Sveikata ir kompiuteris – tai du nesuderinami dalykai?

Ne paslaptis, jog dirbančiųjų su kompiuteriu ratas sparčiai plečiasi. O kur dar vaikai bei moksleiviai, kurie savo kasdienybės jau nebeįsivaizduoja be kompiuterio ar išmaniojo telefono…Taigi, turime jau dabar pradėti rūpintis savo ir kitų sveikata, kad praleistas laikas prie kompiuterio nesukeltų rimtų sveikatos problemų ateityje.

Galvos skausmai kurie atsirado nuo ilgalo darbo prie kompiuterio

 

Ne vienas žmogus, tikriausiai, yra pajutęs, kuomet po ilgos darbo dienos prie kompiuterio, kartais atsiranda galvos skausmas, kuris apima tolygiai visą galvą arba vieną jos pusę – stipriau. Tokį galvos skausmą gali išprovokuoti stresas, raumenų įtampa, nepatogus sėdėjimas prie kompiuterio ekrano, kuomet būna išlenkta nugara ir kaklas. Todėl tiem, kurie norėtų išvengti tokių galvos skausmų yra patariama vengti streso, mažinti statinį darbo krūvį, kurį patiria kaklas tuomet, kai mes ilgą laiką dirbame prie kompiuterio.

Jei net ir po ilgo laiko, pakeitus sėdėjimo padėtį, pailsėjus, galvos skausmai vis dar nepraeina, tuomet tokius įtampos galvos skausmus efektyviai malšina vaistai nuo skausmo. Svarbiausia yra nekentėti ir imtis efektyvių priemonių galvos skausmo numalšinimui.

 

Kodėl vaikams nerekomenduojama prie kompiuterio praleisti daugiau nei 2 valandas?

 

Dauguma tėvų supranta, jog ilgas laikas prie kompiuterio gali itin pakenkti vaikui. Jog vaikui pakenkė šiuolaikinės technologijos pastebėti nesunku. Kartais tėvai mato, jog jų vaikas tapo emociškai nestabilus, nervingas. Viso to priežastis gali būti kompiuteris.

Negana to, nuo besaikio žiūrėjimo į ekraną vaikui gali atsirasti įvairios akių ligos, – akių perštėjimas, ašarojimas ir skausmas. Nieko keisto, jog nuo greito vaizdų kitimosi ekrane, greitai atsiranda ir akių nuovargis, paraudimas, dvejinimasis, miglotumas. Dėl to būtina kontroliuoti laiką, kuris mažųjų yra praleidžiamas prie kompiuterio ekranų. Kad akys nenuvargų labai svarbu susireguliuoti kompiuterio ekrano apšvietimą, laikytis tinkamo atstumo. Atstumas nuo ekrano iki akių turėtų būti ne mažesnis, kaip 60cm.

Be to, ne paslaptis, jog nuo netinkamo ir ilgo sėdėjimo prie kompiuterio nukenčia vaikų raumenys ir stuburas. Dėl nepatogios sėdėjimo padėties vystosi stuburo iškrypimai, diskų pasislinkimai, gali atsirasti nugaros skausmas. Tad tėvams yra būtina stebėti ir kontroliuoti vaiko praleidžiamą laiką prie kompiuterio.

Vyrai, kurie dirba sėdimą darbą rizikuoja susirgti potencijos ligomis

Tiems vyrams, kurie daug laiko praleidžia sėdėdami vienoje vietoje, rizika susirgti potencijos ligomis yra daug didesnė nei tiems, kurie užsiima fiziniais darbais. Taip yra todėl, jog gerai potencijai palaikyti yra labai svarbu judėjimas, o darbas prie kompiuterio nei iš tolo nepanašus į judrų. Todėl biurų darbuotojai yra priskiriami prie didelės rizikos grupės žmonių, kuriuos gali varginti potencijos ligos. Kiekvienas vyras, kuris nori išvengti potencijos ligų, turėtų subalansuoti gyvenimo būdą – sportuoti, sveikai maitintis, mažiau vartoti alkoholio, nerūkyti ir vietoj ramaus vakaro, sėdėjimo prie televizoriaus,  rinktis aktyvesnį laisvalaikio praleidimo būdą.

 

Riešo skausmai

 

Sakoma, jog riešo skausmas dažnai vargina programuotojus, nes būtent šios profesiojos atstovams tenka praleisti itin daug laiko prie kompiuterio, dirbant su klaviatūra ir kompiuterio pele. Ne visuomet tas darbas būna patogus, o darbo vieta – ergonomiška. Tuomet ir atsiranda tie itin nemalonūs riešo skausmai.

Jie dažniausiai atsiranda dėl netaisyklingos rankos, riešo padėties naudojant klaviatūrą. Tuomet sparčiai vystosi riešų nervinė įtampa, skauda pirštus, delno ir riešo sritį. Žmonės dažnai nekreipia į pirmuosius skausmus dėmesio, tačiau kai riešo skausmai ima varginti nuolat, tuomet sunerimstama, ieškoma priemonių, kurios galėtų padėti numalšinti skausmą.

Išmokus taisyklingai laikyti riešą galima išvengti riešo skausmų, vaistų nuo skausmo ir riešio kanalo sindromo, kurio nemalonūs simptomai – pirštų odos sausumas, plaštakos raumenų atrofija, pablogėjęs pirmų keturių pirštų jutimas – dažnai būna išgydomas tik su operacijos pagalba. Sveikata ir kompiuteris gali būti du suderinami dalykai. Viskas ko reikia – tai tik noras, žinios ir panaudojimas praktikoje.

 

L. Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai