Augaliniai vaistai mūsų namų vaistinėlėje

Dar vasarą prisiskinti liepžiedžiai, iš močiutės sodo parsineštos ir sudžiovintos medetkos, kmynai ar kitos prieskoninės, gydomosios žolelės – jos tikrai atranda savo vietą namų vaistinėlėje.

Nuo senų senovės mūsų protėviai gydymui naudojo augalinės kilmės vaistus: kai kuriuos iš jų patys pasigamindavo, kai kuriuos nusipirkdavo vaisinėje...Ir visa tai buvo naudojama §tam, kad kuo greičiau, naudodami augalinius vaistus,  įveiktume įvairias ligas.

 

Gydymas eteriniais aliejais –aromaterapija

 

Mažas lašelis eterinio aliejaus gali daryti teigiamą poveikį žmogaus sveikatai. Štai, pavyzdžiui, lašelis pipirmėčių eterinio aliejaus visuomet padės kelionėse, kuomet pykins (ypač tuos, kurie plaukia laivu ir būna „užsupti“, pasireiškia jūros liga), palengvins dirgliosios žarnos sukeliamus nemalonius simptomus.

Sudžiovintų kvapniųjų levandų maišeliai puikiai pasitarnaus tuomet, kai norma palaikyti malonų kvapą drabužių spintose, o štai prieš miegą levandų eterinio aliejaus deginimas namus pripildys ramaus, atpalaiduojančio kvapo. Levandos pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir valo mūsų namų patalpas, tačiau su levandų aliejumi, kaip ir visais kitais eteriniais aliejais, nereikėtų persistengti – užtenka vos keleto lašų eterinio aliejaus, kad pajustume jo stiprių kvapą ir teigiamą poveikį.

 

Pavasario žiedai – grožėtis ir gydyti

 

Jog daugybę gydomųjų savybių turi augalai pastebėjo dar gydytojas R. Bachas, kuris atrado net kelis šimtus įvairių vaistinių derinių tarp augalų ir jų poveikio sveikatai. Bacho terapija dar ir dabar naudojasi daugybė žmonių, kurie siekia pasveikti nuo įvairių ligų.

Vasarą, vos tik pražysta liepos, žolininkės ir moterys lekia skinti jų žiedų ir lapų. Tačiau reikėtų žinoti, kad liepų negalima skinti pakelėse. Visas žoleles, jei jos renkamos natūraliai augančioje gamtoje, reikia skinti atokiau nuo pramonės objektų.

Vertėtų atsiminti ir kitą svarbią taisyklę – žolelės niekada neplaunamos. Jei skinate liepas, reikia suspėti jas prisiskinti iki to laiko, kol jų žiedų dar nenuplovė lietus. Jei lietus juos nuplovė  -tokie žiedai tampa beverčiai. O štai medetkas reikia skinta tada, kai tik žiedai prasiskleidžia ir nuo jų nudžiūsta rasa, kitu atveju, kuomet medetkų žiedai išsiskleidė prabūna keletą dienų, jie praranda savo dalį vaisinės vertės. Bet koks žiedas vaistiniu atžvilgiu yra vertingas prasiskleidęs 1-2 dienas.

Nežinant šių taisyklių augaliniai vaistai gali neduoti jokios naudos, būti beverčiais.

 

Augaliniai vaistai – vyriškiems sveikatos sutrikimams gydyti

 

Augaliniai vaistai gali būti naudojami ir vyriškų sveikatos sutrikimų gydyme. Pavyzdžiui, „Prostamol Uno“ – tai vaistinis preparatas, kuris yra gaminamas iš palmių (Serenoa repens) vaisių ekstrakto.

Vyrai, kuriuos vargina šlapimo nelaikymas, dažnas šlapinimasis (ypač naktį),  prostatos ligos, naudodami augalinės kilmės vaistą, kurio veiklioji medžiaga yra Sabalpalmių (Serenoa repens) vaisių ekstraktas, gali apsisaugoti nuo tolesnio priešinės liaukos audinio išvešėjimo,  sumažinti šlapimo pūslės spaudimą, sustiprinti šlapimo srovę.

Vyriškos ligos dažnai būna gydomos ilgą laiką, pavyzdžiui, nevėžinės kilmės prostatos padidėjimas (gerybinė prostatos hiperplazija) yra ilgai trunkanti liga, todėl „Prostamol uno“ būtina vartoti ilgiau. Gydymo veiksmingumas ypač priklauso nuo kasdienio vartojimo reguliarumo. Simptomų pagerėjimo galima laukti apytikriai tik po 6 savaičių vartojimo. Kol pasiekiamas visiškas veiksmingumas gali praeiti trys mėnesiai. Tačiau nereikėtų bijoti naudoti šio vaisto ilgą laiką, nes jis yra augalinės kilmės ir neturėtų turėti šalutinių poveikių.

 

Prieš geriant augalinius ir cheminius vaistus. Ką būtina žinoti?

 

Kartais žmonės norėdami greičiau pasveikti ima gerti tiek cheminius vaistus, tiek įvairias vaistažoles. Pavyzdžiui, peršalus griebiamasi ne tik vaistų nuo peršalimo, antibiotikų, bet ir gydosi liaudiškai. Taip daryti nereikėtų, nes trigubai yra suaktyvinama antibiotikų veikimas.

Tačiau labai svarbu atsiminti, kad vartojant cheminius vaistus jų negalima gerti vienu metu su vaistažolėmis. Turi praeiti mažiausiai pora valandų, o geriant kai kuriuos stiprius vaistus,  net ir pusdienis.

 

L. Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai