Kokių meilės paslapčių galėtume pasimokyti iš Senovės Romos gyventojų?

Italai – aistringi vyrai, kurie ne vienai moteriai apsuka galvas. Jų gestai, kalbos manieros, aistringi bučiniai, ir saldūs žodžiai – visa tai pavergia silpnosios lyties atstovių širdis.  Nieko keisto, nes jau senovės Romoje meilė ir seksas išties užėmė itin didelę dalį romėnų gyvenime...

I meilės paslaptis: Bučiuotis viešumoje draudžiama, namuose – privaloma

Beklaidžiodami po pasaulio muziejus galime pastebėti freskas, paveikslus, kuriuose atsispindi senovės romėnų gyvenimas. Atrodo, jie leisdavo sau išties daug – terminėse pirtyse vykdavo ne tik draugiškas, bet ir intymus bendravimas, o štai gatvėse, kitaip nei šiais laikais, senovės Romos viešumoje niekuomet nepamatytume besibučiuojančios poros.

Pasirodo, padorumas neleido viešai bučiuotis, į tai buvo žiūrima nepalankiai, net jei besibučiuotų sutuoktinių pora. Savo jausmams parodyti senovės romėnai rinkdavosi tik intymioje aplinkoje, dažniausiai, savo namuose.

Alberto Angela knygoje „Meilė ir seksas senovės Romoje“ teigiama, kad senovės romėnai mėgo bučiuotis, įstatymiškai susituokusios poros turėjo „bučinio teisę“, tad nieko keisto, kad Senovės romėnai mokėjo įvairių technikų bučinius, kurie turėjo netgi savo tam tikrus pavadinimus. Buvo trijų tipų bučiniai: osculum, savium ir basium.

„Osculum“ bučinys – tai toks, kuomet bučiuojamasi sučiauptomis lūpomis, jis nėra aistringas, tai – nekaltas bučinys. Kiekvieną dieną žmona privalėjo mažų mažiausiai tokiu bučiniu apdovanoti savo vyrą. Aistringas bučinys buvo vadinamas „Savium“ – tai erotiškas įsimylėjėlių bučinys, kuomet bučiuojantis yra naudojama liežuvis. „Basium“ (it. „bacio“ – „pabučiavimas“) – tai karštas bučinys, skirtas pabučiuoti savo žmonai ir vaikams.

O, kad taisyklė kiekvieną dieną bučiuoti savo sutuoktinį galiotų ir mūsų šeimose, galbūt tuomet mažiau būtų taip dažnai besiskiriančių porų?

II meilės paslaptis: Kaip suvilioti moterį?

Anot žymaus rašytojo Ovidijaus, vyras pirmasis turi imtas iniciatyvos užkalbinti moterį, dėl to, jog to meto moterys neleido sau viešai provokuoti vyrų. Anot Ovidijaus, su moterimi reikia kalbėti „maldos intonacijomis“ – taip ji bus itin pamaloninta. Pirmiausia moteriai pasiūlyti draugystę, o tik paskui savo meilę.

Moterų silpna vieta, anot rašytojo, yra komplimentai, tad reikia ją užversti komplimentais. Atkreipti dėmesį į jos drabužius, girti juos, sakyti itin malonias frazes, pavyzdžiui „At, tu įžiebi liepsnas“. Tikras romėnų vyras žinojo, kad norint suvilioti moterį niekuomet negalima kalbėti apie moters trūkumus – tiek fizinius, tiek charakterio bei klausti moters amžiaus.

III meilės paslaptis: Pasakymas „skauda galvą“ kai norima išvengti sekso

Poroje dažnai nutikdavo taip, kad vyras norėdavo lytinių santykių, o moteris – ne, todėl senovės romietės, norėdamos išvengti aistringos nakties, savo vyrams sakydavo, kad jas kamuoja galvos skausmas ir dėl šios priežasties jos negali mylėtis. Dar ir šiandien kai kurios moterys, norėdamos išvengti lytinio suartėjimo su savo partneriu, dažnai naudojasi frazę „skauda galvą“. Kartais vyrai sako, kad greitas seksas būtent padėtų numalšinti galvos skausmą, tačiau moteris, kuri nori išvengti jo, mieliau paieškos, kur tie vaistai nuo galvos skausmo.

IV meilės paslaptis: Tikėti vyriškomis galiomis ir rūpintis jomis

Vyro vaisingumas senovės romiečių buvo vertinamas kaip geriausias ginklas nuo blogųjų dvasių. Vaisingumas, žinoma, glaudžiai susijęs su vyro genitalijomis, todėl milžiniškas bronzinis penis su varpeliais buvo skirtas atbaidyti blogį, nesėkmes bei piktąsias dvasias. Jis buvo nesusijęs su seksu, tačiau susijęs su namų ir gyventojų apsauga.

Italijoj, Pompėjoje,  dar ir dabar galima pamatyti išlikusių freskų, kuriose matomas ereguotas penis – vyro vaisingumo simboliai, kurie buvo piešiami ant namų, gatvių plokščių ar net duonkepės krosnies. Pakilęs penis buvo geras ženklas, žadantis, kad gerai...kils tešla. Visą viduramžių pradžią buvo randama falų išraižytų ar nupieštų ant durų staktų, tačiau po tūkstantųjų metų bažnyčios vadovybė nusprendė uždrausti šiuos simbolius, kurie buvo laikomi nepadoriais.

Šiandien vyrai gal ir negarbina vyriškumo ženklų – nenešioja falų pakabukų ant kaklo, neraižo jų ant namų sienų, tačiau mažų mažiausiai ką jie gali padaryti – tai rūpintis savo vyrišku pasididžiavimu, taip, kaip rūpinosi senovės romėnai.

L.Rimgailė

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai