Kaip rūpintis oda šaltuoju metų laiku?

Mūsų oda – organizmo sveikatos atspindys. Jeigu ji papilkėjusi, išsausėjusi, šerpetojanti, patinusi ar išberta – kažkas negerai. Vertėtų nepamiršti, kad keičiantis sezonams, keičiasi ir odos priežiūra. Vasarą pagrindinį dėmesį reikia skirti apsaugai nuo saulės ir odos drėkinimui, gaivinimui, o štai rudenį, žiemą, jau kitaip - odą reikėtų patausoti, pasaugoti, pamaitinti. Daug išbandymų atlaikančiai odai ne taip jau paprasta prisitaikyti prie šilto ir sauso patalpų bei šalto ir žvarbaus išorės oro, o ypač prie greito tokių aplinkų pasikeitimo. 

 

 

Jei išėjus į lauką arba grįžus iš lauko į šiltą patalpą odą pradeda niežėti ir ją pradeda berti, labai tikėtina, kad oda yra jautresnė aplinkos pokyčiams (galima odos alergija) ir jai būtina ypatinga, atidesnė, skrupulingesnė priežiūra. Kiti simptomai, kad oda „lepesnė“ gali būti tokie – odos paburkimas/patinimas, skausmingumas, greitai atsirandančios žaizdelės ar nušalimai. Jei odos būklė kelia susirūpinimą, reikėtų kreiptis į specialistą. Šiame straipsnyje pateiksime patarimų, padedančių geriau pasirūpinti oda būtent šaltuoju metų laiku. 

 

 

Pirmoji taisyklė – saugokite odą nuo šalčio, dėvėdami kepures, pirštines, šalikus. Atminkite, kad taip ne tik apsaugosite odą nuo papildomo streso, kurį sukelia šaltas ir žvarbus oras – tinkamos aprangos pasirinkimas pagal sezoną padeda išvengti ir ligų. Šiomis dienomis galima rasti labai stilingų, šiltų ir patogių aksesuarų – leiskite atsiskleisti savo fantazijai ir būkite ne tik madingi, bet ir apsaugoti nuo žvarbaus oro poveikio. Galbūt turite močiutės megztą šaliką ar mamos dovanotą kepurę? Pirmyn į originalaus stiliaus paieškas – šalti ir drebėti lauke jau seniai nebemadinga! 

 

 

Antroji taisyklė – būtina išsaugoti odos drėgmę, tačiau tai daroma pasitelkiant ne kremus, sukomponuotus vandens pagrindu, bet, atvirkščiai, riebesnius ir maitinančius kremus. Kremą būtina naudoti bent pusvalandį prieš išeinant į lauką ir jis turi būti riebios konsistencijos. Geriausia, kai kremas savo sudėtyje vandens praktiškai neturi, tad gelio pavidalo kremai turėtų būti pakeičiami minkšto, aksominio, švelnaus pavidalo kremais. Tokie kremai, tinkami šaltesniam sezonui, sudaro ant odos apsauginę plėvelę ir neleidžia odai nei išsausėti, nei nušalti. Jei oda pasižymi ypatingu jautrumu, geriausia rinktis specialius nuo šalčio saugančius kremus. Nakčiai verta rinktis stipriai maitinančius kremus, kaukes, serumus. Tad žiemai skirta kosmetika turėtų būti papildyta puoselėjančiais augaliniais aliejais, pantenoliu (dekspantenoliu), riebaluose tirpiais vitaminais, glicerinu, odos uždegimines reakcijas malšinančiais augaliniais ekstraktais ir panašiai. 

 

 

Trečioji taisyklė - odos valymas taip pat turi būti švelnus – reikėtų naudoti ne vandeninius valiklius, o kremo ar losjono pavidalo maitinamuosius losjonus - valiklius, kurie ne tik valo, bet ir papildomai drėkina bei puoselėja odą. Putų ir gelių pavidalo prausikliai turėtų būti keičiami į aliejinio ar kreminio pavidalo prausiklius. Beje, negalima naudoti ir per karšto vandens – geriausiai tinka vėsus ar tik šiek tiek drungnas vanduo. Karštas vanduo labai sausina ir papildomai dirgina odą. 

 

 

Ketvirtoji taisyklė – atidžiai skaitykite odos priežiūros produktų sudėtis, konsultuokitės su specialistais, ypač tuomet, jei oda linkusi į paraudimą, aknę, šerpetojimą, dilgėlinę. Atminkite, kad eksperimentavimas su daugybe kosmetinių priemonių gali padaryti nemažai žalos ir sukelti įvairias alergines reakcijas, kurių gydymas jau kur kas sudėtingesnis. Rinkitės tik kokybiškas kosmetikos priemones ir džiaukitės nuo šalčio apsaugota bei gerai pamaitinta oda. Geriau vienas kokybiškas kremas nei penkios nekokybiškos prekės – laikydamiesi šios taisyklės ne tik geriau pasirūpinsite savo oda, bet ir sutaupysite laiko ir pinigų, išvengdami papildomų rūpesčių, kylančių dėl nekokybiškos kosmetikos sukeltų alerginių reakcijų. 

 

 

Penktoji taisyklė – rūpinkitės oda ir iš vidaus. Jai itin svarbios nesočiosios riebalų rūgštys, kurių gausite iš kokybiškų augalinių aliejų, riebių žuvų, žuvų taukų, riešutų, avokadų. Taip pat mėgaukitės ryškių spalvų daržovėmis ir vaisiais – juose daug antioksidantinių savybių turinčių polifenolinių junginių, apsaugančių odos ląsteles nuo žalingo aplinkos poveikio. Mėgaukitės morkomis, brokoliais, gervuogėmis, špinatais, raudonosiomis paprikomis, obuoliais, burokėliais ir viskuo, ką tik mėgstate – juk vaisiuose ir daržovėse gausu ir vitaminų, ir mineralų, ir skaidulinių medžiagų. Atminkite, kad kiekvienai odos ląstelei svarbi įvairi ir subalansuota mityba – vien odai skirtų vitaminų nepakaks, tad pirmiausiai pradėkite nuo sveikesnio ir daugiau energijos teikiančio maisto, o jei manote, kad tik maisto nepakanka, tuomet jau galite imtis ir kokybiškų maisto papildų vartojimo. 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai