Čiužinių diagnostikos prietaisas jau Lietuvoje

Žmogaus stuburas galutinai susiformuoja 20–22 metų ir, laikui bėgant, sensta, o raumenys silpnėja. Tik tinkama mityba, saikingi krūviai, gera psichologinė būsena, kokybiškas, visavertis miegas ir nuolatiniai pratimai gali sulėtinti šį vyksmą. Įvairių pasaulio mokslininkų tyrimai parodė, kad 60–80 proc. visų gyventojų bent kartą gyvenime yra patyrę nugaros skausmą, o pusei iš jų skausmas pasikartoja bent kartą per metus.
 

Dažniausia nugaros skausmo priežastis yra stuburo raumenų sukeltas skausmas. Stuburas veikia kaip sudėtinga svertų visuma. Kol ši sistema veikia sklandžiai, jaučiamės gerai. Kai jos veikla išsiderina, organizmas apie tai praneša skausmo signalais. Ir tik racionalus, adekvatus, sistemingas kompleksinis įvairių ligos stadijų gydymas duos laukiamų rezultatų.
Dažnai pacientai, kurie skundžiasi nugaros skausmais, klausia gydytojų: kokį čiužinį pasirinkti? ar jis turi būti kietas, ar minkštas? Jie jaučiasi pavargę po nakties, atsikelia varginami nugaros skausmų.

 

Visavertis miegas būtinas visam organizmui


Miegas – tai sąmonės ir kūno būsena, kurios metu organizmas yra visiškai nurimęs, iš dalies praradęs kontaktą su aplinka, aktyviai atkuria savo jėgas.
Miegas reikalingas normaliam mūsų nervų sistemos darbui. Mokslininkai teigia, kad miegas suteikia galimybę tiems neuronams, kuriuos mes naudojome dieną, ,,išsijungti" ir atkurti normalią veiklą. Giliojo miego metu vaikams ir jaunuoliams gaminamas augimo hormonas. Be to, daugelis kūno ląstelių miegant gamina daugiau baltymų, todėl gilusis miegas iš tiesų gali būti vadinamas grožio miegu.
Esant miego, maksimalaus atsipalaidavimo būsenos, geriausiai pailsi ir visas organizmas. Vadinasi, svarbi ne tik optimali mityba, bet ir visavertis miegas.
Žinoma, labai svarbu pasirinkti tinkamą čiužinį. Čiužinys turi būti nei per kietas, nei per minkštas. O jų yra labai įvairių: lateksinių, spyruoklinių, poliuretaninių, mišriai sluoksniuotų ir kt. Kiekvienas iš šių čiužinių turi skirtingas savybes ir tinka įvairiems žmonėms. Norint išsirinkti tinkamą čiužinį, reikia arba pakankamai daug žinių apie jų sandarą ir savybes, arba pasitikėti konsultantu. Kita vertus, konsultantas yra žmogus, kuris turi savo, ne visada teisingą, subjektyvią nuomonę. Taip pat jis nežino visų jūsų kūno fiziologinių ypatybių.


 

Į pagalbą – čiužinių diagnostikos prietaisas


Norėdami padėti žmogui patogiai praleisti laiką lovoje, Kanados mokslininkai išrado ir pagamino čiužinių patikros prietaisą. Svarbiausia prietaiso taikymo sritis buvo medicinos įstaigos. Labai svarbu, kad pacientas, daug laiko praleidžiantis palatos lovoje, nejaustų diskomforto. Vėliau prietaisas buvo pritaikytas visiems čiužiniams patikrinti. Tai plonas kilimėlis su jautriu paviršiumi, kuriame išdėstyti davikliai, ,,elektroninė oda“, kurie fiksuoja ir perduoda signalus. Interpretuojant šiuos signalus įvertinamas spaudimo pasiskirstymas. Kilimėlį patogu nešiotis, lengva ant jo atsigulti ir vartotojas gali pasirinkti vietą, kur jį uždėjus galima atlikti testavimą. Kilimėlyje įmontuoti 1024 tuo pačiu metu veikiantys davikliai, vyksta tų duomenų kaupimas ir analizė. Kiekvienas jutiklio elementas yra individualiai sukalibruotas, nuosekliai sudėliotas ir kokybiškas, tad garantuoja aukščiausią tikslumą ir nuolatinį duomenų papildymą. Prietaisas nustato ir atvaizduoja žmogaus kūno padėtį ant tam tikro čiužinio, o galinga programinė įranga skaičiuoja sudėtingus matematinius algoritmus, parodo spaudimo pasiskirstymą, greitai sutvarko duomenis į lengvai skaitomus grafikus ir nustato komforto ir diskomforto koeficientą. Žmogui nereikia analizuoti didelio informacijos kiekio. Rezultatai rodomi iš karto.
Taip kiekvienas įgyja galimybę išsirinkti sau tinkamiausią čiužinį.
 

Kilimėlio naudingumas patvirtintas tyrimais


Teisingai pasirinktas čiužinys gali tapti terapine priemone stuburo problemoms spręsti, užtikrinančia visavertį miegą. Svarbiausia, čiužinys turi atlikti sveiko miego reikalavimus.
Šio kilimėlio naudingumas buvo patvirtintas praktiniais tyrimais. Kanadoje ir JAV atlikta daugybė tyrimų. Šis kilimėlis naudotas parenkant tinkamiausią invalido vežimėlio sėdynę, kad būtų išvengta giliųjų audinių pažeidimų. Taip pat jis naudotas parenkant neštuvų ar lovų paviršius lėktuvu ar greitosios pagalbos automobiliu transportuojamiems sunkiems ligoniams. Patikrinti čiužiniai leido ilgai gulintiems ligoniams išvengti trofinių opų. Atlikti tyrimai ir su pacientais, sergančiais diabetu, ir turinčiais kraujotakos sutrikimų.
 

Pagrindiniai kilimėlio privalumai yra šie:


• pati ekonomiškiausia technika norint sužinoti, koks čiužinys tinkamiausias;
•čiužinio pasirinkimas yra moksliškai pagrįstas;
•mažesnė čiužinių grąžinimo tikimybė.
Čiužinį įsigiję pirkėjai žinos, kad tai mokslu įrodytas pasirinkimas. Nuo šiol išbandyti čiužinių diagnostikos prietaisą ir išsirinkti sau tinkamiausią čiužinį galite ir Lietuvoje salone ,,Mato baldai“, Pramonės pr. 23, Kaune. Laukiame jūsų I–V 10 –19val. ir VI 10–18 val.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai