Žiemos linksmybės visai šeimai: rogės, slidės ar pačiūžos?

Žiema – vienas iš gražiausių metų laikų, kuris dovanoja ne tik baltas pusnis bei cinamonu kvepiančius namus, bet ir įvairias žiemos linksmybes.  Kai gyveni poroje, rodos, pasirinkti žiemos pramogas yra labai paprasta, tačiau kai atsiranda vaikai – tai tampa sudėtinga misija. Sunku pasirinkti tokias žiemos pramogas, kurios patiktų ir suaugusiems, ir vaikams. Ne tik patiktų, bet ir būtų saugios. Jei Jūsų paklaustumėme, kokios žiemos pramogos – rogės, slidės, ar pačiūžos – labiausiai patinka Jūsų šeima, kokį atsakymą pasirinktumėte?

Rogės – seniau ir dabar viena iš populiariausių šeimos žiemos pramogų

Tikriausiai daugelio žmonių atmintyje vis dar yra saugomi prisiminimai, kuomet kiekvieną žiemą su tėčio stumiamoms rogėmis kur nors važiuodavo. Tai buvo akimirkos, kurių nebuvo galima nusipirkti už jokius pinigus, bet jos suteikdavo tiek daug laimės.

Rogutės - viena saugiausių ir linksmiausių žiemos pramogų visai šeimai. Smagu nuo kalno važiuoti rogutėmis, o nusileidus vėl į jį kopti. Gera grįžti namo ir po tokių žiemos linksmybių jausti malonų nuovargį ir vos padėjus galvą ant pagalvės užmigti.

Tiesa, ne visiems rogutės kelia teigiamas emocijas ir prisiminimus. Atsiranda tokių, kurie prisimena savo ne itin sėkmingus nusileidimus nuo kalniuko su rogutėmis, akimirkas,  kuomet jų nesuvaldė ir atsitrankė į medį, o dėl staigaus stabdymo kojomis patyrė kojų traumą ar net lūžį. Po traumos atsiradęs kojų skausmas ar kojų tinimas dažnam sugadina nuotaiką ir visas žiemos pramogas.

Slidės – gerai, jei moki čiuožti, bet jei ne – traumos garantuotos

Lietuva – puiki šalis slidžių sportui. Slidinėjimo trasas galima rasti kai kuriuose Lietuvos kurortuose, šalies sostinėje, o ir paprasti kalniukai žiemą tampa daugelio lankoma slidinėjimo vieta. Lietuviai nuo senų laikų mėgsta slidinėti, šį žiemos sportą renkasi šeimos, kurios turi vyresnio amžiaus vaikų, pavyzdžiui, paauglių.

Normalu, jog paaugliams jau nebeįdomu nuo kalno leistis su rogutėmis, jiems reikia daugiau pojūčių, adrenalino ir slidės tą gali suteikti. Žinoma, pasitaiko, kad ne visi įvertina savo galimybes ir vietoj to, kad pasirinktų pradedančiųjų trasą, pasirenka pavojingas, profesionaliems slidinėtojams skirtas trasas, dėl to ir nusileidimas nuo kalno ne visiems baigiasi sėkmingai.

Viena iš dažniausių slidinėjimo traumų, kurias patiria slidinėtojai, tai – raumenų patempimai, kojos, blauzdos kaulų lūžiai. Jie dažnai pasitaiko dėl to, jog žmonės leisdamiesi su slidėmis nuo kalno paprasčiausiai nemoka jų sustabdyti. Tinkamai išmokus stabdyti su slidėmis būtų galima išvengti kelio sąnario traumos, menisko ar, šalutinių raiščių plyšimo ir kitų traumų.

Pačiūžos – pramoga, kuria galima džiaugtis ištisus metus

Nereikia laukti žiemos, kad galėtum imti ir užsidėti pačiūžas. Didžiausi Lietuvos prekybos centrai ištisus metus siūlo šią mokamą pramogą, tad pačiūžos nėra pats populiariausias žiemos sportas visai šeimai.

Mieste žiemą atsiradusios ledo arenos privilioja tiek šeimas, tiek poras. Tiesa, pastarųjų pasitaiko dažniau. Šeimos atvirų ledo arenų miestuose nesirenka dėl vienos paprastos priežasties – jos būna nedidelės ir jose daug žmonių, tad tikimybė atsitrenkti vienas į kitą ir patirti traumą išties nemaža. Šeimos dažniausiai renkasi ledo arenas, kuriose vaikai, nemokantys čiuožti, gali išmokti tai daryti: ten yra treneriai, kurie mielai pamoko mažuosius čiuožti su pačiūžomis.

Visgi, dažniausiai pasitaikanti čiuožinėjimo su pačiūžomis trauma – riešo patempimas. Po tokių traumų sumuštą vietą rekomenduojama patepti tepalu nuo skausmo. Dauguma sportininkų žino, jog patinimui ir kraujosruvoms mažinti veiksmingas heparino tepalas, pavyzdžiui, „Lioton 1000“.

Pasitaiko ir rankos kaulų lūžių, raktikaulio ir žastikaulio išnirimų – šios traumos atsiranda tada, kai žmonės krisdami priekiu remiasi ranka, o ši, patirdama svorį, gali net ir lūžti.

Jei vis dar galvojate, kokią žiemos pramogą pasirinkti visai šeimai, rinkitės pagal savo poreikius, pagal vaikų amžių. Tačiau nepamirškite, jog planuotos linksmybės gali baigtis neplanuota trauma, tad lekiant ant kalniuko ar į ledo areną būkite atsargūs ir pasirūpinkite, kad netikėtos traumos nesugadintų  nuotaikos.

L. Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai