Kepenimis būtina pasirūpinti anksčiau, nei jos paprašo

Kepenų ligos – viena iš dešimties pagrindinių mirties priežasčių. Ir tai nenuostabu, nes gyvename nesveikai, o visus žalingus produktus, kuriuos suvartojame, nukenksminti turi kepenys. Netaisyklinga mityba, besaikis alkoholio vartojimas ir kai kurie medikamentai kepenis žeidžia, vystosi įvairios kepenų ligos. Jos dažnai diagnozuojamos pavėluotai, nes pirminėje ligos stadijoje nesukelia didelių negalavimų. Yra daugybė natūralių medžiagų, kurios gali padėti išlaikyti kepenis sveikas.
 
Žalojantys veiksniai – šiuolaikinis gyvenimo būdas
Pagrindiniai kepenų ligų rizikos veiksniai – dažno šiuolaikinio žmogaus kasdienio gyvenimo palydovai: alkoholis, netaisyklinga mityba, medikamentai ir kt. Alkoholis daro didžiausią įtaką kepenų ligoms. Be abejo, iš pradžių kepenys sugeba jį nukenksminti, tačiau, ilgiau piktnaudžiaujant, kepenų funkcija sutrinka.
Kita žalojanti priežastis – kai kurie medikamentai. Kepenyse metabolizuojamų vaistų vartojimas ilgą laiką arba didelėmis dozėmis gali sukelti šalutinių poveikių – pažeisti kepenų ląsteles ar sukelti jų negrįžtamų pokyčių. Kepenims gali būti kenksmingi nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, nuo tuberkuliozės, grybelinių ligų, antidepresantai, antialerginiai vaistai, preparatai nuo psichozės. Taip pat ir antibiotikai, kurių neretai vartojame be reikalo. Iš dažniau vartojamų vaistų kepenims kenkia paracetamolis, aspirinas.
Norint išsaugoti kepenis sveikas, reikėtų vengti gausaus gyvūninės kilmės riebalų vartojimo, cukraus, druskos, kavos. Kepenų pažeidimų riziką didina šių dienų rykštė – nutukimas. Svarbu – kepenys mėgsta saiką: joms kenkia ir besaikis valgymas, ir besaikis badavimas.
Kepenų ligos apgaulingos
Išskiriamos trys pagrindinės lėtinio kepenų pažeidimo formos: steatozė (suriebėjimas – jį gali sukelti alkoholis, nutukimas, padidėjęs cholesterolio kiekis), hepatitas (uždegimas – jį gali sukelti virusai (hepatito A, B, C, D ir E), alkoholis, šalutinis kai kurių vaistų poveikis) ir cirozė (surandėjimas – tai galutinė lėtinių kepenų ligų stadija). Steatozės ir hepatito sukelti pokyčiai kepenyse gali būti pagydomi.
Kepenų ligos labai apgaulingos, nes pradinėse stadijose dauguma pacientų jaučiasi sveiki, niekuo nesiskundžia arba negalavimai nedideli (silpnumas, apetito stoka, skausmas ar diskomfortas dešiniajame šone, pykinimas) ir todėl nesikreipia į gydytoją. Tik vėlyvose ligos stadijose išryškėja kepenų ligoms būdingi simptomai: pagelsta oda ir gleivinės, padidėja pilvo apimtis, vargina pilvo skausmas, sutrinka virškinimas. Kadangi, pajutus ryškius simptomus, kepenų ligas sėkmingai išgydyti jau gali būti per vėlu, svarbu jau dabar įvertinti savo gyvenimo būdą ir kepenų ligų riziką ir imtis prevencijos.
Natūralu ir veiksminga
Yra daugybė natūralių medžiagų, kurios gali padėti išlaikyti kepenis sveikas. Visų pirma, tai daugiau kaip 2 tūkst. metų medicinos praktikoje kepenų ligoms gydyti vartojamas margalapis margainis (veiklioji medžiaga – silimarinas), kuris pasižymi antioksidaciniu, uždegimą slopinančiu, imunomoduliuojamuoju, kepenų audinio regeneraciją skatinančiu poveikiu. Dar vienas kepenims draugiškas augalas – artišokas, dažnai vartojamas kaip specifinė kepenų veiklą gerinanti ir tulžies gamybą skatinanti priemonė. Artišokų ekstraktas padeda cheminių medžiagų pažeistoms kepenų ląstelėms atsinaujinti.
Kas dar naudinga kepenims? Kaip jau minėjome, svarbiausias kepenų vaidmuo – nukenksminti į organizmą patenkančias (pvz., alkoholį, toksinus) ir jame susidarančias kenksmingas medžiagas (pvz., amoniaką). Kad šis detoksikacijos procesas vyktų sklandžiai, jam svarbios tam tikros aminorūgštys (L-gliutationas, L-lizinas, L-karnitinas, L-ornitinas, N-acetilcistinas), kurioms dalyvaujant žalingos medžiagos ir paverčiamos nekenksmingais junginiais. Šios aminorūgštys veikia šlapalo sintezės reakcijas (organizme amoniakas paverčiamas nekenksmingu junginiu), dalyvauja detoksikaciniams procesams svarbaus glutamino sintezėje, iš jų sintetinami junginiai, svarbūs pažeistų kepenų ląstelėms atkurti. Be to, gerai kepenų funkcijai būtina medžiaga cholinas, dalyvaujantis riebalų eksporte.
Sergant lėtinėms kepenų ligoms pagausėja žalingų laisvųjų radikalų gamyba, o jiems neutralizuoti būtini tokie galingi antioksidantai, kaip kofermentas Q10, selenas, cinkas, vitaminai C ir E. Taigi išvardinome medžiagas, kurios būtinos gerai kepenų funkcijai ir apsaugai ir kurių visų yra preparato Liveril sudėtyje. Preparatas tuo ir unikalus, kad tai ne tik silimarino kompleksas, bet ir visų gerai kepenų funkcijai reikalingiausių medžiagų kompleksas.
Daugiau informacijos: [url="http://www.esamesveiki.lt"url]www.esamesveiki.lt[/a]

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai