Natūralus veido šveitimas ir giluminis valymas

Sveika  veido oda yra pirmiausia švari veido oda. Spindėti ir tinkamai įsisavinti gerąsias kosmetikos savybes ji gali tik tuomet, jei yra tinkamai išvalyta bei kruopščiai pašalintas negyvas jos sluoksnis. Tam kasdieninio odos prausimo vandeniu ir valymo miceliniu vandeniu ar tonikais tikrai nepakanka.

Yra ne vienas natūralus veido valymo ir atgaivinimo būdas, kurį galite išmėginti tiesiog savo namuose. Skirkite savo odai bent kelias minutes per dieną ir greitai pajusite plika akimi pastebimus pasikeitimus. 

 

Natūralus veido odos šveitimas namuose – jo svarba

Veido odos šveitimą rekomenduojama atlikti bent vieną kartą per savaitę ar vieną kartą per dvi savaites. Dažniau jo gali prireikti, kai veido oda problematiška ir daug laiko praleidžiama užterštoje aplinkoje.

Žinotina, kad veido šveitimo būdai aknės ir kitų odos ligų pažeistai odai turi būti rekomenduotas tik profesionalaus kosmetologo ar gydytojo. Odos šveitimas padeda veiksmingai pašalinti susikaupusius nešvarumus ir negyvą odos sluoksnį (suragėjusias epidermio ląsteles arba plokšteles), trukdantį odai laisvai kvėpuoti ir pasisavinti naudingąsias kosmetikos sudėtines dalis. 

 

Keletas odos šveitimo būdų ir natūralios šveičiamosios medžiagos

Odos šveitimas gali būti atliekamas sausuoju arba šlapiuoju (drėgnuoju) būdais. Kiekvienas gali pasirinkti jam priimtiniausią odos valymo būdą arba išbandyti juos abu ir nuspręsti, kuris tinkamesnis bei švelnesnis jautriai veido odai.

Sausajam būdui naudojamas specialiai odos valymui skirtas natūralus šepetys arba audinys, kuris turi būti švarus ir šiek tiek šiurkštus. Šveisti reikia sukamaisiais judesiais, tarsi atliekant švelnų veido masažą. Ši procedūra vadinama sausuoju valymu, nes jos metu nenaudojamas vanduo ar papildomos abrazyvinės (šveičiamosios) medžiagos. Visą darbą atlieka sausas šepetys arba šiurkštesnės sudėties veido šveitimui skirta šluostė.

Šlapiajam odos šveitimo būdui naudojamos specialios veidui skirtos sudrėkintos kempinės arba audiniai. Jie yra natūraliai šiurkštūs  ir padeda pašalinti negyvas odos ląsteles bei poras užkimšusius paviršinius nešvarumus. Šveitimas atliekamas masažuojant veido odą, saugant jautresnes odos sritis (akių ir lūpų zonas). Šių sričių šveisti nerekomenduojama (nors lūpas retkarčiais nušveisti specialiomis priemonėmis tikrai neprošal).

Beveik kiekvienuose namuose galima rasti ir natūralių abrazyvinių medžiagų, kurios tikrai tinkamos švelniam veido odos nušveitimui. Puikūs pavyzdžiai yra kavos tirščiai, rudasis (cukranendrių) cukrus, jūros druska ar natūralus medus. Pakanka šias medžiagas šiek tiek sudrėkinti ir švelniais masažuojamaisiais judesiais ištepti veidą, vėliau nuplauti drungnu vandeniu.

Normalu, kad veido oda po šveitimo šiek tiek parausta. Netrukus po sėkmingai atliktos procedūros jis praeina savaime. Galima patepti odą lengvu drėkinamuoju kremu. 

 

Giluminis odos valymas – jo svarba

Giluminį odos valymą galima atlikti ir namuose, ir kosmetologijos kabinete. Jis rekomenduojamas tuomet, kad matomos užsikimšusios veido poros ir paprastas veido odos šveitimas nėra veiksmingas. Yra ne vienas giluminio veido valymo būdas. Gali būti naudojamos vaisių rūgštys, nerafinuoti augaliniai aliejai ir kitos odos raginį sluoksnį tirpdantį, nešvarumus ištraukiantį ar valomąjį poveikį turinčios medžiagos.

Dažniau giluminio odos valymo būdo prireikia riebiai ir problematiškai odai, nusėtai sunkiai pašalinamų inkštirų, kitaip dar vadinamų komedonais. Jie atrodo kaip gelsvi ar juodi taškeliai, dažniausiai susiformuojantys vadinamojoje T zonoje arba nusėjantys visa veidą ir tikrai nepridedantys žavesio. 

 

Giluminis odos valymas turi keletą etapų

Ruošiantis valyti veido odą giluminiu būdu, pirmiausia rekomenduojama veidą pašildyti garų vonelėje arba kelioms minutėms uždėti šiltą kompresą. Veidą šildyti reikia atsargiai, nes garais irgi galima nusideginti. Taip atveriamos veido odos poros ir komedonus pašalinti tampa žymiai lengviau. Vėliau veido oda masažuojama šiltu nerafinuotu aliejumi (tinkami migdolų, lazdynų ar makadamijų riešutų, abrikosų kauliukų, argano, sezamo  sėklų, saulėgrąžų branduolių ir kiti nerafinuoti aliejai). Vėliau švariais pirštais švelniai šalinami komedonai ir veido oda nuvaloma drungnu vandeniu. (Pastaba: aliejaus galima ir nenaudoti, tačiau jis padeda suminkštinti inkštirus ir ištirpdyti kitus nešvarumus, todėl jie lengviau pašalinami; ypač tai aktualu turint riebesnę odą, Apskritai, kasdieninis odos valymas aliejais sparčiai populiarėja – tai puikus būdas ne tik pašalinti riebaluose tirpius nešvarumus, bet ir veiksmingai pamaitinti veido odą).

Spindėkite ir žavėkite po savarankiškų ir švelnių grožio procedūrų namuose! 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai