šalčio ar gripo jis bus efektyvesnis nei tikras penicilinas, nes antibiotikai yra bejėgiai prieš virusus. Kokia sultinio paslaptis? Antivirusinių priemonių jame, žinoma, nėra. Bent jau šiuolaikiniam mokslui tai nėra žinoma. Bet  yra medžiagos, kurios aktyvuoja imuninę sistemą. Taigi mamos ir močiutės intuicija pasitvirtino. Be to, psichologinis faktorius taip pat svarbus:  sultinį verda ir atneša negaluojančiam į lovą artimas žmogus. O tai labai malonu.

Pastaba. Jei gersite sultinį per šiaudelį, kaip dažnai pacientams siūloma, dalis efekto išnyks. Kvapas ir garai vaidina svarbų vaidmenį (gaunama inhaliacija). Ir, žinoma, riebalų kiekis  naudingų savybių neprideda: gydanti sriuba turėtų būti lengva ir skaidri.

VOKIETIJA

Galbūt labiausiai skanus vaistas nuo peršalimo  yra karštas  vynas- gliuvainas. Nors gėrimo vardas vokiškas , tradicija gerti karštą vyną su prieskoniais žiemą, ypač pajutus peršalimo simptomus, yra labai paplitusi visoje Vidurio Europoje ir Skandinavijoje. Reikalingi ingredientai: sausas raudonasis vynas, cinamonas, gvazdikėliai, citrinos žievelės, medus.

Priešvirusinės savybės patvirtintos tyrimais: dėl unikalių  raudonojo vyno bei naudingų sveikatai  prieskonių savybių peršalimo viruso  rizika sumažėja beveik per pusę. Papildomas gliuvaino poveikis - gilus miegas.

Pastaba. Medus dedamas į paruoštą gėrimą, nes  kaitinant prarandama dalis gydomųjų savybių.

AUSTRALIJA

Australija garsi priemone, jau seniai tapusia tarptautine: eukalipto aliejumi. Šio aborigenų vaisto veiksmingumas įrodytas moksliniais tyrimais. Eukalipto aliejų, kaip aktyvią medžiagą,  garsūs gamintojai naudoja preparatams nuo peršalimo gaminti. Aliejus palengvina kvėpavimą per užgultą nosį, taip pat padeda atsikosėti ir sumažina uždegimą. Populiarios inhaliacijos, vonios su eteriniais aliejais, aromatinės lempos nakčiai.

Pastaba. Eukalipto aliejus gali būti naudojamas grynas arba maišytas su kitais eteriniais aliejais: levandų (ramina ir padeda užmigti), mėtos (tonizuoja ir padeda koncentruotis).

RUSIJA

Jei skauda gerklę, „gargaliuoja“ plaučiai, „bėga“ nosis, „smaugia“ kosulys- rusai iš karto kuria rusišką pirtį. Špypščiančiam garui kylant nuo įkaitusių akmenų, jie beržinėmis vantomis vanoja vienas kitam šonus.

Pastaba. Saugant sveikatą, naudingiau apsiriboti 70 – 75 laipsniais karščio.

Parengė: L.Varanavičienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai