Andžela Labanauskienė: Pabrangus medikamentams, pigiau būti sveikam

Naujoji valdžia nepaliauja didinti mokesčių, akcizų, pridėtinių verčių... Jau sunku susigaudyti, už ką vėl reikės papildomai mokėti. Užsukusieji į vaistines jau pajuto, kad smarkiai pakito daugelio vaistų kainos, mažiausiai pabrango maisto papildai. TV3 laidos vedėja Andžela Labanauskienė įsitikinusi, kad valdžios vyrai ir moterys nesąmoningai bando pripratinti lietuvius gyventi sveikiau, mažiau leisti pinigų vaistams, daugiau dėmesio skirti ligų profilaktikai.
 

Po Naujųjų daugelis patyrė daug sukrėtimų. Kaip „Sveikas žmogus“ įžengė į naujus metus?


Kiekvienas atskirai kūrybinės grupės narys, aišku, jaučia šalį ir pasaulį krečiančią ekonominę krizę. Tačiau mes stengiamės išsaugoti blaivų protą ir pozityviai žiūrėti į visus pokyčius.
Manau, kad reiktų liautis dejuoti, o geriau pasvarstykime, kaip prisitaikyti prie naujų sąlygų. Iš tiesų, gal jau per daug mes vartojome, pirkome, pirkome ir pirkome... Kiek yra pavyzdžių, kai žmogus stengiasi gyventi sveikai, tačiau kasdien perka nedidelę, plastikinę jogurto pakuotę. Ji gamtoje, jeigu nėra perdirbama, yra kelis šimtus metų. Ar tikrai tas žmogus gyvena sveikai?.. Tad, manau, turime išmokti gyventi ekonomiškiau. Tai bus naudinga ir mums, ir planetai.
Ši pasaulinė krizė turėtų priversti kiekvieną iš mūsų susimąstyti, kaip galėtume gyventi mažiau teršdami aplinką, išsisukdami kasdien su mažesniu kiekiu daiktų, rūšiuodami šiukšles. Manau, tai bus pasaulinių pokyčių metai. Svarbiausia, priimti juos ir nepalūžti. Kiekvieną sekmadienio rytą bandysime ir toliau skleisti sveiką optimizmą (šypsosi).
 

Ką laidos kūrėjai žada parodyti, kokios bus įdomesnės temos, kam skirsite daugiau dėmesio?


Jau kelinti metai iš eilės liekame ištikimi ligų profilaktikos propagavimui. Tad žadame parengti ne vieną siužetą apie profilaktinius sveikatos patikrinimus.
Artimiausiose laidose kalbėsime apie vyrų profilaktines prostatos patikras. Kuo anksčiau išsiaiškinus pirmuosius prostatos pakitimus, galima apsisaugoti nuo baisios diagnozės, nuo traumuojančios operacijos ir jos pasekmių. Nereikia turėti ekonominio išsilavinimo, kad suprastum, jog daug pigiau vieną kartą per metus nueiti pas gydytoją atlikti tyrimų negu po to daugelį metų kasdien gerti vaistus, patirti operaciją ir nežinoti, kiek dar liks gyventi... Suvokiame – pakeisti vyrų mąstymą gana sudėtinga (jie kenčia iki paskutinio). Nenuleidžiame rankų, nes girdėjome ne vieną ligos istoriją, kurios galėjo nebūti, jeigu būtų reguliariai tikrinama sveikata.


Taip pat šį pusmetį dar bus keletas temų apie kūno puoselėjimą. Senovės Graikijoje buvo gerbiamas sveikas, sportiškas kūnas. Tuo metu klestėjo filosofija, literatūra ir poezija, susiformavo politinė teorija. Žmonės suderino sielos ir kūno vienovę. Šio meto minusai: sėslus gyvenimo būdas, lengvai prieinamas ne visada sveikas maistas, mažas fizinis aktyvumas. Visa tai atsiliepia mūsų figūroms. Todėl norisi daugiau dėmesio skirti ir kūno sveikatinimui. Juk sveikame kūne gyvena sveika siela (šypsosi).
Taip pat patarsime, kaip maitintis sveikai per daug neišlaidaujant. Skirsime dėmesio ir psichologinei sveikatai, nes gyvenant ekonominės krizės sąlygomis nesunku nuliūsti, palūžti ir susirgti depresija. Psichologinė sveikata būtina kiekvienam, todėl stengsimės iš specialistų sužinoti, kaip išsaugoti kasdien optimizmą, kaip nepalūžti, į ką atsispirti, kur rasti stiprybės.
Norėčiau, kad laidoje netrūktų ekologiškos gyvensenos temų. Kūrybinės grupės nariai jau perka ekologiškus ploviklius, maistą, kosmetiką. Viską bandom ir dalijamės savo įspūdžiais. Įdomu pastebėti, kad kartais būna sunku įdiegti į savo kasdienybę kokį ekologišką produktą, nes jis ne taip smarkiai nublizgina, kartais reikia stipriau patrinti, ne visada tie ekologiški produktai gražiai atrodo... Mums neįprasta, nes tiesiog pripratome prie stiprių cheminių preparatų, kurie sekundės greičiu pašalina nešvarumus ir riebalus. Tačiau kiek to preparato mes po to suvalgome, nes jis sunkiai nusiplauna?.. Gyventi ekologiškai dar reikia išmokti kiekvienam iš mūsų. Pakeisti mąstymą, savo kasdienius įpročius ir perlipti per komformizmą. Gyventi saugant planetą – tai irgi profilaktika (šypsosi). Didelių katastrofų profilaktika.
 

Kiekvienais metais laidos kūrėjai sugalvoja „sezono temą“. Kokia yra likusio šio sezono pusmečio tema?


Realybė kartais koreguoja planus (juokiasi). Daugiausiai dėmesio skirsime ligų profilaktikai, sveikai gyvensenai, ekologijai, sveikam kūnui, nepamiršime ir sielos. Žodžiu, aiškinsimės, kalbėsimės, diskutuosime ir bandysime išlikti sveikais žmonėmis, nepaisant visų nepalankių sąlygų (šypsosi). Žiūrėkite mus sekmadienio rytą!

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai