Gediminas Jaunius: Šiemet bus nauja mada – rūpintis sveikata

Žavus TV3 laidų vedėjas Gediminas Jaunius turi jauno, veržlaus, energingo, veiklaus vyro įvaizdį. Tikėtina, kad nemažai lietuvių norėtų būti tokie, kaip jis. Gediminas nebijo kalbėti nepopuliariomis temomis ir randa žodžių net tada, kai kiti suglumsta. Jaunius visai nesivaržo kalbėti apie svarbą rūpintis savimi ir apie reguliarius profilaktinius pasitikrinimus pas urologą.
 

Kodėl nusprendėte prisidėti prie TV6 rengiamos akcijos „Ūsai“?


Kai man paskambino ir pasiūlė dalyvauti šioje akcijoje, aš labai apsidžiaugiau. Mėgstu dalyvauti įvairiose socialinėse akcijose. Taip noriu prisidėti prie visuomenės sveikatinimo kultūros didinimo. Pats dalyvauju įvairiose donorystės programose – organų, kaulų čiulpų. Visuomenėje yra daug stereotipų, fobijų, neargumentuotų įsitikinimų, susijusių su viena ar kita liga, su donoryte.
Manau, yra labai naudinga pajudinti sustabarėjusius piliečius. O mūsų, žmonių, kurie rodosi televizijoje, viešumoje, netgi sakyčiau pareiga dalyvauti tokiose akcijose ir prisidėti prie visuomenės nuomonės keitimo. Ir gal tai virsta savotišku mano hobiu (juokiasi) – diegti sveikatinimo kultūrą.
 

Gana sudėtinga prabilti į TV6 rengiamos akcijos „Ūsai“ tikslinę auditoriją, kad ji tinkamai sureaguotų. Juk vyrai pas gydytojus vengia eiti...


Taip, sutinku. Todėl ši akcija turi būti aktyvi, žaisminga ir socialiai jautri. Ar ji bus veiksminga kol kas neverta spėlioti, viščiukus skaičiuosime rudenį. Kai kalbama argumentuotai ir aiškiai, manau, tai turėtų vyrus įtikinti.
Šiuolaikiniai vyrai labai užsiėmę, jie kitaip dėliojasi savo prioritetus, stengiasi atlikti visas pareigas ir užduotis, o sau laiko nelabai ir lieka...
Dar vienas šios problemos aspektas – sovietmečio karta yra išgąsdinta eilių poliklinikose, nekokybiškų medicinos paslaugų. Vis dėlto nesam išmokyti vaikščioti pas gydytojus, reguliariai skirti sau dėmesio, atlikti kasmet profilaktinius sveikatos patikrinimus. Manau, viskas prasideda nuo šeimos. Mamos įskiepija dukroms, kad reikia pasirūpinti savimi, paaiškina, pas kokius medikus būtina kartą per metus nueiti. O vyrai sūnums apie tai nei kalba, nei tuo rūpinasi. Tad taip ir gaunasi...


 

Akcijos rengėjai akcentuoja vyriškumą. Bet iš gausybės pavyzdžių atrodo, kad vyrai netapatina vyriškumo ir ėjimo pas gydytoją...


Nenorėčiau sutikti su nuomone, kad eiti pas gydytoją – nevyriška. Sutinku, kad šiuolaikinis gyvenimo tempas trukdo rūpintis savo sveikata. Tačiau kiekvienas turi rasti vidinį, natūralų poreikį tai daryti. Aš kaip tik įžvelgiu visuomenėje aktyvesnį domėjimąsi savo sveikata, išvaizda. Pažiūrėkit, kaip pasikeitė visuomenės požiūris į vyrą, kuris rūpinasi savo plaukais, veido oda.
Sveikata yra visiems bendras vardiklis. Dalyvauju šitoje akcijoje, nes tikiu gerais pokyčiais. Galų gale, dvidešimtmečiai būsime ne visą gyvenimą. Kad kiti gyvenimo etapai būtų gražūs, mes būtume laimingi, privalome būti sveiki dabar, privalome rūpintis savo sveikata. Kai taip galvoji, visai logiška, kad bet kokios veiklos pagrindas yra sveikata, rūpinimasis savimi. Tik bėda, kad kartais ir tokiam suvokimui laiko pritrūksta (juokiasi).
 

Atleiskit už asmeninį klausimą – o jūs pats pas urologą vaikštot?


Aš turiu šeimos gydytoją. Kartkartėmis pas ją apsilankau. Turiu prisipažinti – nesu pavyzdingas. Rūpinuosi savo sveikata ne visais požiūriais. Tad ši akcija svarbi ir man, nes primena, kad turiu būti atidesnis savo sveikatai.
Šiemet planuoju atlikti bendrą viso organizmo išsamų patikrinimą – generalinę apžiūrą. Į tą paketą, manau, įeis ir urologinis patikrinimas.
Stengiuosi nueiti į sporto klubą. Esu rūkantis, tai įvedu vis kažkokių naujų praktikų – vakare nerūkyti, per pietus nerūkyti. Čia tokie mano sveikatingumo paieškojimai (šypsosi). Į tą sąrašiuką patenka laikas skirtas pavalgyti kavinėje, o ne greitas maistas. Taip pat stengiuosi rinktis sveikesnius maisto produktus. Kasdien stengiuos skirti laiko mankštai. Mano svajonėse – išvažiuoti savaitgaliais į kokią sanatoriją. Artimiausiu metu tą planuoju ir padaryti.
Įdiegti sau naujus, sveikus ir naudingus įpročius nėra sudėtinga. Gal nereikia iš karto pulti į kraštutinumus, bet po truputį galima artėti prie sveikos gyvensenos.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai