Kelionės be stresų

Tausokite kojas


Visada norisi atrodyti gražiai, tačiau ruošiantis kelionei nauji batai nėra geriausia - kai tenka daug vaikščioti, atrodo, ir patikima avalynė nutrina.
Ar pastebėjote, kad vasarą kojos prakaituoja, tad vertėtų nepamiršti ir antiperspiranto pėdoms. Verta žinoti, kad nutrintiems kulnams yra specialus pleistras su geliu, jis gerai laikosi ir padeda žaizdelei greičiau užgyti.
Nesvarbu, kaip keliaujate, krūvio kojoms neišvengsite, kojos vargsta ir vaikštant, ir ilgai sėdint. Jei keliaujate automobiliu ar lėktuvu, pasinaudokite kiekviena proga pasivaikščioti ar bent truputį pajudinti kojas, kad išvengtumėte veninio kraujo sąstovio. Pagerinti kraujotaką ir išvengti tinimų padeda kompresinės kojinės, tepalai su heparinu arba geriamieji venotoniniai preparatai. Verta žinoti, kad jie veikia ne tik kojų, bet ir mažojo dubens veninę kraujotaką, todėl gydo hemorojinių mazgų uždegimą.
 

Skausmai skausmeliai...


Skausmas per atostogas visiškai nepageidaujamas, todėl prieš ilgesnę kelionę reikėtų apsilankyti pas stomatologą. Kad kelionės nuotaikos nedrumstų galvos, sąnarių ar raumenų skausmai, reikėtų turėti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (pvz., diklofenako, ketoprofeno). Visi šios grupės vaistai turi uždegimą, skausmą ir karščiavimą slopinančių savybių. Reikia nepamiršti, kad nestipriems skausmams slopinti, temperatūrai mažinti puikiai tinka aspirinas arba paracetamolis. Nereikia pamiršti, kad nesteroidinių vaistų nuo uždegimo yra ir geriamųjų, ir tepalų, gelių arba žvakučių formos. Visos šios formos yra veiksmingos, todėl pasirinkite priimtiniausią arba pasitarkite su savo gydytoju.
 

Kad nepykintų...


Pykinimas kyla, kai akys centrinei nervų sistemai sako, kad jūs sėdite ramiai, o pusiausvyros aparatas - kad judate. Prieš kelionę rekomenduojama nedaug valgyti ir turėti vaistų nuo pykinimo. Kelionės metu reikėtų susirasti vietą, kur mažiau krato: lėktuve - tai vietos ties sparnais, laive - denio vidurys, automobilyje - priekinė sėdynė. Žiūrėkite į horizontą, keliaudami automobiliu į kelią priešais. Praverkite langą, kad pakaktų gryno oro, arba įjunkite ventiliaciją. Padeda gilus kvėpavimas ir atsipalaidavimo pratimai. Kelionės metu nevartokite alkoholio, neskaitykite, jei galite, prigulkite ir pasistenkite užmigti. Galima čiulpti citrinos skiltelę.
 

Virškinimo sutrikimai...


Norint išvengti virškinimo sutrikimų, keliaujant reikia valgyti reguliariai ir kokybišką maistą. Dieną nevalgius ilgiau nei 5 valandas, gali pradėti skaudėti galvą.
Apskritai norint išvengti nesutarimų su virškinamuoju traktu gali pagelbėti paprasta taisyklė - karštą maistą reikia valgyti, kol jis karštas, o šaltą - kai jis šaltas. Karšyje netinkamai laikomame maiste greitai dauginasi bakterijos. Vien sausas maistas greičiausiai padės išvengti viduriavimo, tačiau šiuo atveju neišvengsite vidurių užkietėjimo. Tad valgyti tiesiog reikia protingai ir nepamiršti pakankamai gerti skysčių. Ne visur vanduo yra saugus, todėl visada gerai turėti butelį mineralinio vandens. Žinovai pataria, kad Rytų šalyse nereikia drovėtis įsitikinti, kad buteliukas mineralinio nebuvo atidarytas prieš jums atnešant, bei vengti gėrimų su ledukais.
Aišku, persivalgyti neverta, tačiau, jei jums ši nuodėmė nesvetima, nepamirškite įsidėti kasos fermentų. Jei žinote, kad skrandis jautrus ir jam teks itin didelis krūvis, fermentų galima pavartoti prieš valgį.
Jei vargina rėmuo, trumpam gali padėti antacidiniai vaistai, kelionės metu gera išeitis - histamino receptorių blokatoriai.


Keliaujant su vaikais, kurie dažnai jautriai reaguoja į mitybos pakitimus, vertėtų turėti smektos. Tai ne tiktai vaistas nuo viduriavimo. Smekta turi absorbento savybių, stabilizuoja gleivinių barjerą, saugo gleivines nuo druskos ir tulžies rūgščių poveikio, mikroorganizmų, jų toksinų ir kitų dirgiklių.
 

Širdies veiklos sutrikimai


Karštis, prakaitavimas ir fizinis krūvis net ir jauniems bei sveikiems žmonėms gali išprovokuoti permušimų (ekstrasistolių) atsiradimą ar net ritmo sutrikimą. Šiuo atveju pirmasis vaistas - kalio ir magnio preparatai. Sergantieji širdies ligomis turi pasiimti visų gydytojų skirtų vaistų ir vartoti jų reguliariai, kitaip liga gali paūmėti.
 

Jei vartojate receptinius vaistus.


Jei nuolat vartojate receptinių vaistų, rengiantis kelionei reikėtų nepamiršti recepto kopijos.
Vaistai turėtų būti originalioje pakuotėje, kad būtų aiškus pakuotės turinys, preparato dozė ir identifikacijos numeris. Neretai rekomenduojama turėti ir aiškinamąjį raštą iš savo šeimos gydytojo. Gydytojo laiškas apie jūsų vartojamus vaistus ir jų dozes itin svarbus, jei vaistai kelionėje pamestumėte ar jie būtų pavogti arba jei keliaujama į šalis, kur itin griežtos medikamentų įvežimo į šalį taisyklės.
Neretai kyla klausimas, kiek receptinių vaistų galima vežtis. Ekspertai rekomenduoja vaistų vežtis tiek, kad pakaktų visai numatomos kelionės trukmei. Vaistus rekomenduojama laikyti lengvai prieinamoje vietoje, pavyzdžiui, rankiniame bagaže, taip pat pasižiūrėti informaciniame lapelyje, kuris būna prie vaisto pakuotės, apie rekomenduojamas laikymo sąlygas - kai kurie preparatai turi būti laikomi ypatingomis sąlygomis, pvz., šaltai, tad būtina pagalvoti, kaip jas užtikrinti, - naudos iš neveiklaus preparato jums nebus.
Niekada nesiskolinkite ir nevartokite receptinių vaistų, jei jų paskirta ne jums.
Geriau turėti šiek tiek būtinų vaistų, net jei jų neprireiks, nei sužinoti, kad šalyje, į kurią atvykote, jie parduodami tik su receptu arba jų paprasčiausiai nėra.
 

Skiepai


Jei keliaujate į egzotiškas šalis, nepatingėkite pasidomėti, nuo ko skiepytis jums reikia, ir PASISKIEPYKITE.
 

Nėštumas


Lėktuvu galima keliauti iki aštunto nėštumo mėnesio, tačiau reikia jūsų gydytojo pažymos, patvirtinančios, kad jums keliauti saugu.
 

Speciali mityba


Jei jums reikia specialaus maisto, apie tai iš anksto informuokite kelionių agentūrą. Dauguma avialinijų, viešbučių restoranų gali patenkinti specialius reikalavimus maistui (pvz., vegetarišką maistą, maistą su mažai valgomosios druskos).
 

Ką reikėtų palikti?


Stenkitės neimti labai brangių daiktų arba tokių, kuriuos pametę susigadintumėte kelionės nuotaiką.
Be reikalo nedemonstruokite vertingos filmavimo, fotografavimo įrangos, na, ir, žinoma, nešiojamojo kompiuterio, jei tenka jį gabentis.
 

Taip pat reikia turėti:


Atsarginius akinius arba kontaktinių lęšių porą
Patogią avalynę ir patogius drabužius
Kepurę ir akinius nuo saulės
Skėtį.
Sveikatos draudimo polisą
Drėgnų servetėlių.
Žirklutes ir kitus manikiūro reikmenis. Jei keliaujate lėktuvu, nepakuokite jų su rankiniu bagažu, nes tikrintojai gali neleisti jų įsinešti į lėktuvą.
Dantų pastą ir šepetėlį.
Veiksmingo dezodoranto antiperspiranto. Nepamirškite, kad yra specialių antiperspirantų pėdoms. Tai gali būti itin aktualu, jei laukia ilgesnė kelionė autobusu.
Gerą nuotaiką
Daug šypsenų

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

strakalas
2009-05-28 18:43
oj, kjas isties daznai skauda per keliones, tai dabar rekomendavo vaistinej fastum, isties veiksmingas, greitai isigeria.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai