Atostogos su vaiku – visada smagu

Turintieji vaikų puikiai žino, kad kartais vasaros atostogos ne tik smagus laikas, bet ir tikras galvosūkis, ieškant, kuo užimti vaiką laisvu laiku ir atitraukti jį nuo kompiuterio ar televizoriaus. „Sveikas žmogus“ šiame numeryje siūlo idėjų, kaip puikiai praleisti vasaros dienas namie, kaime, gamtoje, bei vykstant į kelionę ne nuobodžiaujant, bet smagiai, aktyviai ir naudingai. Daug pastangų bei išlaidų nereikalaujantys patarimai bei žaidimai tikrai praskaidrins jūsų atžalos vasarą.
 

NAMIE


Per vasaros atostogas vaikas neišvengiamai bus ir namie, kartu su jumis, broliais ir seserimis ar draugais. Pasirūpinkite, kad jis turėtų, ką veikti, o kartu ir įgytų naudingų įgūdžių.
· Origamis – parūpinkite vaikams knygų arba atspausdinkite taisykles iš interneto. Iš pradžių patys paaiškinkite ir parodykite, kaip lankstomos figūrėlės, o toliau viską išsiaiškins jie patys. Šis užsiėmimas saugus, lavina vaizduotę, be to, net ir vienas vaikas puikiai praleis laiką.
· Piešimas – na ir kas, kad mokslo metai baigėsi. Kartu su vaiku pasidarykite piešimo popietę. Vėliau galite suorganizuoti savo piešinių parodą kitiems šeimos nariams.
· Kepimas arba virimas – juk kiekvienam pypliui įdomios virtuvės paslaptys. Kartu su vaiku iškepkite pyragą, pagaminkite salotas ar kitą patiekalą. Leiskite vaikui procese dalyvauti nuo pradžios iki pabaigos, taip jis susipažins su maisto gaminimu, sužinos, kaip atsiranda patiekalai. Kartu išmoks saugaus elgesio su peiliais, ugnimi ir t.t.
· Mergaitėms labai patiks „dizainerės” profesija – atnaujinkite senus drabužius. Prisiūkite ar nukirpkite detales, nudažykite ar iš dviejų rūbų padarykite vieną. Taip pat galite pasimokyti megzti, siuvinėti, lopyti.
· Pasidarykite paukščių lesyklėlę – kartu su vaiku ją pritvirtinkite kieme ar balkone, o vėliau stebėkite apsilankiusius skrajūnus svečius.
 

GAMTOJ

E
Vasarą, savaitgaliais arba per atostogas dažnai vykstame į gamtą: prie upės, ežero, į pajūrį, arba tiesiog į kaimą. Kad vaikas nenuobodžiautų, siūlome keletą užsiėmimų bei žaidimų, kuriuos išmokusi jūsų atžala galės žaisti ir kieme su draugais.
· Žvejokite – jei net pats nemokate, įsigykite paprastų, nebrangių reikmenų arba patys juos pasidarykite. Jei ir nepagausite žuvies – vis tiek bus smagu.
· Jei stovyklaujate arba atostogaujate kaime, vakare stebėkite žvaigždes. Neprivalomas netgi teleskopas – astronomijos žinias atšviežinkite internete ar iš knygų, o vakare apie žvaigždynus papasakokite bei parodykite vaikams.


· Vasara – puikus metas išmokyti vaikus plaukti, jiems išmokus, surenkite šeimos lenktynes.
· Nardykite ir nebūtinai tolimosiose jūrose – puikiai tiks lietuviška upė ar ežeras. Žaiskite, kas ištrauks įdomesnių akmenukų, o gal net ir žuvį? Jei leidžiate vaikams nardyti vieniems, nuolat stebėkite juos nuo kranto.
 

Žaidimai gamtoje, prie vandens arba paplūdimyje


Pripildyk kibirą
Reikės: dviejų kibirų, vienos lėkštutės (kiekvienai komandai)
Pasižymimos starto ir finišo linijos. Prie starto linijos pastatomas kibiras, pripildytas vandens, prie finišo (už maždaug 20 m) – tuščias. Pirmas komandos narys paima lėkštutę, pripildo ją vandeniu ir bėga prie tuščio kibiro, stengdamasis neišlaistyti vandens. Išpylęs vandenį į tuščią kibirą, grįžta prie starto linijos ir perduoda lėkštutę komandos draugui. Laimi ta komanda, kuri pirma perneša kuo daugiau vandens.
Kortos ir skrybėlė
Reikės: dviejų kortų malkų (skirtingų spalvų kiekvienai komandai), skrybėlės.
Pasidalinama i dvi komandas. Visiems po lygiai padalinamos kortos tarp žaidėjų, už dviejų metrų ant grindų pastatoma skrybėlė. Pasikeičiant kortos metamos į skrybėlę, pabaigoje suskaičiuojami taškai: kiekviena korta nuo 2 iki 10 – lygi vienam taškui, didesnės kortos lygios 2 taškams.
Balionų mūšis
Reikės: balionų ir juostelių jiems pririšti.
Pasidalinama į dvi komandas, kiekvienam komandos nariui prie alkūnės pririšamas pripūstas balionas (kad būtų smagiau, galima pripilti vandens) ir komandos su balionais kaunasi. Jei kurio nors dalyvio balionas susprogsta, jis iškrenta iš žaidimo. Laimi ta komanda, kurioje lieka nesprogusių balionų.
Minų laukas
Reikės: dviejų raiščių akims užrišti, įvairių dėžių, kėdžių, kitokių daiktų, kuriuos galima būtų panaudoti kaip kliūtis.
Pasidalinama į dvi komandas. Plote, kuriame ruošiamasi žaisti, pristatoma įvairių iš minėtų daiktų – tai bus minos, o visas plotas – minų laukas. Vienam žmogui iš kiekvienos komandos užrišamos akys ir jis turi pereiti minų lauką, nepalietęs minų. Kiti komandos nariai turi padėti jam tai padaryti, šaukdami kur reikia eiti. Jei vis dėlto mina paliečiama, žaidėjas turi sustoti ir stovėti, kol visa komanda garsiai suskaičiuos iki 10. Kai minų laukas pereinamas, nusiimamas raištis ir bėgama perduoti estafetę kitam komandos draugui. Laimi komanda, pirma pravedusi visus savo narius per minų lauką. Žaisdami šį žaidimą būkite atsargūs.
 

KELIONĖJE


Vykstant į kelionę automobiliu, autobusu ar kitomis transporto priemonėmis, vaikams greitai pasidaro nuobodu. Pažaiskite su jais įvairių žaidimų. Jie, beje, puikiai tiks žaisti ir namie, pvz., esant blogam orui.
Seklys
Vienas žaidėjas sako: „Aš seku ir matau kažką, kas prasideda raide ...“ Ir pasako raidę, kuria prasideda pavadinimas to daikto, kurį jis mato. Pvz.: "Aš seku ir matau kažką, kas prasideda raide P" (Pieštukas). Kitas žaidėjas turi apsižvalgyti aplik ir surasti (atspėti) tą daiktą. Jeigu jis atspėja, kitą daiktą įvardina jis. Turi būti vardinami tik tie daiktai, kuriuos galima pamatyti ir kurie tuo metu yra toje vietoje.
Galva ir kūnas
Reikės: popieriaus, pieštukų.
Kiekvienas žaidėjas nupiešia ant savo lapo galvą ir kaklą. Tai gali būti bet kas – ir žmogus, ir gyvūnas, ir koks nors išgalvotas personažas. Tada užlenkia tą lapo dalį taip, kad matytųsi kaklo apačia, ir perduoda tą lapą kitam. Kitas žaidėjas turi nupiešt kūną, nežiūrėdamas, kokia galva yra nupiešta. Kūnas piešiamas iki kojų pradžios. Vėl užlenkiamas popierius ir lapas perduodamas kitam žaidėjui. Tretieji nupiešia kojas. Lapas išvyniojamas ir pažiūrima, kas išėjo.
Skaičiuoklės
Šis žaidimas labiausiai tinka važiuojant mašina ar autobusu. Pasirenkama skaičiuoti bet kokius objektus – karves, pravažiuojančias raudonas ir žalias mašinas ir pan. Kiekvienas skaičiuoja iš savo pusės – dešinės ar kairės. Įdomiausia susigalvoti, kiek koks objektas duoda taškų, taip pat, pvz., koks objektas jų atima. Kelionės pabaigoje išsiaiškinamas nugalėtojas.
Į kelionę imu....
Šį žaidimą gali žaist du ir daugiau žaidėjų. Pirmasis sako „Aš važiuoju į kelionę ir su savimi imu... " ir pasako vieną daiktą, kitas turi pakartot tą pačią frazę ir pridėti dar vieną daiktą. Kitas jau kartoja frazę su dviem daiktais ir prideda trečia daiktą. Taip kartojama ir pridedama po vieną daiktą kol kas nors suklysta. Suklydęs (praleidęs kokį nors daiktą ar pasakęs jį ne vietoj) iškrenta iš žaidimo.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai