Vaistažolių galia, arba alyvos vietoj raminamųjų

Šviesusis ir dosnusis metų laikas! Pirmieji pavasario žalumynai, netrukus – vasaros žiedynai ir lapija, vėliau pabirsiančios vidurvasario ir rudenio subrandintos uogos... „Gamta sukūrė žmogui begalę augalų gyduolių, tai ir vartokime į sveikatą“, – linki Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų Augalų gydomojo poveikio komiteto pirmininkas Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas gydytojas fitoterapeutas Juozas Ruolia.

 

Ko negalima

 

Kai kuriuose augaluose vaistingųjų medžiagų yra tiek, kad juos, kaip ir medikamentus, pagrįstai galima vadinti chemija. Daugumos augalų chemija, tiesa, daug švelnesnė. Tačiau negalima jų vartoti be saiko, o tik taip, kaip paskirta. ...Štai žmogus gėrė stiprų jonažolių antpilą, pasekmė – opos ir opelės. 

Burokėlių sulčių negerkite šviežių – tik po paros iš jų išgaruoja nuodingi sieros junginiai.

Gydantis homeopatiniais vaistais, negalima vartoti pipirmėtės – ji „nutrina“ visą informaciją, kurią į organizmą „įrašė“ šie preparatai. (Keletas faktų abejojantiems pastarųjų veiksmingumu: popiežius Paulius VI apdovanojo homeopatijos kūrėją S. Hanemaną po jo mirties garbingais ordinais, o popiežiaus Jono Pauliaus II sveikata trejus paskutiniuosius gyvenimo metus palaikyta tik homeopatiniais vaistais.)

Keiksnojate gydytoją, kad nemoka sureguliuoti jūsų kraujospūdžio, o paskirtieji vaistai nepadeda? Ir tyliai geriate stiprią kavą, po penkis puodelius per dieną. Atsisakykite! Tiek daug kavos gali paskatinti širdies negalavimus, insultą. Klauskit medikų, ar su paskirtais vaistais dera kofeinas, t.y. kava ir arbata. Alkaloidą kofeiną organizmas priima kaip narkotiką. Jei vis dėlto jo vartojate, vakare ar iš ryto suvalgykite du šaukštus medaus – taip iš dalies neutralizuosite kofeino poveikį. Kofeinas išsekina nervines ląsteles; jis – it bizūnas senam arkliui: ląstele, nori nenori dirbk, trauk. Po išsekimo ateina depresija.

 

Žliūgė, kopūstas, notrelė...

 

Gamta sukūrė žmogui begalę augalų gyduolių. Žliūgės kompresu galite malšinti sąnarių skausmus. Jei skauda kelius, šia žole apėjusį daržą ravėkite klūpomis ir pasijusite geriau. Tiks ir gysločių, varnalėšų, šalpusnio lapų kompresai. Kopūstas mums tinka ir kaip salotos, ir kaip kompresai.

Raugintų kopūstų sriubos reikia valgyti moterims – tai saugo nuo krūties vėžio pasikartojimo. Sumušę bet kurią kūno vietą, patepkite specialiu tepalu ir dėkite kopūsto lapo kompresą; laikykite, kol mėlynė rezorbuosis. Jei sumušta krūtis, per kopūstlapio kompresą audiniai gaus natūralių fitoestrogenų, toks poveikis sveikatins.

Jei skausmingos ir gausios mėnesinės, padės baltažiedė notrelė.

Vyrams, kad jie būtų vyriški, reikia fitoncidų, t. y. česnako, svogūno. Jei yra skrandžio opa ar gastritas, nei žalio česnako, nei svogūno valgyti negalima. Bet sriuboje išvirti ar troškinyje jie tinkami.

 

Kai valgome, negeriame

 

Valgydami sudarykite sąlygas fermentams iki galo suskaidyti maistą. Jei fermentų nepakanka, pirmiausia keiskite mitybos įpročius.

Valgydami negerkite stiklinėmis; tik du gurkšnius, ne daugiau. Jeigu valgydami gausiai gersite, taip trikdysite fermentų veiklą, maistas liks nesuvirškintas.

Geriausias vanduo – natūralus, iš šaltinio. Raskite, koks jums tinka. Atsigėrus turi būti gera.

Beje, mažiau rizikos nutukti, jei tarp valgymų bus bent penkios valandos.

 

Apie bičių duonelę

 

Sirgus onkologine liga, virusiniais hepatitais, kepenų ciroze, organizmui stiprinti reikia bičių duonelės. Joje, kaip ir mėsoje, yra aminorūgščių, kurių gali pristigti vegetarams. Reiktų valgyti mėsos arba bičių duonelės du valgomuosius šaukštus per dieną (arba keturias tabletes). Taip gausite visų 20 aminorūgščių.

Jei reikia padidinti hemoglobino kiekį, vartokite bičių duonelės 5–6 tabletes arba šaukštą jūros kopūstų per dieną; gausite įvairių aminorūgščių, o organizmas gerai pasisavins geležį. Valgykite kepintų aliejuje morkų. 

Atskira kalba apie omega riebalų rūgštis. Visi žinome, kad jos svarbios. Natūralių riebalų rūgščių suteiks piene išvirta šaldyta skumbrė.

Ar galima lašinukų? JAV gydytojai sergantiesiems onkologinėmis ligomis draudžia valgyti lašinių, o vokiečių medikai šiek tiek leidžia, tačiau tik stipriai sūdytų. Ruošti stipriame sūryme su pipirais ir česnakais reikia apie 4 mėnesius. Per tiek laiko druska „atsiurbs“ iš riebalų hormonus, susikaupusius kiaulės riebaluose.

 

Būkime gamtos vaikai

 

Jei laukymėje norite rasti vaistingųjų žolių ir kitais metais, surinkite ne visas, o dalį. Tibete žolynus renkantys vienuoliai atsiprašo augalo, kad jį skins, marins, valgys... Būkime pagarbūs augalams. Kad išliktų veikliosios medžiagos, džiovinkime kaip mūsų senoliai: riškime šluoteles ir kabinkime po stogine. Mokslininkai išaiškino, kad ne tik žiedynai mus gydo, kad šluotelės kote taip pat yra augalo jėga.

Mėtoms išdžiovinti nereiktų aukštesnės kaip 50 laipsnių, jonažolėms – 40 laipsnių temperatūros. 

Virš dujinės viryklės augalus džiovinti netinka, arti viryklės nelaikykite prieskoninių žolių, neauginkite žalumynų.

Jei stogai šiferiniai, yra tikimybė, kad jūsų vaistažolės sugers iš jo sklindančias sveikatai žalingas asbesto daleles. Tačiau yra saugos metodas: sienas, prie kurių džiovinsite vaistažoles, išdažykite lipalu. Po 5–6 metų vėl išdažykite. Nuo šiferinių stogų nutekėjusio vandens daržams laistyti, juolab maistui gaminti nenaudokite.

 

Ramybė su augalais

 

Mokslininkai tyrinėja sveikų stresą patiriančių žmonių elektromagnetinius laukus ir mato juos išdarkytus; tai nuolatinės įtampos pasekmė. Panašūs vaizdai matomi tiriant žmones, gydytus reanimacijos palatose.

Ramybės gali suteikti augalai. Piktas, įnoringas žmogus gali nurimti greta paparčių. Ir vyrai te nesikuklina darbuotis gėlyne, sodinti augalų, juos glostyti – taps geriau, atlėgs įtampos. Jei jums tai neatrodo vyriška, – klystate.

Prie kompiuterio auginkite kaktusą, viršininkams dovanokite gėlių ir, jei jie kartais nevaldo emocijų, dalį jų pykčio gali priimti augalai, ypač jų šaknys.

Augalai turi galią keisti aplinkos elektromagnetinį lauką. Vaškuolė labai gerai visuomeninėse patalpose. Gebenė suvienija, tad, jei šeimoje gresia skyrybos, susitaikyti siekiantysis te parneša į namus gebenę. Labai galingas ir geras hortenzijos elektromagnetinis laukas. Alyvų laukas centrinę nervų sistemą ramina geriau nei cheminiai vaistai. 

Japonų mokslininko Masaru Emoto atlikti užšaldomo vandens tyrimai įrodė, kad vandens molekulės reaguoja į žmonių emocijas. Taisyklingos formos kristalai susidarė, kai vanduo „girdėjo“ dėkingumo ir meilės žodžius, kai skambėjo Mocarto muzika. Taigi vandens užkalbėjimas – ne mitas, o pagrįstas reiškinys; molekulė gali saugoti informaciją. Patys sau galime pasiruošti vandenį, sakydami gerus žodžius ar leisdami jam „pasiklausyti“ muzikos. Tai atminkime ir bendraudami. Pasakysi„Kvaily, išgerk vaistų, juk brangiai sumokėjau“ – ir paduosi savo artimam jau ne vaistų, o nuodų. Kas kita artimam pasakyti: „Mielas mano žmogau, laikas išgerti vaistų.“

Tyrimais įrodyta, kad mobiliojo telefono, mikrobangų krosnelės poveikis vandens kristalams, taigi ir žmogaus subtiliajam, energiniam laukui bei sveikatai, yra neigiamas.

Paauglius, jei su jais nesusikalbate, girkite už pačius mažiausius gerus darbelius. Taip pamažu vieni kitus imsite suprasti. Jei dėl išdaigų ar neklusnumo „ima nervai“, išgerkit raminamųjų, bet ant vaikų nerėkit. Jei nesusitvardėt ir taip atsitiko, atsiprašykite tyliai, bent mintimis. „Atleisk, pasikarščiavau“, – juk galite pasakyti ir mažam. Labai jau didelė mūsų, suaugusiųjų, puikybė. Ją mažinkite. O didinkite meilę. Būkite mylimi ir mylėkite.

 

Keletas imuniteto draugų

 

Ežiuolės preparatai arba baltažiedės, rausvažiedės ežiuolės žolės ištraukos, pagamintos termose.

Kemero žolės (Hb. Eupatorium Cannabinum) arbata, nuoviras.

Šaltalankio ir beržų džiovintų lapų milteliai, arbata, nuovirai.

Amalo nuovirai, arbatos ir iš jo pagaminti homeopatiniai vaistai.

Jeigu kraujyje labai sumažėjo leukocitų, eritrocitų, trombocitų, 10–14 dienų kasdien rekomenduojama:

bičių duonelės, 2–4 šaukštai 15–20 min. prieš valgį,

jūros kopūstų, 4 šaukštai su maistu arba 3–4 tabletės valgant,

žuvų taukų kasdien po valgio;

šaukštas šaltalankio aliejaus per dieną.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Virginija
2015-05-20 09:08
Kadangi rūpi sveika gyvensena,čia randu naudingų patarimų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai