Organizmą reikia valyti. Kaip?

Medicinos specialistai, remdamiesi pasaulio statistikos duomenimis, teigia, kad dauguma ligų prasideda nuo žarnyno veiklos sutrikimų. Norint išgydyti organizmą ar išvengti ligų, visų pirma būtina išvalyti organizmą – pašalinti jame susikaupusius šlakus bei toksinus.
 

Maistas, kuriame gausu maisto skaidulų, veikia lyg organizmo „šluota“, kuri padeda pašalinti susikaupusias kenksmingas medžiagas. Tačiau, vis spartėjant gyvenimo tempui, daugelis renkasi greitai paruošiamą maistą, kuriame trūksta ląstelienos, skatinančios virškinamojo trakto veiklą, o užpulti streso guodžia save saldumynais. Deja, nesuvirškinti maisto likučiai tarsi apkloja žarnų sieneles – dėl šios priežasties žarnynas nebesugeba atlikti vienos svarbiausiųjų savo funkcijų – medžiagų įsiurbimo. Nustatyta, kad maisto medžiagos, slinkdamos žarnynu, skatina gyvybiškai svarbių organizmo centrų veiklą, todėl storosios žarnos sienelių „užteršimas“ daro didelę žalą visiems kūno organams. Trumpai tariant, organizmą, visų pirma žarnyną, reikia valyti. Kaip tą padaryti?
 

Mechaninis žarnyno valymas


Nuo seno žodis „klizma“ asocijuojasi su nemalonia procedūra. Tačiau šiuolaikiniai modernūs sveikatos priežiūros centrai siūlo žarnyno valymo paslaugas, teigdami, kad po jų jausitės jaunesni bene dešimčia metų. Be to, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija aprobavo ir įregistravo naujausios kartos JAV pagamintus žarnynui valyti skirtus aparatus, kurie neturi klizmai būdingų trūkumų. Vis dėlto egzistuoja ir neigiama tokio atjaunėjimo pusė – taip valant žarnyną, iš esmės – naudojant tas pačias klizmas, iš žarnyno pašalinamos ir organizmui naudingos bakterijos, o kai jų trūksta, pasireiškia disbakteriozė.


 

Gal verčiau rinktis mažiau drastiškus būdus?


Gydomasis badavimas – tik prižiūrint gydytojui
Kai kurie žmonės organizmą nuo įvairių toksinų bando išvalyti badaudami. Badavimu gydosi ne tik žmogus – kiekvienas kaimo gyventojas gali patvirtinti, kad susirgęs šuo nustoja ėsti visai ir neėda tol, kol pasveiksta. Gydomasis badavimas buvo propaguojamas jau senų senovėje. Garsus senovės išminčius Plutarchas yra pasakęs: „Užuot vartojęs įvairius vaistus, geriau dieną arba kelias pabadauk“.
Dauguma žmonių neskiria gydomojo ar valomojo badavimo nuo išsekimo priverstinai badaujant. Kai kurie, ko gero, mano, kad dvi ar tris dienas sočiai nepavalgę, jau badauja. Iš tiesų yra šiek tiek kitaip: žmogus be maisto gali ištverti keletą mėnesių, o organizmo išsekimas prasideda tuomet, kai visos jame sukauptos atsargos jau būna išsemtos (kiekvieno žmogaus organizme įprastomis sąlygomis yra nemažai nereikalingų riebalų, kurie badaujant „sudeginami“). Atsikratydamas šio balasto, organizmas nenukenčia – valomieji bei gydomieji procesai padeda atgaivinti anksčiau buvusį kūno funkcionalumą. Tačiau pasiryžusieji ilgalaikiam badavimo kursui turi žinoti, kad šiuo atveju būtina ne tik tam tikra aplinka, paties badaujančiojo nusiteikimas, bet ir gydytojo priežiūra.
Organizmo valymas sultimis
Šiuo metu vis populiarėja kai kurių ligų gydymas, organizmo valymas ir svorio mažinimas įvairių augalų sultimis. Taip iš organizmo pašalinami susikaupę šlakai ir toksinai, oda tampa skaisti ir tarsi atjaunėjusi, žmogus jaučiasi energingas ir žvalus. Būtina žinoti, kad teigiamas sulčių terapijos poveikis pasireiškia tik tuomet, kai visiškai atsisakoma kito maisto. Tam reikėtų ruoštis iš anksto, pamažu atsisakant įprasto mitybos režimo. O paskutinę dieną valgyti vien vaisius, daržoves ir grūdų produktus. Gerti galima negazuotą mineralinį vandenį ir nesaldintą žaliąją arbatą. Per parą siūloma išgerti mažiausiai du litrus skysčių.
Optimalus fizinis krūvis padės greičiau pasiekti laukiamo rezultato. Be to, nereikia pamiršti, kad kava, juodoji arbata, alkoholis ir nikotinas gali sulčių terapijos rezultatus paversti niekais.
Kiti organizmo valymo būdai
Yra labai veiksmingų ir greitų organizmo išvalymo būdų. Pavyzdžiui, rytais nevalgius reikia išgerti stiklinę tirpalo, gauto 1 stiklinėje šalto ar šilto vandens ištirpinus vieną arbatinį šaukštelį Glauberio druskos (natrio sulfato).
Vaistinėse galima įsigyti preparato BioDrain, skirto organizmui valyti ir medžiagų apykaitai gerinti. Tai žolinis preparatas, kurį sudaro keletas komponentų: inulinas, vaisių ir daržovių ląsteliena, citrusinių vaisių skaidulos, kuriose gausu flavonoidų, dilgėlių, smidrų, artišokų, salierų, kiaulpienių ir čiobrelių ekstraktai. Šį preparatą vartoja daugelis skandinavų, norėdami išvengti lėtinių ligų, atgauti energiją bei normalizuoti kūno svorį.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai