Pasirūpinkime galvos smegenimis

Žinome, kad galvos smegenys – organas, apibrėžiantis mūsų žmogiškąją esybę ir užtikrinantis visavertį mūsų kūno funkcionavimą. O ar mes tinkamai rūpinamės jomis?
 

Vinpocetinas


Vinpocetinas – vaistas, gerinantis galvos smegenų medžiagų apykaitos procesus, plečiantis galvos smegenų kraujagysles, gerinantis smegenų kraujotaką, smegenų aprūpinimą deguonimi ir gliukoze. Greta to, vinpocetinas pagerina smegenų ląstelių deguonies bei gliukozės pasisavinimo procesus, aktyvina smegenų energinius procesus, net deguonies trūkumo sąlygomis. Vaistas mažina smegenų ląstelių jautrumą deguonies stokai, taip apsaugodamas jas nuo pažeidimo.
 

Apie galvos smegenis


Kad geriau suprastume vinpocetino naudą, reiktų šiek tiek žinoti apie sudėtingiausią, svarbiausią ir bene paslaptingiausią organą – galvos smegenis.
Žmogaus galvos smegenys sveria apie 1300–1400 g; didžiųjų pusrutulių paviršiaus plotas – apie 2200 cm². Manoma, kad galvos smegenis sudaro maždaug 10–100 milijardų nervinių ląstelių – neuronų ir dar maždaug 10 kartų daugiau neuroglijos ląstelių (sudedamoji nervinio audinio dalis). Kiekvienas neuronas jungiasi su 25 000 kitų.
Smegenys yra aktyviausias žmogaus organas. Jo veiklai reikia didelio deguonies ir energijos kiekio. Apie 20 proc. viso kūno kraujo širdis perduoda smegenims; smegenys sunaudoja maždaug 15–20 proc. viso įkvepiamo deguonies. Geras smegenų aprūpinimas deguonimi būtinas, nes net trumpalaikis aprūpinimo deguonimi nutrūkimas nulemia smegenų veiklos sutrikimus.
Nuolat dirbančios smegenys reikalauja daug energijos. Jos sunaudoja maždaug 15–20 proc. visos kūne pagamintos energijos. Skirtingai nei kitos organizmo ląstelės, galinčios skaidyti riebalus arba gliukozę, neuronai metabolizuoja tik gliukozę. Normaliomis sąlygomis jos sunaudoja 50 proc. visos kraujo gliukozės. Kitaip nei, pvz., kepenų ar raumenų ląstelės, kurios gali sudaryti nemažas gliukozės atsargas glikogeno pavidalu, smegenų ląstelės gali sukaupti gliukozę tik minutei ar dviem. Taigi smegenys yra labai jautrus organas, kurio veiklumas ir sveikas funkcionavimas priklauso nuo nuolatinio, nenutrūkstamo kraujo srauto, nešančio joms gyvybiškai reikalingas medžiagas.


 

Gydomosios vinpocetino savybės


Vinpocetinas – natūralus preparatas – augalo žiemės sėklų ekstraktas. Žiemės sėklų sudėtyje yra daugybė veikliųjų medžiagų, kurios aktyvina galvos smegenų žievės kraujotaką, pagerina galvos smegenų ląstelių medžiagų apykaitą, deguonies ir gliukozės pasisavinimą, todėl pagreitėja smegenų ląstelėse vykstantys energiniai, nervinio impulso plitimo procesai. JAV atlikus tyrimus nustatyta, kad vinpocetinas pagerina jaunų ir vidutinio bei vyresnio amžiaus žmonių atmintį ir pažintines funkcijas ir jo patvirtinta vartoti kaip atmintį gerinančio augalinės kilmės maisto papildo.
Vinpocetino gali vartoti kiekvienas, norintis pagerinti smegenų veiklą: sustiprinti savo atmintį, dėmesį, pagreitinti mąstymą. Jis ypač tinka dirbantiesiems protinį darbą, studijuojantiems, prieš egzaminus; žmonėms, dirbantiems darbus, kai reikia ilgam sukaupti dėmesį, atlikti tikslias operacijas. Yra tyrimų duomenų, kad vinpocetinas gerina ne tik galvos smegenų, bet ir mažojo dubens kraujotaką, todėl jo vartojant gali pagerėti lytinė funkcija.
Vaisto gali vartoti kiekvienas, kuriam yra paveldėta rizika susirgti įvairiomis smegenų kraujagyslių ligomis (smegenų insultu, senatvine silpnaprotyste, lėtiniais smegenų kraujotakos sutrikimais) ir kuris nori apsidrausti nuo jų.
Vinpocetino reiktų skirti žmonėms, sergantiems lėtiniu galvos smegenų kraujotakos nepakankamumu, reabilitacijos periodu gydant ligonius, patyrusius išeminį smegenų insultą, galvos smegenų traumą.
Vaistas nekeičia bendro arterinio kraujo spaudimo, todėl jo gali vartoti pacientai, kurių arterinis kraujospūdis ir padidėjęs, ir sumažėjęs. Vinpocetinas gali padėti gydant įvairios kilmės atminties sutrikimus, tarp jų ir sukeltus lėtinio alkoholizmo. Įvairių tyrimų metu įrodyta, kad vinpocetinas padidina toleranciją protiniam, fiziniam ir emociniam krūviui.
Preparatas nesukelia pripratimo. Pastebėta, kad, net kelerius metus be pertraukos vartojant vinpocetino, jo poveikis nesusilpnėja ir nepageidaujamų poveikių nedaugėja. Tai patvirtina, kad vaistas yra saugus. Gydomasis vinpocetino poveikis pasireiškia ne iš karto, o praėjus kelioms gydymo savaitėms. Todėl, iš karto nesulaukus teigiamo poveikio, nederėtų vaisto nustoti vartoti. Vinpocetinas nesąveikauja su kitais vaistais. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus pacientams, kurie dažnai sergantiesiems keliomis ligomis, kurias tenka gydyti skirtingais vaistais.
 

Ar žinote, kad...


Vinpocetinas pasaulyje žinomas ir vartojamas jau daugiau kaip 40 metų ir yra vienas iš labiausiai ištirtų vaistų.
Šio augalinės kilmės vaisto saugiai gali vartoti tiek jauni, tiek vidutinio, tiek vyresnio amžiaus žmonės, besirūpinantys savo smegenų veiklos gerinimu dabar ar galvodami apie ateitį. Jis vartojamas daugelyje pasaulio šalių.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai