Kokius pavojus slepia atgimstanti gamta?

Kas vieniems gražu, kitiems – pavojinga. Taip jau yra, kad net ir tokie nekalti grožį ir kvapą skleidžiantys žiedai kai kuriems žmonėms kelia rimtus sveikatos sutrikimus. Vieni juos skina, o kiti nuo jų slepiasi.

Priežastis – alergija. Alergija – pavasario palydovas

 

Pastaraisiais dešimtmečiais pasauline problema tampa aplinkos užterštumas. Tyrimai parodė, kad jis daro didžiulį neigiamą poveikį žmogaus organizmui. Nustatytas tiesioginis ryšys tarp aplinkos užterštumo ir alergiškų asmenų skaičiaus. 

„Alergija yra viena iš pakitusių organizmo reakcijų. Kad ji pasireikštų, organizmas turi būti įjautrintas. Dažniausiai pasitaikanti alergija – sezoninis akių konjunktyvitas. Pavasarį organizmas pradeda reaguoti į ore tvyrančias žiedadulkes, ir tai pasireiškia akių ašarojimu, perštėjimu, paraudimu. Dažniausiai pažeidžiamos abi akys“, – komentuoja oftalmologas Saulius Galgauskas.

Alerginis konjunktyvitas yra alerginė reakcija, kurios metu gaminami specifiniai alergeno antikūnai. Alergenas veikia ašarose esančius mastocitus, pastarieji aktyvina uždegimo mediatorius. Svarbiausi uždegimo mediatoriai (histaminas ir prostaglandinai) vėliau sukelia minėtuosius būdingus akių alergijos simptomus. 

Alergines akių ligas gali sukelti įvairūs alergenai, patekę į organizmą oro lašeliniu būdu (augalų žiedadulkės, dulkių erkutės, naminių gyvūnų pleiskanos, pelėsinių grybelių dalelės) arba kontaktiniu būdu (ilgą laiką lašinami akių vaistai, kosmetinės akių priemonės, kontaktiniai lęšiai).

Pavasarinio alerginio konjunktyvito priežastys nėra visiškai aiškios. Manoma, kad šią ligą sukelia saulės spinduliai, užterštas oras, ozono sluoksnio pokyčiai, dujų, dulkių ir dūmų perteklius aplinkoje, endokrininės sistemos sutrikimai.

 

Alergija nesirenka amžiaus

 

Alerginis akių konjunktyvitas nesirenka žmonių pagal amžių ar lytį. Jis gali varginti bet kurį iš mūsų.

Paprastai akių alergiją nustatyti nėra sudėtinga. Diagnozei patvirtinti tiriamos junginių nuograndos, atliekamas kraujo tyrimas.

Alergologijos kabinetuose atliekami specialūs testai odos alergenams nustatyti.  „Aš visiems, kuriuos vargina akių alergija, rekomenduoju konsultuotis su akių gydytoju, alergologu, šeimos gydytoju, nes uždelsus gali atsirasti taškinis ragenos keratitas, galimos daug sudėtingesnės ligos“, – įspėja oftalmologas.

Ir nors neįmanoma gyventi pasislėpus nuo gamtos, tačiau S.Galgauskas pataria vengti augalų, kurie sukelia itin didelę alergiją, pavyzdžiui, jei jums sukelia alergiją beržų žydėjimas, neikite ten, kur gausu šių medžių.

 

Išeitis yra

 

Gydytojas oftalmologas jokiu būdu nesiekia išgąsdinti visų alergiškų žmonių. Anaiptol. Jis tvirtina, kad tikrai nereikia visą gamtos atgimimo laikotarpį slėptis uždarose patalpose. „Kaip minėjau, svarbiausia vengti alergeno – tai pagrindinė profilaktikos priemonė. Bet suprantama, kad žmogus nori išeiti į lauką, į gamtą, todėl alergeno visiškai išvengti nepavyks. Tokiais atvejais rekomenduojama vartoti antihistamininių preparatų, jie sumažina alerginę reakciją. Ir geriausia rinktis be konservantų.“

Perštinčioms, skaudančioms, ašarojančioms, paraudusioms akims padeda šalti pavilgai, dirbtinės ašaros, kurių sudėtyje nėra konservantų. Jei akių alergija yra lėtinė, jai paūmėjus neretai reikalingas specifinis gydymas, kurį gali skirti tik akių gydytojas. Alergija gydoma specialiais medikamentais – jie sumažina alergijos simptomus, stiprina imuninę sistemą.

 

Lecrolyn – alergijos priešas ir akių draugas

 

Gydytojas kelis kartus paminėjo, kad reikėtų naudoti specialias priemones. Ir viena tokių yra akių lašai Lecrolyn. Tai putliųjų ląstelių stabilizatorius. Dar neprasidėjus alerginei reakcijai jie užblokuoja kalcio kanalus. Jau prasidėjusią reakciją malšina iškart, ir po kelių valandų nelieka jokių simptomų. Slopina paraudimą, ašarojimą, akių vokų niežulį. Pagalbinės medžiagos malšina sausų akių simptomus – perštėjimą, deginimą, svetimkūnio jausmą akyse, ašarojimą.

Lecrolyn fasuotas specialiose pipetėse, yra ypač saugus ir efektyvus, nes be konservantų, vaistą pipetėse galima lašinti tiesiog ant kontaktinių lęšių. 4 proc. stiprumo Lecrolyn pakanka lašinti du kartus per dieną. Tai saugus preparatas – nesukelia nemalonių pojūčių, tačiau būtina lašinti taisyklingai.

Lecrolyn greitai ir efektyviai numalšina nemalonius pojūčius.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai