„Vienaragis“ – naujas asmenybės ugdymo centras

Kartais net ir kompetentingi medikai konstatuoja, kad visiškai nesvarbu, kas padėjo žmogui pasveikti – vaistai, mankšta, vanduo, joga, muzika, tapyba ar įtaiga, svarbiausia, kad žmogus pasveiko. Vidinė darna ir harmonija dažnai užtikrina greitesnį išsivadavimą iš fizinių ligų. Egzistuoja daugybė filosofijų, įsitikinimų, nuostatų. Domėtis šiomis metodikomis taip pat reikia, nes nuolatinis mokymasis ir naujų žinių gavimas užtikrina gerą psichinę sveikatą. Tokios patirties bus galima pasisemti naujai atidarytame asmenybės ugdymo centre „Vienaragis“. Seminarai ir paskaitos vyks rytietiškos atmosferos kupinoje vietoje – „Arbatos magijoje“ Vilniuje. Apie šį centrą pasakoja Ernesta DŽOVALAITĖ, „Asmenybės ugdymo centro“ koordinatorė.
 

Kaip gimė šio centro idėja?


Mes visi gyvename tokiu metu, kai nuolat reikia bėgti, skubėti, mūsų kasdieniai palydovai yra stresas ir įtampa. Ne paslaptis, kad aplinka, kurioje gyvename, nėra švari ir todėl mūsų vidinė pusiausvyra yra sutrikusi. Vieną kartą ir kilo idėja, kad „Arbatos magija“ gali būti mokymų ir susitikimų vieta.
 

Kaip įsivaizduojate centro lankytoją?


Tie, kurie nenori lankytis pas tikruosius gydytojus, nes mūsų sveikatos įstaigose dažnai žmogus negauna išsamios informacijos, jam ir jo negalavimams skiriama nepakankamai dėmesio. Tikimės, kad Asmenybės ugdymo centras bus ta vieta, kur žmonės ateis anksčiau, kol dar niekuo neserga. Jie ateis čia tam, kad ligos juos aplenktų.
Kaip gyventi sveikiau? Kaip būti atspariam kasdieniam stresui? Kaip įgyti vidinę ramybę? Kaip susitvarkyti su savo jausmais ir emocijomis? Į šiuos klausimus padės atsakyti Asmenybės ugdymo centro dėstytojai.
„Sveikas žmogus“ plečia sveikatos sąvoką. Mes manome, kad tai nėra tik fizinė sveikata. Skleisdami informaciją apie sveikatą, matome, kad reikėtų tokios erdvės, kur žmonės galėtų realiai išbandyti kai kurias sveikatinimo sistemas.


 

Prašome pristatyti centro dėstytojus ir lektorius.


Mes domimės fizine, psichine ir dvasine sveikata. Visus šiuos parametrus norime sujungti. Dauguma centre seminarus ir paskaitas skaitysiančių mokytojų ir sujungia šiuos dalykus. Pavyzdžiui, daugeliui žinoma kinų joga Tci gun (mokytojas Gediminas Savickas) jungia energetinius pratimus ir suteikia meditacijos pagrindus.
Nemažai paskaitų bus įdomios moterims. Dėstytoja iš Rygos Tina Marinaki mokys pilvo šokio. Ji padės atrasti moteriškumo pagrindus.
Vyks meditacijos ir meno terapijos seminarai: tapyba, mandalos, veltinys, poezijos ir pasakų skaitymas, origami.
Vytis Zabulėnas, Lietuvos jogos asociacijos pirmininkas, ves teorinius jogos užsiėmimus, pademonstruos kai kurias asanas, kurias galima būtų nesunkiai taikyti kasdieniame gyvenime (pavyzdžiui, išsivaduoti nuo streso, nuslopinti nerimą).
Apie seminarus ir paskaitas daugiau galima sužinoti www.sveikaszmogus.lt
Laukiami visi, kuriems rūpi sveika gyvensena, ir tie, kurie gali pasidalyti savo žiniomis, patirtimi, įvaldytomis metodikomis. Išsamesnė informacija tel. (8 5) 240 2222.
James Burgess (Džeimsas Burdžesas) yra „Sufi Order International“ atstovas, atsakingas už Baltijos šalis. Prieš aštuonerius metus atvykęs į Lietuvą, netoli Vilniaus jis įkūrė atsiskyrimų centrą „Khanqah Salaam“ (atsiskyrimas – tai atsitraukimas nuo gyvenimo užimtumo, tempo). Vėliau jis buvo pakviestas tapti „Vienaragio“ centro dvasiniu vadovu.
Jo mokymus sudaro sufizmas, Pasaulinės taikos šokiai, astrologija – ypač astrodrama, ir „7 žodžiai“ – naujas psichologinis metodas, paremtas sufizmu ir NLP (Neurolingvistiniu programavimu). Didelė dalis šios medžiagos bus pristatoma kasmėnesinėje asmeninio tobulėjimo grupėje „Gauti ko tikrai nori“.
 

Prašome papasakoti apie „7 žodžių“ metodą.


Septynių žodžių metodas pagrįstas idėja, kad visoje sudėtingų žmogiškų asociacijų gausybėje yra tik septyni baziniai sąveikos gestai. Jie gali būti nusakyti žodžiais Ne Labas Ačiū Sudie Prašau Atsiprašau Taip. Šie septyni išraiškų archetipai yra esminės temos visuose santykiuose ir atspindi stadijas, kurias privalo pereiti bet kurie sveikų mainų procesai. Ne išreiškia mūsų nepasitenkinimą tam tikromis aplinkybėmis. Tuomet galime atsiverti naujoms galimybėms ir sprendimų idėjoms. Tai – Labas stadija. Pamatysime, kad viena iš atsiradusių galimybių mums artimesnė ir vertingesnė už kitas – šitaip Ačiū leidžia teisingai pasirinkti ir be gailesčio ištarti Sudie variantams, kurių nepasirinkome. Prašau – tai vizija ir jos įgyvendinimas pasitelkiant bendradarbiavimą. Atsiprašau moko apie mūsų neatsakingų poelgių pasekmes ir skatina būti dėmesingiems mus supančiai aplinkai. O Taip primena, kad beveik visada įvykiai pakrypsta ne visai kaip planuota, ir moko mus lankstumo bei gebėjimo prisitaikyti. Galime matyti, kad, praleidus bent vieną dalį ar jos iki galo neišbaigus, tolimesnė situacijos raida nebegali vykti harmoningai. Kita vertus, išmokus visur įžvelgti šiuos septynis principus, visuomet suvoksime situacijos esmę – šis aiškumas suteikia tvirtą pagrindą bet kurioje, net ir labai sudėtingoje situacijoje.
 

Esate Asmenybės ugdymo centro dėstytojas. Kaip šis centras atrodo Europos mastu?


Man teko dėstyti įvairiose valstybėse, lankiausi daugybėje įvairių centrų. Pačios vietos kokybė daro didelę įtaką darbui. „Arbatos magijos“ vieta man labai patinka, ji nuostabi. Taip pat yra mokinių dėmesio kokybė, ji skirtinga įvairiose šalyse. Man patinka Lietuvos žmonės, todėl čia mokau.
 

Jūsų mokymas remiasi sufijų judėjimo idėjinėmis praktikomis. Ką galėtumėte apie jį papasakoti?


Sufizmas – tai mokymas, paremtas pagarba ir meile. Jį sudaro įvairios praktikos – kvėpavimo, garso, šviesos ir sąmonės, kurios priartina žmogų prie tiesioginio Absoliuto patyrimo.
Lietuviai tikriausiai žino turkų šokėjus. Tai yra viena iš sufizmo praktikų – sukimasis. Nors ji atrodo kaip šokis, iš tiesų tai yra pažangi dvasinė praktika. Dervišas patenka į pakitusios sąmonės būseną, kai jam atsiveria dvasiniai suvokimai. Tačiau, kai tokie šokiai demonstruojami turistams, tai yra parodomoji pusė, labiau komercinė. Todėl šios praktikos dažniausiai nemokau, – ji turi pramoginį įvaizdį.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai